Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

John Deere yeni T5 ve T6 Walker Biçerdöverlerini tanıtıyor

John Deere, sekiz yeni modelle birlikte tamamen yeni T5 ve T6 Walker biçerdöverlerinin tanıtımını duyurdu. T5 400’de maksimum 305 PS güce sahip sağlam 6,8 litrelik motordan amiral gemisi T6 800 modelinde 466 PS güç sağlayan güçlü JD9X 9 litrelik motora kadar çeşitli motor gücü seçeneklerine sahip bu biçerdöverler olağanüstü hasat performans sunuyor .

Yeni T5 ve T6 biçerdöverleri, X9’un birinci sınıf operatör konforunu ve işlevselliğini getiren kabini ile en üst düzeyde operatör deneyimi sunuyor. Bu lüks çalışma alanında ActiveSeat TM II, LED ışıklar, yeni bir köşe direği ekranı ve elektronik toz geçirmez kapısı bulunan biçerdöverler; CommandPRO TM joystick, operatöre tüm ana biçerdöver fonksiyonlarının sezgisel ve kişiselleştirilmiş kontrolünü sağlıyor. Operatör deneyimini daha da geliştiren John Deere, operasyonel verimlilik ve basit veri yönetimi için StarFire TM 7500 alıcı, G5 Plus CommandCenter ekran, JDLink TM bağlantısı içeren son teknoloji ürünü hassas tarım teknolojisi paketlerini entegre ediyor.

John Deere Avrupa Ürün Pazarlama Müdürü Jonathan Edwards tanıtılan yeni biçerdöverlerin hasat teknolojisindeki önemine değinerek; “Yeni T5 ve T6 biçerdöverlerimizin piyasaya sürülmesi, sarsak biçerdöver endüstrisinde hasat teknolojisinde ileriye doğru atılmış önemli bir adımı temsil ediyor. Çiftçilere tarlada üretkenliği ve verimliliği artırmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlayacaklar” ifadelerine yer verdi.

Geniş sürücü seçenekleri yelpazesi

T5 ve T6 biçerdöverlerin sekiz yeni modeli, T5 400’deki 305 PS (maksimum güç) 6,8 litrelik motordan ve 348 PS’den başlayan güçlü yeni JD9X 9 litrelik motordan başlayarak etkileyici bir motor gücü seçenekleri yelpazesiyle birlikte geliyor. 5 sarsaklı T5 500’de PS ve amiral gemisi 6 sarsaklı model T6 800’de etkileyici 466 PS sunuyor. Tüm JD9X motor modelleri, karayolu taşımacılığı sırasında ve kavşaklarda veya trafikte dururken motor devrini azaltarak yakıt verimliliğini artıran akıllı motor devri yönetimi sunuyor.Tüm motor çeşitleri sıkı Stage V emisyon standartlarını karşılıyor.

Yüksek performanslı hasat

Mahsul kanalının geri kalanıyla aynı genişliğe (6 sarsaklı modeller için 1,67 m) sahip olacak şekilde tasarlanan yemlik yuvası, biçerdöver boyunca akış kısıtlamalarını ortadan kaldırıyor. T5 ve T6 biçerdöverlerinin geniş harmanlama ve ayırma alanıyla birlikte bu, olağanüstü hasat performansı sağlıyor. 2025 model yılı biçerdöverler ayrıca tahıl işleme için yeni seçenekler, T6 için 13.500 l’ye kadar (+%23) ve T5 için 11.500 l’ye kadar (+%15) yeni dane deposu seçenekleriyle birlikte geliyor. Ek olarak operatörler, hangi römorka sahip olursanız olun, boşaltma işlemi üzerinde daha fazla kontrol sağlayan ayarlanabilir ağızdan faydalanabiliyorsunuz. En yüksek performanstaki boşaltma hızı 150 l/sn’ye kadar ulaşarak 10 tonluk tahılın yalnızca 90 saniyede hızlı bir şekilde boşaltılmasına olanak tanıyor. Ayrıca, %7’ye kadar eğim telafisi ve isteğe bağlı yan tepe paketi (%14’e kadar eğim telafisi) ve %22’ye kadar eğim telafisi sunan HillMaster TM teknolojisi ile yan eğim telafisi seçenekleri mevcut bulunuyor.

Hassas hasatla artırılmış üretkenlik

Akıllı tarım açısından, tamamen yeni T5 ve T6 biçerdöverleri, StarFire TM 7500 entegre alıcı ve G5 Plus CommandCenter TM ekranı da dahil olmak üzere gelişmiş John Deere Precision Ag Teknolojisi ile donatıldı. G5 Plus CommandCenter TM, operatörlere sezgisel menü işlevlerine sahip geniş, yüksek çözünürlüklü 12,8″ ekran sağlayarak hasat sırasında üstün kontrol ve görünürlük sunuyor. Ek olarak operatörler biçerdöveri G5 Plus genişletilmiş monitörle donatma seçeneğine de sahip . Bu, operatörlere olanak sağlar Araç kontrol işlevlerinin ana ekranda görüntülenmesi ve AutoPath TM , Machine Sync veya Grain Sensing gibi hassas tarım uygulamalarının genişletilmiş monitörde görüntülenmesi gibi daha fazla fonksiyonun aynı anda kontrol edilmesi için Machine Sync, biçerdöver sürücüsünün traktör hızını, yönünü ve konumunu kontrol etmesini sağlıyor. Hareket halindeyken römorkun dökülmeden hassas bir şekilde boşaltılmasını ve hatta doldurulmasını kolaylaştıran Tahıl algılama teknolojisi, örneğin buğday ve arpada gerçek zamanlı nem, protein ve nişasta ölçümleri sunarak daha yüksek değerin ayrılmasını kolaylaştırıyor.

T5 ve T6 biçerdöverler Ürün Uzmanı Alexander Schnöder, JDLink TM bağlantısıyla çalışmanın her anında çiftçinin yanında olduğunu anlatarak;  “Bu hassas teknoloji özelliklerini , kesintisiz iki yönlü veri iletişimi sunan JDLink TM bağlantısıyla ve güçlü ve kapsamlı dijital çiftlik yönetimi çözümümüz John Deere Operations Center TM ile birleştirerek , müşterinin planlamasını, yürütmesini, izlemesini ve analiz etmesini sağlıyoruz. hasat operasyonlarının her aşamasında” dedi.

Olağanüstü operatör konforu

T5 ve T6 biçerdöverlerin tasarımında operatörün konforu ve rahatlığı ön planda tutuluyor. John Deere X9 amiral gemisi biçerdöverinden zaten aşina olduğunuz geniş 3,68 m 3 birinci sınıf kabin, toz ve döküntülerin kabine girmesini önlemek için elektronik toz geçirmez bir kapı ve basınçlı bir iç mekan içeriyor. Opsiyonel ActiveSeat TM II, üstün sürücü konforu için tamamen ayarlanabilir elektronik kontroller, çok yönlü soğutma ve elektronik süspansiyon teknolojisi sunuyor. Ek ekranlar ve mobil cihazlar için kabinde ayrıca uygun şekilde konumlandırılmış 10 adet 12 V ve USB şarj noktası bulunuyor. Bilgi-eğlence sistemi olağanüstü iletişim ve ses yeteneklerinin yanı sıra Apple CarPlay ve Android Auto’yu da tam olarak destekliyor. CommandPRO TM joystick, biçerdöverin kullanıcı dostu, ergonomik ve özelleştirilebilir bir kontrol ünitesi olup, farklı sürücüler için farklı ayarların dokunmatik ekran üzerinde programlanmasını ve saklanmasını kolaylaştırıyor..

Maksimum çalışma süresi sağlanıyor

John Deere, 24 saat içinde %98 parça teslimat oranıyla müşterilerine maksimum çalışma süresi sağlamaya kararlı. Zamanında onarımın mümkün olmadığı durumlarda, ilgili John Deere bayisi, müşterinin hasat işlemlerindeki kesintileri önlemek için benzer boyutta bir yedek biçerdöver sağlyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

AGCO, PTx markası ile teknolojik dönüşümünü hızlandırıyor

SONRAKİ HABER

Tarmakbir verilerine göre en çok tarım makinesi ihraç eden şehirler belli oldu

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share