Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Kırklarelili çiftçiler, tarlaya “Cumhuriyet 100 yaşında” yazdı

Lüleburgaz ilçesi Evrensekiz beldesinde çiftçilik yapan Halis Erkorkmaz ile Burak Tunçkol, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle farklı bir kutlama yapmak istedi.

Kırklareli’nde iki çiftçi tarlaya “Cumhuriyet 100 yaşında” yazdı. Erkorkmaz, tarlasına giden ikili traktörün pulluğu ile toprakta iz bırakarak “Cumhuriyet 100 yaşında” yazdı. Tunçkol, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yıl dönümünü kutlamak için farklı bir çalışma yaptıklarını söyledi.

“Damarlarımızda taşıdığımız kan bize bunu hükmediyor”

Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yad ettiklerini ifade eden Tunçkol, “Bugün tarlaya Cumhuriyet 100 yaşında yazdık. Bunu gururla yaptık, çünkü bizim damarlarımızda taşıdığımız kan bize bunu hükmediyor” dedi. Bu ülkenin büyük zorluklarla kurulduğunu vurgulayan Tunçkol, ülkeleri için canlarını seve seve vermeye hazır olduklarını belirtti. Erkorkmaz da farklı bir etkinlik yaparak Cumhuriyetin 100. yılını kutladıklarını ifade etti.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Umut Otomotiv Case IH 3S Plaza, Muş’ta açıldı

SONRAKİ HABER

JCB, geniş ürün gamıyla Agritechnica'da yer alacak

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share