Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Kompakt makine üreticisi Yanmar ile tarım sektöründe üretiminizi artırın

Japon Yanmar, kompakt paletli lastikli ekskavatör, lastikli yükleyici, paletli damper taşıyıcıları ile tarımsal üretim veriminizi artırırken, işletme giderlerinizi azaltmanızda önemli bir yardımcı oluyor.

Dünyanın önde gelen kompakt paletli ve lastikli ekskavatör, kompakt lastikli yükleyici ve paletli damper taşıyıcı üreticisi Japon Yanmar, yeni seri ürünleri ile pazarda büyük beğeni toplamaya devam ediyor. Özel olarak geliştirilmiş yüksek verimli yeni nesil Yanmar motoru ile inanılmaz düşük yakıt tüketimi sağlayan Yanmar kompakt makineleri, çevre dostu emisyon değerleri ile de karbon salınımının azalmasına büyük katkı sağlıyor. Güçlü motorunu işlevsel tasarımı ile bütünleştiren Yanmar kompakt makineleri, sağlam tasarımı sayesinde zorlu koşullarda uzun yıllar hizmet verebiliyor.

Sağlam, güçlü ve pratik lastikli yükleyiciler

Yanmar V7, V80 ve V100 serisi lastikli yükleyiciler ileri teknoloji ve sağlam yapıları ile dikkatleri üzene çekiyor. Güçlü Yanmar dizel motoru ile düşük yakıt sarfiyatına sahip bu kompakt makineler, hidrostatik yürüyüş sistemi sayesinde kullanımı son derece pratik bir kullanım sunuyorlar. Yere paralel kaldırma özelliğine sahip bom T-kinematik bom ile forklift çatalları takılı olarak yükleme-boşaltma işlemlerini kolaylıkla yapabiliyorlar. Hidrolik kumandalı hızlı ataşman değiştirme aparatı ile pek çok farklı ataşmanı (hazneli süpürge, beko loder kovası, hafif malzeme kovası, yana deviren kova, tomruk ataşmanı, saman balya ataşmanı, kağıt rulo ataşmanı, mekanik uzamalı vinç gibi) ile çalışabiliyor. V80 ve V100 mini lastikli yükleyiciler, 1,9-2,3 ton aralığında kaldırma kapasiteleri ve belden kırma ve arazi tipi şase yapıları ile dar alanlı ve bozuk zeminli her ortamda rahatlıkla performans gösterebilirler. Her iki model de tek bir hidrolik kumanda levyesi (joystick) ile kolayca kumanda edilebiliyor. Yanmar kompakt lastikli yükleyiciler, diferansiyel kilit sistemi sayesinde kaygan zeminlerdeki yük altında lastiklerin boşa dönmesi (patinaj) problemi %100’e varan oranda önlenebiliyor. Böylece, sadece bozuk zeminlerde değil, kaygan ve yumuşak zeminlerde de etkili bir şekilde çalışabilmek ve aynı zamanda lastikleri kesilmeye ve hızlı aşınmaya karşı korumak mümkün oluyor.

Geniş ürün seçeneğine sahip kompakt ekskavatör yelpazesi

Dünya çapında üretim yapan pek çok makine üreticisine de motor sağlayan Yanmar, kendi markası ve kendi motoru ile üretmekte olduğu kompakt ekskavatörler ile çok uzun ve teknolojik yenilikler ile dolu bir geçmişe sahiptir. Kompakt ekskavatör konseptinin doğduğu ve en çok geliştirildiği coğrafya olan Japonya‘da ilk “gerçek sıfır kuyruk mini ekskavatör” Yanmar tarafından geliştirmiş ve VIO olarak adlandırılıyor. “Gerçek sıfır kuyruk” demek, ekskavatör üst şasesi 360 derece dönüş yaparken, şasenin ön ve arka kısmının palet genişliği dışına çıkmadan dönüşünü tamamlayabilmesi olarak özetlenebilir. Bu avantaj sayesinde, mini ekskavatör, en dar ve kritik yerlerde bile, rahatlıkla çalışırken, diğer ekskavatörlerin giremediği yerlerde de faaliyet gösterebiliyor.

Tarım sektörüne hizmet ediyor

Özellikle tarım sektöründe ihtiyaç duyulan geniş ürün seçeneğini bir arada sunan Yanmar, 800 kilodan 12 tona kadar kompakt ekskavatörler üretebiliyor. VIO serisi sıfır kuyruk modelleri ile palet dışına taşmayan kabin ve kanopili modellerin yanı sıra SV serisi arka ağırlıklı kabinli ve kanopili modelleri bulunuyor. Dozer bıçağı ile özellikle zemin sıyırma, gübre kürüme, toprak küreme gibi işleri kolaylaştırıyor. Özel patentli ve hafızalı silindir koruması ile dikkat çeken Yanmar kompakt ekskavatörleri, VIPSS hidrolik sistemin sağladığı uyum ve denge ile hızları üretimi yapabiliyor. Zorlu zeminlerdeki yüksek zemin tutuşunun yanı sıra yokuş tırmanma ve eğimli arazilerde çalışma performansı ile de dikkat çekiyor.

Farklı sahalarda iş başında

Yanmar‘ı tüm dünyada bilinen ve aranılan marka yapan en önemli özellik; uzun ömürlü ve son derece düşük yakıt tüketen dizel motor teknolojisi oluyor. Yanmar kompakt ekskavatörler, kullanıcılara saat ve metreküp başına çok önemli miktarda yakıt maliyeti avantajı sunuyor. Yanmar ataşman kullanımlarına hazır altyapıları ile de dikkat çekiyor. Kompakt ekskavatörler, farklı ataşmanlar ile bahçede, serada, tarlada pek çok işi tek başına yaparak, zamandan tasarruf ve yüksek verimle iş gücü avantajı sağlıyor. Yanmar‘ın üstün hidrolik sistem teknolojisi, farklı hidrolik güçler ve debiler gerektiren en karmaşık ataşmanlar için bile hazır bir altyapı sunuyor. Böylece, Yanmar sahipleri istedikleri zaman yeni ataşmanları rahatlıkla makinelerine monte ederek, projelerde üstünlük sağlayabiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Altılar Akaryakıt New Holland 3S Plaza, Bandırma’da hizmete başladı

SONRAKİ HABER

HİDROMEK kazıcı yükleyici modelleri ve tarıma yönelik ataşmanlarla Growmach Fuarı’nda

BENZER HABERLER
Total
0
Share