Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Massey Ferguson, gelişmiş özellikleri yeni balya makineleriyle buluşturuyor

Massey Ferguson, yeni yuvarlak balyalama makinelerini, gelişmiş birçok özellik ile müşterilerine sunarken, RB yuvarlak balya makineleri hızlı bagaj kapağıyla RB V Protec modelleri ise film ciltleme özellikleriyle dikkat çekiyor.

Massey Ferguson yeni balya makineleriyle çiftçilerin dikkatini çekiyor. Xtra ve Protec modellerinde standart olan yeni yüksek hızlı bagaj kapağının verimi %6,0’a kadar artırması ile saatte dört adet balyalama gerçekleştiriyor. Film ciltleme, geçen yıl sabit odacıklı Protec modellerinde yeni bir seçenekti. Artık yeni RB V Protec balya makinelerinde mevcut olan film ciltleme, hızlı yeniden yükleme sistemini ve üç rulonun bağlama alanının yakınındaki dönen bir çerçeve üzerine konumlandırılmasına imkan veriyor.

Balyalama daha hızlı ve daha karlı

Yeni balya makinelerinin öne çıkan birçok özelliği mevcut. Rulo bittiğinde operatör, yeni bir ruloyu yerine kaldırmaya gerek kalmadan bir sonraki tam ruloyu kullanmak için çerçeveyi makinenin yanından döndürebiliyor. Değiştirme sürelerini azaltmaya ve balya makinesi çıktısını artırmaya yardımcı olan üç silindirin çoğu kullanıcıya tüm gün balyalama olanağı sağlıyor. Rapid Reload sistemini kullanan yüklenici bölümü, müşterilerin gereksinimlerine bağlı olarak iki film rulosunu ve bir net ruloyu döndürücüde kolaylıkla depolayabiliyor.

Gelişmiş özellikler yeni modeller ile buluşuyor

Ruloların balya makinesine yüklenmesine yönelik yeni seçenekler arasında; Kolay yükleme sistemi, Konforlu yük ve Yeni Eco Yük yer alıyor. Comfort Load, ruloları kaldırmak ve bunları hızlı bir şekilde yeniden yükleme sistemine doğru açıyla sunmak için kullanıyor. Eco Load, kullanıcıların ruloları ciltleme alanına manuel olarak kaldırmasına da olanak tanıyor. Yeni katlanabilir pikap kılavuz tekerlekleri hem manuel hem de hidrolik versiyonlarda mevcut olduğu için, yol ve arazi arasında geçiş yapmayı daha hızlı hale getiriyor. Bu durum, tekerleklerin manuel olarak kaldırılmasını gerektirmiyor. Diğer önemli güncellemeler arasında ise otomatik bagaj kapağı işlevi, entegre balya tartım sistemi ve HayBoss nem ölçer yer alıyor. Üçü de yeni makinelerde, daha büyük bir spesifikasyon paketinin parçası olarak seçeneği seçmek zorunda kalmadan ayrı ayrı sipariş edilebiliyor. Kabinde E-Link Pro’nun yerini yeni bir Bale Control Pro terminali alıyor. Fieldstar 5 terminali üzerinden çalışan yeni ünite, operatörlere daha yüksek çözünürlüklü bir ekran ve artırılmış işlevsellik sağlıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

'HATAY' için sergi ve dayanışma organizasyonu düzenleniyor

SONRAKİ HABER

TürkTraktör elektrikli traktörünü ilk kez Konya’da sergiliyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share