Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları’nda tarım eğitimi başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları’nda tarım ile hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı konularında eğitimler düzenlenmeye başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak projesinde hem teknik bilgiler hem de saha eğitimi verilecek.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bakanlıkların iş birliği yaptığı proje hakkında, “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları ile tarım alanındaki iş birliğimiz başlıyor. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi ve eğiticilerimizi hem sahada hem masada tüm imkanlarımızla destekleyecek, tarımın geleceğini birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Söz konusu iş birliği 2022-2023 eğitim-öğretim yılında tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı ile laboratuvar hizmetleri alanlarında 123 okul, 9 bin 309 öğrenci ve 264 öğretmeni kapsıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Konya’da en verimli yerli ayçiçek tohumunu tespit etmek için hasat yapıldı

SONRAKİ HABER

Düşük faizli yatırım ve işletme kredisinde süresi uzatıldı

BENZER HABERLER
Total
0
Share