Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Monarch MK-V traktörler ABD’de üretime başlıyor

Tayvanlı imalat devi Hon Hai Technology Group (daha çok Foxconn olarak bilinir), California start-up adına tamamen elektrikli Monarch MK-V traktörünün üretimine başladığını duyurdu.

İki şirket, MK-V’nin ilk tamamen elektrikli, “sürücü isteğe bağlı” akıllı traktör olduğunu söylüyor. İlk beş traktör bu hafta üretim hattından indi ve müşterilere teslim edilecek. Monarch Tractors’un kurucu ortağı Mark Schwager, “Önümüzdeki birkaç ay içinde burada oldukça önemli ölçüde büyüyceğiz” dedi. Diğer kurucu ortak Carlo Mondavi: “Enerji işine girip fosil yakıtlardan uzaklaşırken gezegenimizi de koruyoruz” sözlerini kaydetti.

Sürdürülebilirliğe teşvik

Haziran 2022’de Foxconn, Zimeno Inc. D/B/A Monarch Tractor ile Foxconn Ohio tesisinde Monarch Tractor’ın yeni nesil tarım ekipmanlarını ve pil paketlerini inşa etmek için bir fason üretim sözleşmesi imzaladı. Foxconn Technology Group yaptığı açıklamada, “Üretim öncesinde ürün kalitesinden çok memnun kaldık. Bu dönüm noktasına, çalışanlarımız ve Monarch Tractor ile süregelen ortaklığımızın gücü sayesinde ulaşıldı. Ortaklığımızdan gurur duyuyor, tarımda sürdürülebilirliği ve güvenliği teşvik etme ortak amacının, Monarch Tractor’da doğru ortağı bulmamızın birçok nedeninden biri olduğuna inanıyoruz” dedi.

Geleneksel traktörlerden daha güvenli

Şirket, MK-V’nin bugünün çiftçileri ve gelecek nesil çiftçiler için temiz, verimli ve ekonomik açıdan uygun çözümler sağladığını söylüyor. MK-V’nin, çiftçilerin karbon ayak izlerini azaltmalarına, tarla güvenliğini artırmalarına, çiftçilik operasyonlarını düzene sokmalarına ve karlarını artırmalarına yardımcı olmak için elektrifikasyon, otomasyon ve veri analizini birleştiren bir “akıllı traktör” olduğunu söylüyor. MK-V; tek şarjla 14 saat çalışabilen 52 kW’lık motor gücüne sahip. Yeni traktör geleneksel traktörlerden daha güvenli olup, sürücülü ya da sürücüsüz işler yapılırken çiftlikle ilgili yaralanmaları önlemeye yardımcı olacak bir teknoloji içeriyor. Her bir MK-V; çarpışma önleme, insan algılama ve PTO koruması ile üretiliyor. Traktör, altı fit yakınında bir insan algılarsa hareket etmeyi durduruyor ve sistem PTO’nun bir fit yakınında bir kişi algılarsa da PTO otomatik olarak kapanıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

John Deere, gelecek yıl daha fazla hassasiyet ve sürüş konforu sunacak

SONRAKİ HABER

Fieldbee şerit rehberliğini ilerletiyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share