Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

MST İş Makinaları, yeni ürün lansmanlarıyla göz doldurdu

Bursa Tarım Fuarı’na katılan MST İş Makinaları, yeni ürünlerinin lansmanıyla dikkatleri üzerine topladı. Lansmanını gerçekleştirdikleri MST 642S ve MST 644S kazıcı yükleyici modellerini geliştirirken; estetik, ergonomi ve konforu dikkate aldıklarını vurgulayan MST İş Makinaları Genel Müdürü Aydın Karlı, “Ayrıca tarım sektöründe aktif bir kullanıma sahip olan teleskobik yükleyici ve mini ekskavatör modellerimiz de stant alanında yoğun ilgi gördü” dedi.

İş ve tarım makineleri sektörlerinde birbirinden farklı modelleriyle ASKO Holding çatısı altında faaliyet gösteren MST İş Makinaları, deneyimli ve uzman kadrosu ile 2003 yılından bu yana sektöre hizmet veriyor. Bu amaçla hareket eden MST İş Makinaları, 3-7 Eylül tarihleri arasında Bursa Tarım Fuarı’nda yer alarak stant alanında MST 642S ve MST 644S kazıcı yükleyicilerinin lansmanını gerçekleştirdi. MST İş Makinaları Genel Müdür’ü Aydın Karlı, lansmanını yaptıkları yeni ürünler hakkında Profi Traktör Türkiye’ye detaylı açıklamalarda bulundu.

Aydın KARLI – MST İş Makinaları Genel Müdürü

Ürün gamı, endüstriyel tarım kuruluşlarının ilgisini çekiyor

İş makineleri sektöründe olduğu gibi tarım sektöründe de önemli bir yer edinen MST, bu kapsamda fuar ve organizasyonlara katılımını sürdürüyor. Bursa Tarım Fuarı’nın, geniş bir müşteri kitlesine sahip olduğunu belirten MST İş Makinaları Genel Müdürü Aydın Karlı, “Geçmiş yıllardan itibaren Bursa Tarım Fuarı’nda pozitif işler gerçekleştirdik. Bu yıl da katılım sağladığımız 20. Bursa Tarım Fuarı’nda MST 642S ve MST 644S serisi kazıcı yükleyicilerimizi, ilk defa görücüye çıkardık. Bunun yanında, fuarda; 7 metreden 18 metreye kadar powershift hidrostatik yürüyüş özellikli yeni seri teleskobik yükleyicilerimizi de sergiliyoruz. Özellikle; teleskobik yükleyiciler, mini ekskavatörler ve kazıcı yükleyiciler büyük tarım işletmelerinde kullanılıyor. Endüstriyel ve tarıma yönelik kuruluşlar bizden yoğun bir şekilde makine alımına devam ettiği için fuarı destekleyip, MST olarak tüm ürün gamımızla bu fuara katılıyoruz. Ayrıca teleskobik yükleyicilerimizin yanında mini ekskavatörlerimiz de yoğun ilgi görüyor. MST olarak fuardalansmanların haricinde müşterilerin ilgisinin de yoğun olmasından dolayı son derece memnunuz” dedi.

 “MST 642S serisi, dünyadaki tüm rakiplerinden daha iyi bir görüş açısına sahip”

Müşteri talep ve ihtiyaçlarını gözeterek ürün geliştirmeleri yaptıklarına dikkat çeken Karlı, “Lansmanını gerçekleştirdiğimiz kazıcı yükleyiciler, mevcut olan MST 642 Plus ürünümüzün yenilenmiş hali. Ürün geliştirmelerimizde 3 kriteri dikkate aldık; estetik, ergonomi ve konfor. Şu anda sergilediğimiz MST 642S serisi, yeni özellikleriyle dünyadaki tüm rakiplerinden daha iyi bir görüş açısına sahip. Titreşim oranını 5 desibel ses düzeyine azalttık. Onun haricinde led aydınlatmalar, yeni hidrolik sistem, yakıt tasarrufu ve dijital göstergeler gibi yaklaşık 25 noktada iyileştirme çalışmaları yaptık. Fuardaki yoğun ilgi için ziyaretçilerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Her alanda gelişen modeller fark yaratıyor

MST’nin gelişmesi için yapılan yatırımları açıklayarak ürün gamıyla ilgili sürekli gelişim halinde olduklarını belirten Karlı, “MST MP 18.42 teleskobik yükleyici modelimiz 4.2 tonluk bir ağırlığı bulunan yükü, 18 metre yüksekliğe ulaştırabiliyor. Bu modelin özelliği ise yük ve erişim mesafesiyle dünyada tek olması. Bu konuda da öncü olmaya devam ediyoruz. Mini ekskavatör ürün gamında 1.8 tondan 15 tona kadar olan modellerimizi ve nokta dönüşlü mini yükleyiciyi modelimizi de bu fuarda sergiledik” diyerek iş makinelerinin, endüstriyel tarımda yoğun bir şekilde kullanıldığının altını çizdi.

 “Türkiye genelinde 55 servis noktamız bulunuyor”

Türkiye’nin birçok bölgesinde bulunan servis noktaları ile hizmet vermeyi sürdürdüklerini ifade eden Aydın Karlı, sözlerine şu şekilde devam etti: “Türkiye’nin her bölgesi bizim için çok önemli, bunun için de her noktada varız. Şu anda güncel olarak Türkiye genelinde 55 servis noktamız bulunuyor. Müşterilerimizin taleplerini en kısa sürede çözmek adına 24 saat servis ve yedek parça hizmeti sağlıyoruz” ifadelerini kullandı ve MST’nin kurulu gücü hakkında bilgiler paylaşmaya devam etti. Karlı: “MST İş Makinaları, ASKO’dan aldığı güç ve deneyimiyle Gaziantep’te 42.000 metrekare kapalı alanda kurulu dünyanın en modern tesislerinden birine sahip. Ar-Ge tesisimizde çalışan personelimizle saha şartlarına yönelik ürün geliştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda marka olarak hem pazar payımızı hem de ürün ailemizi artırmayı sürdürüyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

MST, gelecek tarım fuarlarında da yer almaya devam edecek

Müşterilerinin fuarda sergilenen makineleri sadece tarım çalışmalarında yer alması amacıyla değil, inşaat faaliyetlerinde de kullanmak üzere yoğun ilgi gösterdiklerini belirten Aydın Karlı, sektörleri birbirinden ayırmanın doğru olmadığını ve bu amaçla Bursa Tarım Fuarı sonrasında da, Adana, İzmir ve Konya’da düzenlenecek tarım fuarlarına da katılacaklarını bildirdi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TürkTraktör, AAA seviyesindeki uzun vadeli kredi notuyla güven tazeledi

SONRAKİ HABER

Tarımsal girdi fiyatları 48 aydır aralıksız yükselmeye devam ediyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share