Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Nevşehir’de tarım arazilerinde verimlilik arttı

Devlet Su İşleri’nin çalışmaları sonucunda Nevşehir’de bulunan 76 bin 130 dekar tarım arazisinin sulamaya başlanacağını duyuran DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, yapılan çalışmayla tarım arazilerinin su ihtiyacının giderildiğini aktararak bölgede faaliyetlerini yürüten çiftçilere bereketli bir sezon diledi.

Prof. Dr. Lütfi AKCA – DSI Genel Müdürü

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olarak çalışmalarını yürüten Devlet SU İşleri (DSİ) Nevşehir’de 76 bin 130 dekar tarım arazisinin sulamaya başlanacağını açıkladı.

“DSİ olarak modern sulama projelerini geliştirerek hayata geçiriyoruz”

Tarımın geleceği için suyun önemli olduğunu ve doğru sulama yöntemleriyle sürdürülebilirliğin artacağına dikkat çeken DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akça, “DSİ olarak modern sulama projelerini geliştirerek hayata geçiriyoruz. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları, üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışı sağlıyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması hizmet ederken, bir taraftan da yaşam standardını yükseltiyor. Bu kapsamda, Nevşehir ilimizde toplam 76 bin 130 dekar tarım arazisinde yapılacak sulu tarım ile 2022 yılı birim fiyatları ile ülkemiz ekonomisine 82 milyon 320 bin 480 lira katkı sağlanması hedefleniyor” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

İtalya ile Türkiye arasındaki 16 kat farkın nedeni ne?

SONRAKİ HABER

Erkunt Traktör’ün kurucusu Zeynep Erkunt Armağan, hayatını kaybetti

BENZER HABERLER
Total
0
Share