Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Öznalcılar, “Tarım Teknofest” ile temsil ettiği markaların ürünlerini çiftçilere tanıttı

Landini, Mccormick, Shaktiman, Badıllı ve Jain markalarının Konya bayiliğini yürüten Öznalcılar Otomotiv, çiftçileri ve üreticileri “Tarım Teknofest” etkinliğinde buluşturdu. Öznalcılar Otomotiv Genel Müdürü Mustafa Çağrı Öznalcılar, tarım ekipmanları, sulama sistemleri ve hassas tarım uygulamaları ürün grubunda yer alan güçlü markaların, çiftçilerle bir araya gelmesini sağlayan etkinlikle ilgili Profi Traktör Türkiye’nin sorularını yanıtladı.

Mustafa ÇAĞRI – Öznalcılar Otomativ Genel Müdürü

Öncelikle sizleri tanıyabilir miyiz? Tarım sektörüne giriş hikayenizi öğrenebilir miyiz?

Konya’da tarım sektörünün içine doğdum. Küçük yaşlardan itibaren çevremde olan tarım makinelerine ilgi duymaya ve onları incelemeye başladım. Makinelerin zor arazi koşullarında çalışabiliyor olmaları ve bu çalışmalar sonucunda yetişen mahsullere olan merakım beni mühendisliğe itti. Afyon Kocatepe Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdikten hemen sonra sektöre atıldım.

Öznalcılar Otomotiv’i tanıyabilir miyiz? Ne zaman kuruldu?

Dedem Mustafa Öznalcılar, 1961 yılında Konya- Eski Garaj civarında Öznalcılar Otomotiv’i kurdu. Geniş servis kalitesi ile otomasyon sistemlerinin tamiri, bakımı ve bu sistemler ile ilgili eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesi amacıyla kurulan firmamız, o bölgede 7 yıl hizmet verdi ve ardından 1967’de Türkiye’nin ilk New Holland Trakmak servisliğine geldi. Başlangıçta 411- 415 model traktör arızalarıyla ilgilenen firmamız, sonrasında ileri teknoloji malzemeler geliştirmeye başladı.

Faaliyet alanlarınız nelerdir?

1980 yılında Karatay Sanayisi’nde 120 m2’lik bir alanda ve 1985 yılından itibaren Karatay Sanayi ek bloklarında 200 m2’lik bir sahada hizmet veren Öznalcılar Otomotiv, babam Ahmet Öznalcılar’ın ikinci servisliği almasıyla beraber daha geniş alanlarda hizmet vermeye başladı. Genişleyen müşteri portföyünün ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2009 yılında Oto Center’da (Konya Ticaret Borsası Karşısında) bilinçli sorumluluk anlayışına uygun olarak hizmetlerini sürdüren firmamız, sürekli ilerleyen ve yenilikleri takip eden profesyonel bir ekiple çalışma hayatında yerini korudu. 2012 yılında benim satış yapma isteğimle beraber, servis hizmetlerinin yanında traktör satışlarına da başladık. 2015 yılında ise 2 bin 500 m2’lik bir alanda 3S işletmesiyle birlikte ekipman sulama sistemlerini bünyemize katarak şirketin güncel haline ulaşmasında önemli bir adım attık. 2020 yılından beri Argo Tractors bünyesinde bulunan Landini ve Mccormıck traktörlerinin satış servis ve yedek parça bölge bayiliği ile çiftçilerimize hizmet sunuyoruz. Ayrıca çiftçilerimizin ihtiyaç duyacağı tüm makine, ekipman, sulama sistemleri, hassas tarım uygulamaları ve satış sonrası hizmetlerinde faaliyet gösteriyoruz.

Traktör ve tarım makineleri alanında bayiliğini ve distribütörlüğünü yaptığınız markaları öğrenebilir miyiz?

Konya bölge bayiliğinde Hisarlar; Konya bayiliğinde Shaktiman, Argo Tractors, Jain sulama sistemleri ve Badıllı İlaç Makinaları bulunuyor. Karaman bayiliğinde Shaktiman, Argo Tractors, Jain Sulama Sistemleri ve Badıllı İlaçlama Makinaları yer alırken Aksaray’da da Argo Tractors’ün bayiliğini yürütüyoruz. Trimble’ın Tarım Bölge Distribitörlüğünü ve son olarak Celli’nin Türkiye distribitörlüğünü yapıyoruz.

Çiftçilere hangi markalar ile hangi ürün gruplarını sunuyorsunuz?

Çiftçilerimize traktör grubunda Landini ve McCormick; tarım ekipmanları grubunda Celli, Shaktiman, Hisarlar ve Badıllı markaları ile hizmet veriyoruz. Sulama sistemleri grubunda Jain Sulama Sistemleri, hassas tarım uygulamalarında ise Trimble markasının ürünlerini müşterilerimize sunuyoruz.

Hangi bölgelerde hizmet veriyorsunuz?

Traktör grubunda Konya, Karaman ve Aksaray; sulama grubunda Konya ve Karaman bölgelerinde hizmet veriyoruz. Hassas tarım grubunda Trimble markası ile Konya, Karaman ve Aksaray bölgelerinde bulunurken; tarım ekipmanları grubunda Hisarlar markasında Konya bölgesinde, Badıllı ve Shaktiman markasında Konya ve Karaman bölgelerinde, Celli markasında ise Türkiye’nin tüm bölgelerinde hizmet veriyoruz.

Bölgenizdeki çiftçiler, tarımsal üretim sürecinde gerekli olan tüm ekipmanları sizden karşılayabiliyor mu?

Ekimden hasada kadar çiftçilerimizin ihtiyaç duyabileceği tüm ekipmanları bünyemizde bulunduruyoruz. Tarımsal üretimin gerekliliklerini bilen bir firma olarak yalnızca ürün tedariğinde değil satış sonrası hizmetlerde de çiftçilerimize destek sağlıyoruz.

Çiftçiler neden sizi ve markalarınızı tercih etmeli?

Global marketin en değerli pazarına sahip, oldukça değerli markalarla çalışıyoruz. Tarım uygulamaları yürüten herkesin beğenisini toplamış ve takdir edilmiş bu markalarla çalışmak bizi ayıran noktalardan biri. Ancak yalnızca sunduğumuz markalarla değil güçlü satış sonrası hizmetimizle de tercih ediliyoruz. Bize gelen herkes kaliteli ürün ve sonsuz destek aldığının bilincinde oluyor.

2. el ürün satışlarınızdan bahseder misiniz?

Covid-19 salgınıyla başlayan tedarik krizi her sektörde olduğu gibi tarım sektöründe de etki gösterdi. Gerek hammadde gerek döviz kuru gerekse sıfır ürünlerdeki tedarik sorunu ikinci el piyasasında ciddi talep artışına neden oldu. Biz de bu talepleri değerlendirerek 2. el ürün satışlarına başladık.

Satış sonrası servis hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Öznalcılar Otomotiv olarak markaların yalnızca distribütörlüğünü ve bayiliğini yapmakla kalmayıp, 3S hizmetlerini de veriyoruz. Çiftçilerimiz için ürünün kalitesi kadar servis sonrası hizmetlerin de ciddi önem taşıdığını bilerek bu hizmetleri 7/24 sürdürüyoruz.

Tarım Teknofest 2022 etkinliğini düzenlediniz. Bu etkinlik ile ne amaçlamıştınız ve nasıl geçti? Değerlendirir misiniz?

Bünyemizde bulunan markalarının ürünlerinin tanıtımlarını yapmak için Tarım TeknoFest 2022’yi düzenledik. Öznalcılar Otomotiv olarak düzenlediğimiz bu etkinlikte firma yetkilileri ile çiftçileri bir araya getirdik. Ürün tanıtımları, merak edilen soruların cevaplanması ve geri bildirimlerin ilk ağızdan verilmesi adına önem taşıyan etkinliğimizde amacımıza ulaştık ve olumlu geri dönüşler aldık.

Bundan sonraki senelerde Teknofest düzenleyecek misiniz?

Gelişen tarım teknolojilerini üreticilerimizle buluşturmayı oldukça önemsiyoruz. Tarım uygulamalarında bu teknolojilerin gerekliliğinin bilincinde olarak, yenilikleri üreticilerimize aktarmak ve çiftçilerimize yardımcı olmak bizim için ön planda. Bu yüzden Teknofest etkinliklerimiz devam edecek. 2022 yılında düzenlenen etkinliğimizde hedeflerimize yaklaştığımızı gördük, bu da bizim geleceğimize ışık tuttu ve ilerleyen dönemlerde de yapmamız gerektiğini gösterdi. Bizler Öznalcılar Otomotiv olarak daima üreticilerimiz ve çiftçilerimiz için iyi olanı destekleyeceğiz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Temmuz ayı traktör satışları açıklandı

SONRAKİ HABER

TürkTraktör, Erenler Fabrikası’nda yerli kabin üretimine başladı

BENZER HABERLER
Total
0
Share