Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

PROFİ TRAKTÖR TÜRKİYE’NİN GÖZÜNDEN 2020

Yaklaşık 1 yıl önce hayatımıza giren koronavirüs, birçok sektörü olumsuz yönde etkiledi. Pandemi döneminde birçoğumuz evlerimizden çalışırken tarımsal üretimin kesintiye uğramaması için çiftçilerimiz sahadan ayrılmayarak üretmeye devam etti. Tarımın, gıdanın ve çiftçi değerinin daha iyi anlaşıldığı bu dönemde traktör ve tarım makinelerinin satışları da arttı. Koronavirüs gölgesinde geçen 2020 yılında Türkiye traktör ve tarım makineleri sektöründe yaşanan önemli gelişmeleri sizin için derledik. İşte Profi Traktör Türkiye’nin gözünden 2020 yılı…

Yağmur Traktör, yeniden bahçelerde

Efsane ve Agrifarm marka bahçe traktörlerinin üretimini gerçekleştiren Yağmur Traktör, 35-50 beygir arasındaki 3 farklı bahçe tipi yerli traktör modeli ile pazardaki yerini aldı.

Massey Ferguson, bayileri ile Antalya’da buluştu

Massey Ferguson Türkiye bayileri ile Antalya’da buluştu.

Üretimden üreticiye Tümosan

Tümosan, modern teknolojiye sahip fabrikasında yerli olarak ürettiği 50-115 beygir gücü arasındaki motor ve traktör modelleriyle dikkat çekiyor.

Yanmar Turkey, Solis ve Yanmar traktörleri ile pazarda iddialı

Yanmar Turkey, traktör sektörüne hızlı bir giriş yaptı. Ürettiği Yanmar ve Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Solis markasının traktörlerini Türk çiftçisiyle buluşturan şirket, geniş ürün ağı ve kaliteli satış sonrası hizmetleri ile oldukça iddialı.

Mete Has, AGCO Türkiye Genel Müdürü oldu

Uzun yıllardır AGO Türkiye’de çeşitli pozisyonlarda görev yapan Mete Has, şirketteki üst yönetim değişikliği sonrasında AGCO Türkiye’ye genel müdür olarak atandı.

John Deere’ın yeni 6M Serisi Türkiye’de

John Deere’ın “Sıradan olanın ötesine geçenler için” ürettiği yeni 6M serisi, “Daha fazlasını bulacaksınız” sloganı ile Türkiye traktör pazarındaki yerini aldı.

Erkunt’un en büyük ailesi genişliyor

Erkunt Traktör, Tier4 emisyon standardına sahip yeni Hasret 125 CRD4 Lüks serisini pazara sundu.

Başak ailesinin yeni üyeleri

Başak Traktör, yüksek beygir gücüne ihtiyaç duyan çiftçiler için geliştirdiği Red Power 5120 ile bağ, bahçe, sera ve tarlası olan çiftçilerin kullanımına uygun ürettiği 2055 Kompakt serisini pazara sundu.

MF 8S Serisi, modern ve sürdürülebilir tarım için yeni nesil traktörler sunuyor

Dünyanın en köklü traktör markalarından Massey Ferguson, teknolojiyle uyumlu verimlilik artışının ve sürdürülebilirliğin öne çıktığı günümüz tarımında ihtiyaç duyulan tüm özellikleri barındıran MF 8S Serisi’ni tüketicilerin beğenisine sundu.

New Holland 125 yaşında

Dünya genelinde beş nesildir çiftçilerin yaşamlarını daha kolay, işlerini daha verimli ve sürdürülebilir hale getiren New Holland Agriculture, bu yıl kuruluşunun 125. yılını kutluyor.

SSAB, tarımda yeni nesil çelikleri ele aldı

SSAB Türkiye, “Tarım makinelerinde yeni nesil çelik kullanımının avantajları” konulu bir webinar (çevrimiçi seminer) düzenledi.

2020’nin ilk yarısında 19 bin 658 traktör satıldı

TARMAKBİR ve TÜİK tarafından yayımlanan “Aylık Türkiye Traktör İstatistikleri Raporu”na göre 2020’nin ilk 6 ayında 19 bin 658 adet traktörün satıldığı açıklandı.

John Deere “IPSO Tarım” güvencesiyle faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor

John Deere’ın Türkiye distribütörlüğünü üstlenen IPSO Tarım, tarım makineleri pazarındaki çalışmalarına başladı.

Yanmar Türkiye’den dev yatırım
International Tractor Limited’e (ITL) ait Solis Traktör Sanayi A.Ş’yi satın alan Yanmar Türkiye, ITL’in İzmir Menderes ITOB’da yer alan traktör üretim fabrikasının devralma işlemleri tamamlandı.

Rostselmash biçerdöverleri, Karataş güvencesiyle Türkiye’de

Tarım makineleri sektörünün köklü firması Karataş Tarım, biçerdöverleriyle dikkat çeken Rostselmash markasının yüksek teknolojili tarım makinelerini Türk çiftçisinin hizmetine sunmaya başladı.

MF’nin yeni traktörleri, hayvancılık ve tarla tarımında kullanım kolaylığı sağlayacak

AGCO’nun dünya çapındaki markası Massey Ferguson, mandıracılık, hayvancılık ve tarla tarımında yüksek performansı düşük maliyetle sunan MF 5S Serisinin 5 yeni modelini tanıttı.

Tümosan Genel Müdürü Halim Tosun: “Pandemi traktör satışları arttı”

Yerli traktör ve motor üretimiyle tarım sektöründe kendini kanıtlayan Tümosan, pandemi döneminde satışlarını yüzde 113 artırdı.

Yarım asırlık Gallignani, Paksan tecrübesiyle birleşti

Paksan Makina, Gallignani ailesine ait İtalyan I.G. SRL Holding ile yaptığı anlaşma kapsamında klasik küçük kare balya makinelerinde “Gallignani” markasının tüm dünyadaki kullanım lisansını üstlendi.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Agroexpo, 23-27 Haziran 2021 tarihine ertelendi

SONRAKİ HABER

TürkTraktör başarılarını 2020 yılında da ödüllerle taçlandırdı

BENZER HABERLER
Total
0
Share