Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

SAME’nin, yeni Faz V motorlu Frutteto ailesi bahçenizdeki yerini alıyor

Yeni SAME Frutteto ve diğer birçok seride kullanılan FARMotion motorları yalnızca tarımsal faaliyetlerde yer alan traktörlerde kullanılmak üzere SDF tarafından özel olarak tasarlanarak üretildi. Ürün ailesinde en son emisyon seviyeleri olan Faz 3B, 4 ve 5 emisyon seviyelerinin tamamını destekliyor.

SAME FRUTTETO 80 CLASSIC

Classic ailesinin en yenisi!

Yeni Frutteto 80 Classic, sıralı meyve bahçelerinde ideal bir kullanım sunuyor. Bu özel makine, kompakt boyutu, inanılmaz derecede dönüş yarıçapı sayesinde olağanüstü manevra kabiliyeti ile dikkat çekiyor. Frutteto Classic ailesine güç katan yeni FARMotion 35 Faz V motorları, her biri 962 cm³ (santimetreküp) olan 3 silindire sahiptir. Olağanüstü kompakt boyutlara sahip bu motorlar, sınıfındaki en kısa dingil mesafelerinden birine izin vererek çevikliğin en üst düzeye çıkmasına yardımcı oluyor. SAME tarafından özel olarak dikkat edilen bir diğer konu da yüksek aralıklı şanzıman oranları oluyor. 30 ileri, 15 geri vitese sahip şanzıman, her türlü iş sahasında çok yönlü ve verimli çalışmaya imkan tanıyor. Böylece istediğiniz hızı ideal bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Yeni Frutteto 80 Classic traktörler, iki adet hidrolik pompa ve 2800 kg kaldırma kapasiteli sınıfının üstünde çok güçlü arka hidrolik kollar ile donatıldı. Ayrıca her ihtiyaca uygun farklı ölçülerde lastik opsiyonları da arazi ve işinize en uygun şekilde traktörü yapılandırmanızı destekliyor. Standart olarak düşük gürültü seviyeleri, kompakt tasarım, birinci sınıf ergonomi ve kullanım kolaylığı bulunan bu traktörlerde eğimli kaput ve burun ile birlikte Frutteto’nuzun en dar sıralar arasından bile ürüne zarar vermeden güvenli ve kolay bir şekilde geçmesini sağlıyor.

SAME FRUTTETO 105 PLATFORM

Sınıfının en iyisi şimdi daha pratik ve platformlu

Frutteto Classic serisini bir üst seviyeye taşıyan Hydro-Silent üstün süspansiyon sistemi ile donatılmış olan Frutteto Platform, 4 silindirli FARMotion 45 Faz V motora sahip modelleriyle yüksek performanslı motor ve şanzımanların mükemmel bir sentezi olan yeni Frutteto 105 Platform son derece düşük yakıt tüketimleri ve azami seviyede konfor ile mükemmel bir performans garanti ediyor. Yeni tam platformlu dizayn üstün şekilde bir konfor ve ergonomi sunarken gürültü ve titreşimi minimum seviyeye indiriyor.

Mekanik levyeli shuttle’ın sağladığı çeviklik operasyonel işlerinizde üstün kolaylık sunuyor. 5 ana vites, 3 takviye ve 2 ara kademe ile birlikte toplamda 30+15 vites seçeneği olan yeni Frutteto 105 Platform, düşük motor devrinde bile 40 km/s hız sunuyor; böylece taşımacılık faaliyetleri ve karayolu üzerinde seyirler sırasında daha verimli bir yakıt tüketimi garanti ediliyor. Yeni geliştirilen transmisyonda, maksimum motor devrinde bile saatte 242 metre hızda ilerlemeyi sağlayan bir dizi azaltılmış oran uygulandı. Ayrıca her ihtiyaca uygun farklı ölçülerde lastik opsiyonları da arazi ve işinize en uygun şekilde traktörü yapılandırmanızı destekliyor.

SAME FRUTTETO 105 KABİN

Kompakt boyutlar kabin ile buluşuyor

Yeni SAME Frutteto, genlerinde olan özelliklerle, konforunu ve performansını daha da yükseğe taşıyor. 105 HP’lik platformlu versiyonun çok daha teknolojik olan kabinli versiyonu sizlere sunuluyor. Platformlu modelde’de kullanılan 4 silindirli FARMotion 45 Faz V yeni nesil motor üstün tasarım ve teknoloji ile birleşiyor. PowerShuttle (GS) versiyonu ile standart olarak sunulan Frutteto 105 Kabin, sürücünün vites kolundaki bir düğmeye basarak debriyajı kullanmasına olanak tanıyan “Comfort Clutch” işlevi ve sürücünün yalnızca fren pedalı ile durup kalkmasını sağlayan “Stop&Go” özelliğini sunuyor.

Kabinli bir traktörle çalışmanın konforunu sizlere bahçelerinizde sunan Frutteto kabinli serisi, kliması sayesinde her iklim koşulunda ideal çalışma koşullarını sizin için sağlıyor. Her türlü çalışma koşulunda olağanüstü konfor ve görüş sunan yeni tasarımlı geniş kabinin, kabin zemini tamamen düzleştirilmişken, kontroller yeni konsolda rasyonel ve ergonomik olarak yerleştirildi. 3130 kg’lık etkileyici bir kaldırma kapasitesine sahip olan arka hidrolik kaldırıcı en ağır yüklerin üstesinden gelebilirken, olası her ihtiyacı karşılamak için 4 adet hidrolik güç çıkışı verildi.

SAME FRUTTETO 115 KABİN

Frutteto serisinin zirvesi ve sınıfındaki tek lider

Yeni Frutteto 115 Kabin, yüksek güçteki 4 silindirli FARMotion motoru ile bu serinin en güçlü ve en donanımlı traktörü olarak sunuluyor. Frutteto serisinin dikkate değer başarısına katkıda bulunan aynı kompakt boyutları ve eğimli kaporta tasarımı Frutteto 105 Kabinli modelinde de korunuyor. 115 HP’lik maksimum motor gücü ve 4 silindirli FARMotion 45 Faz V motor ile gücüne güç katan bu model üstün kompakt tasarımı ve daha kısa dingil mesafesi ile sınıfında lider konumda bulunuyor. 200 m/saat ile 40 km/saat azami hız aralığında etkili bir şekilde çalışmak için hassas, yumuşak vites değiştirme eylemi ve ideal aralıklı dişli düzeni ile ve her iki sürüş yönünde toplam 30 vites için, 2 adet powershift aralığına sahip şanzıman standart olarak bu traktörde mevcut bulunuyor.

PowerShuttle (GS) versiyonu ile standart olarak sunulan Frutteto 115 Kabin, sürücünün vites kolundaki bir düğmeye basarak debriyajı kullanmasına olanak tanıyan “Comfort Clutch” işlevi ve sürücünün yalnızca fren pedalı ile durup kalkmasını sağlayan “Stop&Go” özelliği sunuluyor. 3130 kg’lık arka kaldırma kapasitesi ve 6 adet hidrolik güç çıkışına ek yeni 115 modelinde ön üç nokta askı sistemi ile 1500 kg’a kadar her türlü ekipmanı rahatça kullanabilirsiniz. Arka PTO’dan 540 ve 540E devirlerini elde edebilirken, ön PTO’dan ise 1000 dev/dk hız elde edebilirsiniz. 4 sütunlu kabinin yeni yapısı, uzatılmış ön ve yan camlar sayesinde mümkün olan tüm çalışma koşullarında üstün çepeçevre görüş sağlıyor. Ayrıca tamamen düz kabin zemini ve ergonomik kontroller ile de traktör üstünde çalışmak artık daha kolay.

FARMotion

FARMotion motorunun pek çok güçlü yanı vardır: Her şeyden önce, bu yeni motorun kompakt boyutu, farklı konfigürasyonlarda traktörlerle en iyi şekilde bütünleşmeyi garanti ederek, sürücü koltuğunda net görüş ve azaltılmış direksiyon açıları gibi temel özellikleri sağlıyor. Yakıt tüketimi, çekiş ve tork inanılmaz şekilde verimli ve optimize edilmiş durumda. Gürültü ve titreşim seviyeleri ise minimum seviyelere indirildi. Modüler termal üniteler (gömlekler ve silindir kafaları), güvenilirliği artırarak motor bakımını zaman içinde daha basit hale getirirken, motor bakım aralıkları da bu doğrultuda oldukça uzatıldı. FARMotion motorlar 3 ve 4 silindirli olarak 55 HP’den 150 HP’ye varan çok geniş bir yelpazede birçok farklı traktörde kullanılıyor.

FARMotion motorun üstün özellikleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir;

• Yüksek basınçlı common rail yakıt enjeksiyonu ve elektronik kontrol (ECU)

• 2.200 devir/dakika düşük nominal motor hızı

• Basit ve uzun bakım aralıkları

• EGR (Egzoz Gazı Devridaimi) – harici ve soğutmalı sistem

• DOC (Dizel Oksidasyon Katalizörü)

• DPF (Dizel Partikül Filtresi) + SCR (Seçici Katalitik İndirgeme)

ADVERTORIAL

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Massey Ferguson’dan baba-oğul hikayesi

SONRAKİ HABER

Merlo yeşili, GÜRİŞ İş Makinaları gücüyle tüm Türkiye’ye ulaşıyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share