Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Sezerler Tarım, John Deere S780 ile verim kaybını azalttı

IPSO Tarım güvencesinde pazara sunulan John Deere biçerdöverler, Türkiye genelinde çiftçilerin çalışmalarını destekliyor. Bu kapsamda tarımsal faaliyetlerinde John Deere S780 Biçerdöver modelini kullanan Sezerler Tarımsal Sanayi’de, Edirne’deki tarım arazilerinde verim kaybını minimuma indirdi.

Edirne’nin İpsala yeni karpuzlu beldesinde yaklaşık 10 bin dönüm arazide çeltik üretimi yapan Sezerler Tarımsal Sanayi, ayrıca bölgede bulunan 2 bin dönümlük tarım arazisinde buğday, ayçiçek gibi kuru tarım ürünleri yetiştiriyor. Baba mesleğine devam ettiğini söyleyen Sezerler Tarımsal Sanayi Şirket Ortağı Ferhat Sezer, çeltiğin mayıs ayında tarlaya ekildiğini ve ekim ayında ise biçildiğini belirtiyor. Hava şartlarına bağlı olarak 150 güne ulaşan yetiştirme sürecinin oldukça zorlayıcı olduğunu belirten Sezer, verimlilik odaklı çalışma için makine tercihlerini John Deere’den yana kullanıyor.

“John Deere S780 biçerdöver modelini tercih ettik”

Bölgedeki arazilerinde kullanmaya başladıkları John Deere S780 biçerdöver modelinden çok memnun kaldıklarını ifade eden Ferhat Sezer, “Bünyemizde 25 adet traktörümüz bulunuyor. Bu modellerin birçoğu John Deere markasından oluşuyor. Hasat yaparken daha önce farklı markaların modellerini kullanıyorduk. John Deere’nin traktörlerinden edindiğimiz deneyim ve servis hizmetleri, biçerdöverde de aynı markayı kullanmamızda etkili oldu. Bu amaçla IPSO Tarım’ın pazara sunduğu yeni John Deere S780 biçerdöver modelini tercih ettik” dedi.

Yeni teknoloji ile tarımda hassasiyet arttı

Entegre Biçerdöver Ayar Sistemi (ICA2) ile değişken koşullara en uyumlu çalışmayı destekleyen John Deere S780 biçerdöver, manuel ayarlamaya gerek bırakmayan özellikleriyle biçerdöver operatörlerine konfor ve güven sağlıyor. 473 beygirlik Stage V motora sahip olan S780; 14.096 litre tahıl tankı boyutu ve saate 135 litre tahıl boşaltma hızıyla çalışmalardaki sürekliliği sağlıyor. Tarımda kullandıkları eski makinelerine kıyasla şu anda kullandıkları John Deere S780 biçerdöverin hasat verimliliklerini iki katına çıkardığını söyleyen Ferhat Sezer, makinenin yedek parça sorunun olmamasının çalışmalarını kolaylaştırdığını da sözlerine ekledi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Konya Tarım Fuarı’na yoğun ilgi; 241 bin 508 ziyaretçi ağırlandı

SONRAKİ HABER

Borusan Cat, tarım sektörüne yönelik iş makinelerini ve çözümlerini Konya Tarım Fuarı’nda tanıttı

BENZER HABERLER
Total
0
Share