Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Sıfır emisyonlu hasat için biyometan yakıtlı New Holland TK4 serisi paletli traktör kullanıldı

FPT Industrial ve Fontanafredda, dünyanın ilk sıfır emisyon hasadını oluşturmak için iş birliğini duyurdu! Sıfır emisyonlu hasat sırasında biyometan (tarımsal atıkların oksijensiz çürütülmesiyle üretilen yakıt) yakıtlı F28 motor ile donatılmış iki New Holland TK4 serisi paletli bağ traktörü kullanıldı.

CNH Industrial NV’nin küresel güç aktarma markası olan FPT Industrial ve dünyanın en büyük düşük çevresel etkiye sahip motor üreticisi güçlerini birleştirdi. Bu iş birliğini dijital basın toplantısı sırasında duyuran FPT Industrial ve Fontanafredda benzersiz ve yenilikçi bir proje sundu. İş birliğinin merkezinde ise “2020 Yılının Motoru” olarak adlandırılan biyometan yakıtlı F28 motor ile donatılmış iki adet New Holland TK4 serisi paletli bağ traktörünün tedariki yer alıyor. FPT Industrial CEO’su Annalisa Stupenengo, “Prestijli, hassas, sürdürülebilir, en kaliteli bağcılık sektörünün ihtiyaçlarıyla başa çıkmanın büyük bir heyecanla üstlendiğimiz bir zorluk olduğunu hatırlattı. Bu ortaklık, yeşil geçişin öncülüğünde Avrupa’ya güçlü desteğimizi bir kez daha göstermemizi sağlayacak ”dedi. Eataly and Green Pea’nın Kurucusu Oscar Farinetti ve Fontanafredda’dan Andrea Farinetti de basın toplantısına katılarak projeye duydukları heyecanı dile getirdi. Regione Piemonte Başkanı Alberto Cirio, sıfır emisyon taahhüdünün ürünlerin ötesinde olduğunu ve tüm sürdürülebilir üretim ve dönüşüm sürecini içermesi gerektiğini vurguladı.

330 Nm tork ile 75 hp güç çıkışı

Kısa süre önce modüler, çok tahrikli yaklaşımı nedeniyle “2020 Yılının Motoru” unvanını alan FPT Industrial F28 motor, kompakt, üretken ve çevre dostu olacak şekilde tasarlandı. Kompaktlığın ve küçük genel boyutların önemli bir gereksinim olduğu meyve bahçesi ve bağ traktörleri gibi özel uygulamalar için güç, performans ve düşük çevresel etki açısından tüm özellikleri taşıyor. Fontanafredda için tasarlanan biyometan modeli, New Holland Agriculture paletli bağ traktörü temelinde geliştirildi. Maksimum 330 Nm tork ile 75 hp güç çıkışı sağlayabilir ve bu nedenle, en dik yokuşlarda ve kaygan arazide tipik olarak çalışırken bile, tam güvenlik içinde, dizel eşdeğeriyle tamamen aynı olan bir performans sağlıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Hayvancılık Akademisi açıldı

SONRAKİ HABER

Türk pamuğuna onay verildi

BENZER HABERLER
Total
0
Share