Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Tarım Cebimde’ye yeni modüller geldi

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, ’TarımCebimde’ mobil uygulamasına ’Balıkçılık’, ’Evcil Hayvanlar’ ve ’Kent Tarımı’ modülleri eklendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; tarımsal üretim ile ilgili iş ve işlemlerin, cep telefonu üzerinden yapılabilmesine imkan sağlayan ’TarımCebimde’ mobil uygulaması, 2 Ocak’ta kullanıma açıldı. Üreticiler; pek çok işleme uygulama sayesinde kolay erişim sağlarken, daha önce Tarım ve Orman İl Müdürlüklerine giderek hayvanlarına yapılan doğum/ölüm/düşen küpe bildirimlerinin uygulama üzerinden gerçekleştirilmesine başlandı. Uygulamada yapılan yeni güncelleme ile ’Balıkçılık’, ’Evcil Hayvanlar’ ve ’Kent Tarımı’ modülleri de uygulamaya ilave edildi. ’Evcil Hayvanlar’ modülü üzerinden kullanıcılar, veterinerleri tarafından işlenmiş aşılar dahil tüm bilgilere erişebiliyor ve mikroçipli ev hayvanı kaybolan kullanıcılar, kayıp bildiriminde bulunabiliyor. Mobil uygulama üzerinden kaybolduğu beyan edilen evcil hayvana ilişkin kayıp bildirimi, elektronik ortamlarda kaydediliyor. Herhangi bir sebeple kayıp bildirimi yapılan evcil hayvan, veterinere getirildiğinde de mikroçip bilgilerinde eşleşme yapılabiliyor.

İşlemler artık çok daha kolay ve hızlı

’Balıkçılık’ modülü üzerinden balıkçılık, su ürünleri yetiştiriciliği ve avcılığı yapan kullanıcılar için ticari kişi ruhsatı ve balıkçı gemisi ruhsatlarının görüntülenebileceği ’Ruhsatlarım’, özel avcılık izin ve amatör balıkçılık belgelerinin görüntülenebileceği ’Belgelerim’, balıkçı gemi sahiplerinin gemilerine ait sulardaki yer izlerini ve koordinatlarını haritadan görüntüleyebileceği ’Gemim Nerede’, balıkçı gemilerinin ister açıklarda isterse kıyıda arıza kaydının oluşturulabileceği ’Arıza Bildirimi’, balıkçı gemi sahibi ve balıkçıların cezalarını sorgulayabileceği ’Ceza Sorgulama’ gibi işlemler kolayca gerçekleştirilecek.
TarımCebimde’yi kullananlar, bugünden itibaren ’Kent Tarımı’ ile ilgili bilgilere de tek tuşla ulaşabilecek. ’Kent Tarımı’, tüketim merkezleri dikkate alınarak, lojistik mesafelere bağlı maliyet artışları ve üretim kayıplarını en aza indirecek. Daha taze ve raf ömrü daha uzun ürünlerin, daha çevreci bir modelle üretilmesi ve tüketicilere ulaştırılması hedefleniyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

40 bin zeytin fidanı toprakla buluşuyor

SONRAKİ HABER

CNH Industrial, bağ traktörlerine büyük yatırım yapmaya hazırlanıyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share