Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TMO ton başına rakamı duyurdu: 2023 mısır alım fiyatı belli oldu

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğünce, 2023 sezonu mısır alım fiyatı ton başına 6 bin lira olarak belirlendiği bildiriliyor.

TMO, sosyal medya platformundan yaptığı duyuruda mısır alımlarının başlayacağını duyurdu. Yapılan açıklamada mısır hasadının ağustos ayının ilk haftasında Adana ve Hatay’da lokal olarak başladığı ve dün itibariyle yaklaşık yüzde 8 seviyelerinde olduğu belirtildi.

Alım fiyatı belli oldu

Kurum, 2023 yılı mısır üretiminin geçen yıla göre aynı seviyede 8,5 milyon ton olacağının tahmin edildiğini ve mısır alım fiyatının ton başına 6 bin TL olarak belirlendiğini duyurdu. TMO’nun, üreticilerin iş yerleri önünde uzun süre beklemelerini önlemek amacıyla uyguladığı randevulu alım sistemine devam edileceğine, randevuların  23 Ağustos saat 10.00’dan itibaren alınabileceği ve alımlara TMO işyerlerinde 24 Ağustos’tan itibaren, lisanslı depolar üzerinden ise yine randevulu olarak 28 Ağustos’tan itibaren başlanacağı bildirildi. Pazar günleri hariç, haftanın 6 günü alım yapılacağı, ürün bedeli ödemelerinin, ürün teslimatının ardından 30 gün içinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacağı duyuruldu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Yerli Ayçiçeği Tohumu Geliştirme ve Çiftçi Destekleme Projesi kapsamında Adana'da ekilen ürünler hasat edildi

SONRAKİ HABER

Tarımsal girdi fiyatları, haziranda yüzde 3,46 arttı

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share