Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TürkTraktör, FTSE4Good Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi’ne girdi

Sürdürülebilirlik çalışmalarıyla sektöründe öncü olan TürkTraktör, kuruluşunun 70. yılında önemli bir başarıya imza attı. TürkTraktör, küresel endeks ve veri sağlayıcısı FTSE Russell tarafından güçlü çevresel, sosyal ve yönetişim performansı gösteren şirketlerin ölçümlendiği FTSE4Good Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi’ne girmeye hak kazandı.

Londra Borsası bünyesinde bulunan küresel endeks sağlayıcısı FTSE Russell tarafından oluşturulan FTSE4Good Endeks Serisi, güçlü çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) uygulamaları sergileyen şirketlerin performansını ölçmek için tasarlanan FTSE4Good Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi’ne TürkTraktör’ü ekledi. Türkiye’nin otomotiv sektöründeki ilk üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonundaki lider firması olarak sürdürülebilirliği odak noktasında tuttuklarını ifade eden TürkTraktör Şirket Lideri Aykut Özüner, ortaya koydukları çalışmaların prestijli uluslararası kuruluşlar tarafından takdir görmesinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

Aykut ÖZÜNER -TürkTraktör Şirket Lideri

Faaliyet gösterdiğimiz her alanda aktif bir rol oynuyoruz

“Sürdürülebilirlik, iklim krizinin etkileriyle birlikte Türkiye ekonomisinin en önemli yapı taşlarından tarım sektörü açısından da oldukça kritik bir noktada olduğunu söyleyen Aykut Özüner, “Dünyamızın sınırlı kaynaklarını verimli kullanmak, biyoçeşitlilik ve ekosistem dengesini korumak için hepimize sorumluluk düşüyor. Sektörün lideri ve öncüsü olma sorumluluğuyla, faaliyet gösterdiğimiz her alanda yarattığımız etkiyi sürdürülebilirlik odağında değerlendiriyor, açıkladığımız kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerimizle süreçte aktif bir rol oynuyoruz. ‘Geleceğe Etki’ stratejimiz doğrultusunda tüm değer zincirinde sorumlu üretim prensibiyle hareket ediyor, geleceği şekillendirecek çalışmalarımızı yürütüyoruz. 70. yılımızda FTSE4Good Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi’nde yer almak da doğru yolda olduğumuzun en kıymetli göstergelerinden biri” ifadelerini kullandı. 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

CNH Industrial, Belçika'daki üretim tesisine 150 milyon euro yatırım yapıyor

SONRAKİ HABER

TÜİK verileri açıkladı, Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi yıllık Yüzde 38,82 arttı

BENZER HABERLER
Total
0
Share