Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TürkTraktör, üretimdeki gücünü çiftçiler ile buluşturmayı sürdürüyor

Bursa Tarım Fuarı’nda yeni ürünlerini ve hizmetlerini sergileyen TürkTraktör, Faz 5 motor emisyon sınıfına geçişle birlikte tarım sektöründeki yerini korumayı sürdürüyor. BURTARIM 2023’te tarla ve bahçe tipi traktörler başta olmak üzere farklı sınıftaki ürünleri çiftçilerle buluşturduklarını belirten TürkTraktör Ticari İş Lideri Ahmet Canbeyli ise üretim altyapısını yeni emisyon standardına göre yenileyerek ürünlerin yüzde 75’inin yıl sonunda Faz 5 emisyon sınıfında olmasını hedeflediklerini vurgularken TürkTraktör Pazarlama ve İş Geliştirme İş Lideri Rehda Cem Akyüz, “Tarımı dönüştürüp, geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz” dedi.

Profi Traktör Türkiye olarak 3-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 20’nci Bursa Tarım Fuarı’nda bir araya geldiğimiz TürkTraktör Ticari İş Lideri Ahmet Canbeyli ve TürkTraktör Pazarlama ve İş Geliştirme İş Lideri Rehda Cem Akyüz ile TürkTraktör’ün yeni ürünlerini, çiftçilere sunduğu avantajlı teknolojileri ve güncel şirket ilerlemelerini kapsayan geniş bir röportaj gerçekleştirdik.

“Ürünlerimizin yüzde 75’inin yıl sonunda Faz 5 emisyon sınıfında olmasını hedefliyoruz”

Bursa Tarım Fuarı’nda New Holland ve Case IH markalarının yeni ürünlerinin lansmanını gerçekleştirdiklerini ifade eden TürkTraktör Ticari İş Lideri Ahmet Canbeyli, TürkTraktör’ün emisyon geçişine yönelik attığı adımlardan şu sözlerle bahsetti:“Traktör üreticilerinin önemli gündem maddeleri arasında emisyon geçişi bulunmaya devam ediyor. TürkTraktör olarak son dönemde önceliğimiz önemli bir yatırım alanı olan Faz 5 motorlara yönelik geliştirmelerimiz oldu. Attığımız adımlar sonucunda 2023 yılının sonunda ürünlerimizin yüzde 75’inin Faz 5 emisyon sınıfında olmasını hedefliyoruz.”

Ahmet CANBEYLİ – TürkTraktör Ticari İş Lideri

Kesintisiz pazar liderliği devam ediyor

Türkiye sanayisine ve ekonomisine 1954 yılından bu yana katkı sağlayan TürkTraktör’ün pazar hacminin yüzde 60 seviyelerine ulaştığını vurgulayan Ahmet Canbeyli, ayrıca traktör ihracatında da pazar hacminin yüzde 80’den fazla olduğunu söyledi. Kendi yürür tarım makinelerinin yanında farklı ekipman modelleriyle de çiftçilere destek verdiklerini söyleyen Canbeyli, “17 yıldır kesintisiz pazar lideriyiz. Çiftçilerimizin hayatlarına sadece traktörle değil birçok farklı ekipman modelimizle de katkı veriyoruz. Hem New Holland hem de Case IH tarafında çok geniş bir ürün ağımız bulunuyor” dedi.

“Üretim altyapımızı Faz 5 motor üretimine uygun şekilde yeniledik”

Son dönemdeki en kapsamlı yatırım adımlarından birinin Faz 5 emisyon sınıfı olduğunu ifade eden Ahmet Canbeyli, “Son birkaç yıldır üzerinde çalıştığımız en büyük yatırımımız Faz 5 emisyon geçişi oldu. Bu geçiş 1-1,5 yıllık bir hazırlık sonucunda gerçekleşti. TürkTraktör olarak yeni emisyon seviyesine uygun şekilde ürün gamımızın tamamını yenilemeyi amaçlıyoruz. Bu amacımız için yakın zamanda Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 70 milyon Euro’ya kadar kredi kullanımı hususunda anlaşmaya vardık. Kullanacağımız kredi ile üretim altyapımızı Faz 5 emisyon motor üretimine uygun bir şekilde modernize edeceğiz. Sadece üretimde değil, fabrika enerjisini sürdürülebilir bir şekilde karşılamak için de adımlar attık. Erenler fabrikamızın çatısına kendi elektriğimizi üretmek için güneş panelleri yerleştirdik. Ankara fabrikamız için de böyle bir hedefimiz bulunuyor. Şu anda fabrikalarımızdaki elektriğin tamamını yenilenebilir kaynaklardan elektrik üreten firmalardan satın alıyoruz. Asıl amacımız önümüzdeki 3 yıllık süre içerisinde kendi elektriğimizi kendimiz üretmek” diye konuştu.

Yeni teknolojiler ile çiftçilerin hayatı kolaylaşıyor

“Türkiye’de her iki traktörden birini biz satıyoruz” sözleriyle dikkat çeken Ahmet Canbeyli, yaklaşık 125 ülkeye ihracat yaptıklarını ve bu denli geniş çalışma kapsamı ile çiftçilere karşı yüksek bir sorumluluk hissettiklerini de söyledi. Canbeyli, “Çiftçilerimizle yeni teknolojileri tanıştırmaya devam etmek istiyoruz. Ürettiğimiz teknolojilerin çiftçiler tarafından bilinçli bir şekilde kullanılmasını sağlamamız da gerekiyor. Bu konuda TürkTraktör’ün birçok farklı ürünü bulunuyor. 2019 yılından bu yana kullanımda olan karar destek uygulamamız ‘Tarlam Cepte’ ile 130 bini aşkın kullanıcıya erişim sağlıyoruz. Çiftçimiz ‘Tarlam Cepte’ uygulaması ile cep telefonundan tarlası ile ilgili tüm güncel bilgileri takip edebiliyor. ‘Tarlam Cepte’ uygulamasını sürekli güncelliyoruz ve yeni hizmetler ekliyoruz. Uygulamaya son olarak rekolte tahmini hizmetini de ekledik. Mısır koçanını ikiye bölüp fotoğrafını uygulamaya eklediğimizde o arazideki mısır rekoltesiyle ilgili yaklaşık bir tahmin yapılabiliyor. Gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarımızla çiftçilerimizin hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“30 litrelik ilaçlama drone’uyla 300 dekara kadar alan ilaçlanabiliyor”

Geliştirdikleri teknolojiler ile yeni devreye aldıkları hizmetlerin de bulunduğunu vurgulayan Ahmet Canbeyli, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Son ürünlerimiz arasında 30 litre taşıma kapasiteli TürkTraktör tarımsal ilaçlama drone’u dikkat çekiyor. Geleneksel ilaçlama makinesiyle tarlaya girdiğinizde ürüne zarar verilebiliyor. Fakat drone ile ilaçlanırken ürün herhangi bir zarar görmüyor. 30 litrelik bir ilaçlama drone’uyla 150 dekara kadar alan ilaçlanabiliyor. Günlük uzun kullanım ile bu alan 300 dekara çıkabiliyor.”

TürkTraktör, 3S Plaza açılışlarıyla bölgesel gücünü sağlamlaştırıyor

Türkiye’de ölçek ve kapsam bakımından en büyük bayi ağlarından birine sahip olan TürkTraktör, çiftçi ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya devam etmek için bayi ağlarını geliştiriyor. Hayata geçirdikleri 3S Plazalar ile satış, servis ve yedek parça hizmetini aynı çatı altında verdiklerini belirten Canbeyli, “Traktör, ekipman, hassas tarım aletleri, drone ilaçlama hizmetleri de dahil olmak üzere çiftçilerimize çeşitli çözümler sunuyoruz. Bu anlamda da bayilerimiz, 3S Plazalarını tamamlıyorlar. Güncel durumda New Holland çatısı altında 93 bayimiz, 38 adet 3S Plazamız ve 200’ün üzerinde yetkili servis noktamız bulunuyor. Case IH bayilerimizin tamamı 3S Plaza şeklinde çalışıyor. New Holland bayilerimizin de önemli bir kısmı 3S Plaza çalışma modeline geçti. Geri kalan az sayıda bayimiz de bu yıl sonu itibarıyla 3S Plaza yapısına geçişini tamamlayacak” açıklamalarını gerçekleştirdi.

Yeni ürünler Bursa’da tanıtıldı

Bursa Tarım Fuarı’nın TürkTraktör için ayrı bir öneme sahip olduğunu söyleyen TürkTraktör Pazarlama ve İş Geliştirme İş Lideri Rehda Cem Akyüz, “Bursa Tarım Fuarı bizim için oldukça önem arz ediyor. Çünkü geleneksel olarak yeni ürün lansmanlarımızı Bursa’da gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 3000 metrekarelik stant alanımızda 45 traktör, 28 ekipman ve 4 hassas tarım ürününü sergiledik. 2023 yılı başındaki emisyon geçişiyle birlikte ürün gamına yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu yıl fuarda New Holland T4B, T3S, T5 BLM; Case IH Farmall X serisi ve Case IH Puma 260 olmak üzere 5 yeni ürün tanıttık. Bunlardan öne çıkan modellerimizden biri New Holland T3S oldu. Bu traktör kompakt ebatlarıyla çiftçinin çeşitli ihtiyaçlarını giderebiliyor. Diğer öne çıkan ürünümüz ise T5 BLM oldu. Bu üründe de motor, şanzıman, ön görünüm ve kabin yeni. Burada çiftçilerimizin beklentilerini dinleyerek devir gücü aralığını da genişlettik. Ürünlerimiz arasında bahçe traktörlerimizde önem arz ediyor” diyerek sözlerini pazar taleplerindeki meydana gelen değişimler hakkında sürdürdü.

Rehda Cem AKYÜZ – TürkTraktör Pazarlama ve İş Geliştirme İş Lideri

“New Holland bahçe dünyamızı çiftçilerimiz ile buluşturduk”

Globalde olduğu gibi Türkiye pazarında da artık daha küçük boyutlardaki makineler ile daha fazla güç isteyen işler kolaylıkla yapılmaya başlandı. Bu yönelim ile traktör pazarında da karşılaşılıyor. Türkiye’de satılan dört traktörden birinin bahçe traktörü olduğunu belirten Rehda Cem Akyüz, “Talep ve ihtiyaçları karşılamak için New Holland bahçe dünyamızı fuar alanında çiftçilerimizle buluşturduk. Fuarda Türkiye’de en çok tercih edilen seri olan T580B traktör modelinden geçen yıl lansmanını yaptığımız T3B’den T3F Serisine kadar birçok ürünü sergiledik. Bu ürünlerimizin yanına bu yılki Bursa Fuarı’nda T4B bahçe traktörünü de ekledik. T4B bahçe serisi traktörlerimiz 65 beygirden başlayarak 110 beygire kadar model seçeneği sunuyor. 80 beygir ve üstündeki modellerde ‘Süper Dümenleme’ özelliğini devreye aldık. Böylece artık çok daha yüksek bir dönüş çapı kısa bir tur ile gerçekleştirilebiliyor” dedi.

New Holland CH 7.70 biçerdöver çeltik üreticilerine avantaj sağlıyor

TürkTraktör sadece traktör değil, farklı ürün sınıflarında da yeni modelleri tanıtmaya devam ediyor. Fuar alanında önemli ekipman geliştirmelerini tanıttıklarına dikkat çeken Rehda Cem Akyüz, “Bursa Fuarı’ndaki en önemli lansman ürünlerimizden birisi olan CH 7.70 Serisi biçerdöver modelimizi de ziyaretçiler ile buluşturduk. Geçtiğimiz hafta Edirne İpsala’da ilk müşteri buluşmasını yaptığımız CH 7.70 biçerdöverin özellikle çeltik üreticilerine çok daha fazla çözüm sunacağını söyleyebilirim. Biçerdöver, mevcut batör sisteminin üzerine arka tarafta sarsak yerine rotor sistemiyle, çeltik üreticilerinin beklentisi olan düşük dane kaybını iyi eleme performansıyla birleştirip sunabiliyor. New Holland CH 7.70 biçerdöver modelinin çeltik üreticilerinin vazgeçilmezi olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

TürkTraktör’den Kasım ayı sonuna kadar ‘Opet Yakıt Puan’ kampanyası

Çiftçiler için önemli kampanyalar da gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Akyüz, “New Holland T7 ve T7 HD Serisi ile Case IH Puma ve Optum model traktör satın alan müşterilerimize Kasım ayı sonuna kadar 100 bin TL’lik Opet yakıt puan hediye ediyoruz. TürkTraktör olarak ‘Tarımı dönüştürür, geleceğe hazırlar’ amacıyla yol çıktık. Teknolojimizle, mekanizasyonumuzla, traktörlerimizle ve hassas tarım ürünlerimizle tarımı dönüştürüp, geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Massey Ferguson, yeni amiral gemisi MF 9S Serisi traktörlerini tanıttı

SONRAKİ HABER

Lezita, lojistik süreçte Bobcat TL 25.60 ile işini garantiliyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share