Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Acrete, ABD’de üretim patenti aldı

Uğur Beton ve Metal firmasının AR-GE mühendisleri tarafından traktörlerde kullanılmak üzere üretilen “Acrete” markalı denge ağırlığının ABD’deki patent başvurusu kabul edildi.

Uğur ATILGAN – Uğur Beton ve Metal Yönetim Kurulu Başkanı

Manisa ve Çorlu fabrikalarında beyaz eşya ve otomotiv sektörüne denge ağırlıkları üreten Uğur Beton ve Metal, 2020’yılında traktörlerde kullanılmak üzere üretilen “Acrete” için Çin’den aldıkları üretim patentinin ardından şimdi de ABD’den patent aldı. Dünya çapında önemli bir buluş olma özelliğine sahip Acrete markalı denge ağırlığı, dünyadaki her tür ve marka traktörler için kullanılabiliyor. Uğur Beton ve Metal, Acrete’yi yüzde 100 yerli bir şekilde Manisa’da üreterek dünyaya ihraç ediyor.

“İhracat hacmimizi artırmayı hedefliyoruz”

Acrete markasına küresel ölçekte yatırım yapmayı sürdürerek Çin’den sonra ABD’de de patent aldıkları için büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Uğur Beton ve Metal Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Atılgan, Acrete’nin bir dünya markası olması için pandemi dönemi dahil ara vermeden yatırımlara ve AR-GE çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Acrete’nin uluslararası alanda büyümesini sağlamak üzere kısa vadede ihracat hacimlerini artırmayı hedeflediklerini ifade eden Atılgan, “İnovasyon çalışmalarına olan inancımız sayesinde bugün ülkemiz için gurur kaynağı olan bir buluşu dünya markası haline getirmek için çalışıyoruz. 2020 yılında Çin’de aldığımız patentin yanına ABD patentini de eklemenin haklı gururunu yaşıyoruz. İki ülkeyi kapsayan patentli ürün sayısı ülkemizde çok nadir görülüyor. Yakın dönemde başladığımız ihracat iş birlikleri görüşmelerimizi artırarak kısa vadede ihracat hacmimizi artırmayı hedefliyoruz. Bu sayede ülkemizin ekonomisine kazandıracağımız döviz geliriyle de önemli bir katkı ve katma değer yaratacak bu ürünü dünyada üreten tek şirket olmayı başardık” dedi.

İlk kez Türkiye’de üretildi

Atılgan, Acrete’nin dünya genelinde ilk kez Türkiye’de üretildiğini belirterek bu ürünün alınan patent belgeleri sayesinde izinsiz olarak üretilemeyeceğini, satılamayacağını ve kullanılamayacağını da sözlerine ekledi. Yöntem, metot ya da üretim sistemin bütün haklarının Acrete’ye ait olduğunu vurgulayan Atılgan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Patent belgemiz Acrete’nin pazarlanması, çoğaltılması, bir benzerinin üretilmesi gibi alanlarda ayrıcalıklar sunan resmi bir belge. Patent sahibinin izni olmaksızın hiçbir kurum ya da şahıs tarafından kullanılamaz. Aksi takdirde hukuksal süreçler başlar ve cezai yaptırımlar uygulanır.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hars Traktör yeni dökümhane yatırımında yine “Bomaksan” dedi

SONRAKİ HABER

Trouw Nutrition, Türkiye’deki 15’inci yılını kutluyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share