Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Agritechnica 2023, yoğun bir katılımla gerçekleşecek

Almanya’nın Hannover kentinde 12-18 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleşecek olan Agritechnica 2023 fuarına güçlü bir katılım bekleniyor. Konu hakkında detayları paylaşan fuarın organizatörü DLG (Alman Tarım Birliği), etkinliğe 49 ülkeden 2.000 katılımcının kaydolduğunu duyurdu.

Dünyanın önde gelen tüm tarım makineleri firmaları fuarda yerlerini alacak. Tüm tarım sektörünün uluslararası tarım makineleri tedarik endüstrisi için B2B pazarı olan Systems & Components için de çok sayıda katılımcı kaydedildi.

Agritechnica üretiminin dünya çapındaki profesyonel alışverişinde etkili

Fuara katılım ve diğer detayları değerlendiren Agritechnica’nın proje yöneticisi Timo Zipf, “Bugün, fuarın başlamasından yaklaşık dokuz ay önce, şimdiye kadarki kayıt sayısı, Agritechnica’nın uluslararası tarım makineleri sektörü ve tedarikçileri için olağanüstü konumunu etkileyici bir şekilde yansıtıyor. Sektördeki dünyanın en büyük ticaret fuarı olan Agritechnica, yalnızca önde gelen uluslararası iş platformu değil, aynı zamanda geleceğe yönelik mahsul üretiminin dünya çapındaki profesyonel alışverişi için bir forumdur” ifadelerini kullandı.

Ana tema: Yeşil Verimlilik

Modern ekin çiftçiliğinin zorluklarına odaklanan Agritechnica 2023’ün ana teması “Yeşil Verimlilik” olarak belirlendi. Toprağı, iklimi ve çevreyi korurken tarım üretkenliği nasıl artırılabilir? Agritechnica’nın fuar programın bu yıl, canlı etkinlikler, demo gösteriler ve akıllı ilaçlama, uzaktan algılama, bağlanabilirlik, otonom çiftlik ekipmanları ve alternatif aktarma organları gibi konuları araştıran yeni bir dizi ‘uzman sahnesi’ eşlik edecek. Bunun yanı sıra lastikler, dengeleme ve destek sistemleri aracılığıyla sahada daha fazla verimlilik ve kaynak tasarrufu elde etmenin çözümleri başlıklar arasında bulunuyor.

Ortak etkinlikler

Agritechnica’nın ortak etkinlikleri arasında: Tarım makineleri sektöründeki uluslararası tedarikçi endüstrisi için B2B buluşma platformu olan Systems & Components; geleceğin tarım ve gıda sistemleri için yeni DLG platformu olan “Inhouse Farming – Feed & Food Show” yer alıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Michelin, EvoBib lastikler ile traktörlerin yol performansını geliştiriyor

SONRAKİ HABER

<strong>New Holland, 300 Serisi nokta dönüşlü mini yükleyicilerini yeniledi</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share