Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Michelin, EvoBib lastikler ile traktörlerin yol performansını geliştiriyor

Traktörler tarlada olduğu bulunduğu bölgede ulaşım ve yük taşıma amaçlı kullanılarak yolda da ilerliyor. Bu kullanım biçimini en iyi şekilde karşılamak için Michelin, 200 ila 300 beygir güç aralığındaki traktörler için 2’si 1 arada EvoBib lastiği yeniledi. Yeni EvoBib lastik ile traktörler tarlada olduğu kadar yolda da iyi performans gösterebilecek.

Michelin’in yeni lastik modelleri olan EvoBib VF710/70R42 ve VF600/70R30’un geliştirilmiş sırt tasarımı, uzun ömürlülüğü ve sırt deseni derinliği ile diş arası genişliği optimize etmek için uyarlandı. Bunun yanında yeni lastiklerde çekişi ve kendi kendini temizleme de geliştirildi. Ayrıca, yeni lastiğin Ultraflex kasası, üreticilerin lastiklerinin yük kapasitesini sahada kullanım için artırmalarına olanak tanıyan bir standart olan PFO (Basınç Alanı Çalışması) derecesine sahip olarak öne çıkıyor.

Yuvarlanma direnci azalırken kullanım ömrü uzuyor

Yeni lastiklerin test süreci, traktörün yol ile tarla arasında ayak izinin %47 arttığını gösteriyor. Bu olumlu gelişme, şirketin genellikle bir CTIS ile birlikte kullanılan AxioBib 2’sinin iki katı olarak gösteriliyor. Aynı lastiklerle yapılan testler, artan omuz basıncının, bir rakibin VF hibrit sırtlı lastiğine ve aynı boyuttaki bir AxioBib 2’ye kıyasla çekişi %15 yükselttiğini doğruluyor. Yeni EvoBib lastikler, traktörün yolda, azaltılmış ayak izi ve sırt deseninin merkezindeki lastik deseninin yuvarlanma direncini azaltırken, kullanım ömrünü uzatırken, yakıt tüketimini azaltıyor. Yakıt tüketimi de iyileştirildi, testler bir rakibin hibrit VF lastiğine kıyasla 2,0 l/sa azalma ve CTIS özellikli AxioBib 2’ye kıyasla 1,0 l/sa azalma gösterdi. EvoBib serisi, bu yıl içinde 300hp+ traktörler için yeni lastik ölçüleriyle ürün gamını genişletilecek.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İkinci el traktör satın alırken bu önerileri gözden kaçırmayın!

SONRAKİ HABER

Agritechnica 2023, yoğun bir katılımla gerçekleşecek

BENZER HABERLER
Total
0
Share