Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesinin ‘Mazot desteği’ başvuruları devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ankaralı üreticilere yönelik başlattığı ‘mazot desteği’ için başvurular online olarak devam ediyor. Şu ana kadar Ankara’da ikamet eden 18 bin 886 çiftçi, destek başvurusuna katıldı. ‘Mazot desteği’ başvurularına son kayıt tarihi 18 Şubat olarak belirlendi.

Kırsal kalkınma hamlesi başlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi, artan mazot fiyatları nedeniyle yerli üreticilere ekonomik yönden destek olmak amacıyla ‘mazot desteği’ sağlamak için projeler geliştiriyor. Başlatılan mazot desteğine 12 Ocak-13 Şubat 2022 tarihleri arasında 18 bin 886 çiftçi başvuruda bulundu.

Başvurular online ortamdan yapılıyor

Yerli üretimi teşvik etmeyi amacıyla “baskenttarim.ankara.bel.tr” adresi üzerinden online devam eden ve yoğun ilgi gösterilen destek başvuruları, 18 Şubat 2022 saat 17.00’ye kadar alınmaya devam edecek. Mazot desteğinden yararlanmak isteyen üreticiler Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Destekleme Başvuru Merkezi üzerinden elektronik ortamda ‘Çiftçi Belgesi (ÇKS) ve Traktör Ruhsatı’ ile başvuruda bulunabilecek.

Mazot desteği için aranan şartlar

18 yaşından büyük olmak, aynı haneden yalnızca 1 kişi yararlanabilecek, ikametgah adresi Ankara dışında olanlar yararlanamayacak, başvuru sahibine ait traktör varlığı, çiftçi belgesinin 2021 veya 2022 yılına ait olması gerekiyor, E-devlet çıktısı çiftçi belgesi (ÇKS belgesi) ve traktör ruhsatı kabul edilmeyecek, yüklemelerin yapıldığı tarih itibarıyla en geç 3 ay içerisinde Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın belirleyeceği bir tarihte harcanmayan bakiyeler belediye hesabına aktarılacak.

Başkentli çiftçilere yaklaşık 60 bin başkent kart dağıtılacak

Gıda yardımları başta olmak üzere kömür ve doğal gaz desteklerini de Başkent Kart üzerinden yaparak sosyal yardımlar konusunda Başkent’te yeni destek anlayışını yaygınlaştıran Büyükşehir Belediyesi, kırsal destekleri de yerli üreticilere “Başkent Kart” üzerinden dağıtmaya başlayacak. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı mazot desteği başvurularının dışında 25 ilçede Başkent Kart dağıtımına devam ediyor. İlk etapta yaklaşık 60 bin Başkent Kart dağıtımının yapılmasının planlandığı Ankara’da bugüne kadar Başkent Kart başvurusu yapan çiftçi sayısı da 22 bin 608’e ulaştı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Gübre fiyatlarında yüzde 30 indirim

SONRAKİ HABER

TürkTraktör 1 milyonuncu traktörünü üretti

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share