Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Gübre fiyatlarında yüzde 30 indirim

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, 14 Şubat’tan itibaren kimyevi gübrelerde yüzde 30’a varan indirimler yapılacağını bildirdi. Yapılan açıklamada üre gübresinin 9 bin 200 lira, 20.20.0 gübresinin 6 bin 100 lira, çay gübresinin de 7 bin 500 liradan satılacağı belirtildi.

Tarım Krediden yapılan açıklamada, üreticilerin tarımsal girdi ihtiyaçlarını karşılamaya ve ülke tarımının desteklenmeye devam edildiği bildirildi. Açıklamada tarım alanlarından daha fazla ürün elde etmek için verim ve kalitenin sürekliliğini sağlamanın büyük önem taşıdığı vurgulandı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü’nce yapılan açıklama:

“Başta kimyevi gübre olmak üzere tarımsal girdi fiyatlarında yaşanan artışlarından olumsuz etkilenen üreticilerimize üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla üretimi kolaylaştırıcı imkanlar sağlanmaktadır. Bu kapsamda, 14 Şubat 2022 itibarıyla kimyevi gübrelerde yüzde 30’a varan indirimler yapılmış olup, üre gübresi 9 bin 200 lira, 20.20.0 gübresi 6 bin 100 lira ve çay gübresi 7 bin 500 liradan satılacaktır. Sürdürülebilir tarımsal üretim için geçmişte olduğu gibi bundan sonra da daha güçlü bir şekilde üreticimizin yanında yer almaya devam edeceğiz.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Özka Lastik dijital dönüşüm süreci için kolları sıvadı

SONRAKİ HABER

Ankara Büyükşehir Belediyesinin 'Mazot desteği' başvuruları devam ediyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share