Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ASKO Makina, Trion 640’ın ilk teslimatını gerçekleştirdi

ASKO İş ve Tarım Makinaları, Türkiye pazarına ilk defa sunduğu Claas Trion 640 Serisi biçerdöverinin ilk teslimatını Tekirdağ Marmaraereğlisi’nde kuru tarım yapan Cemil Gündüz’e gerçekleştirdi. Claas Trion 640’ın gücü ve yüksek performansıyla işlerinin kolaylaştığını ifade eden Gürbüz “Yeni biçerdöverimiz ile hasat döneminde dane kaybını en az seviyeye indirdik ve üretim verimliliğimizi artırdık” dedi.

Cemil GÜNDÜZ – Çiftçi

Türkiye tarım makineleri pazarında ASKO İş ve Tarım Makinaları güvencesinde sağlam bir şekilde yer alan Claas, yeni ürünlerini çiftçilerle buluşturmaya devam ediyor. Son olarak Claas’ın Trion 640 serisi biçerdöverini Türkiye’ye ilk kez getiren ASKO Makina, biçerdöverin ilk teslimatını Tekirdağ Marmaraereğlisi’nde kuru tarım işi yapan Cemil Gündüz’e gerçekleştirdi. Profi Traktör Türkiye olarak kanola hasadında Trion 640’ı kullanmaya başlayan Cemil Gündüz ve ASKO İş ve Tarım Makinaları Satış Müdürü Serkan Anlaş ile yeni seri biçerdöver hakkında röportaj gerçekleştirdik.

1800 dönümlük arazide kuru tarım…

Tekirdağ Marmaraereğlisi Yeniçiftlik mahallesinde kuru tarım ürünleri yetiştiren Cemil Gündüz, tarımsal faaliyetlerini 1800 dönümlük bir alanda gerçekleştirdiklerini ve arazilerde dönüşümlü olarak ayçiçeği, buğday ve kanola yetiştirdiklerini söyledi. Tarım üretimde kullandıkları tarım makineleri ve ekipmanları hakkında da bilgi veren Gündüz, 5 adet traktör ve 1 adet balya makinesinin yer aldığı makine parklarını haziran ayında satın aldıkları Claas Trion 640 biçerdöver ile güçlendirdiklerini belirtti.

Claas Trion 640 yatırımı

Daha önce kullandıkları biçerdöverin yeterli performansı göstermeyerek önemli miktarlarda dane kayıplarına yol açtığını ve yeni bir biçerdöver ihtiyacı doğrultusunda Claas Trion 640 yatırımında bulunduklarını aktaran Cemil Gündüz, “Kanola, hasadı zor gerçekleşen bir bitki. Önceden hasadımızı farklı bir markaya ait biçerdöver ile gerçekleştiriyorduk. Eski makinemiz, bu işlem sırasında takılmalar, stop etmeler, hararet sorunları yapıyordu ve en önemlisi yeterli ayıklamayı yapamadığı için tarlada çok miktarda dane bırakıyordu. Bu durum bizim işlerimizin de verimliliğini azaltıyordu. Bu doğrultuda yeni bir makine almamız gerektiği kanısına vardık. Çevremizde Claas’ın biçerdöver ve traktör modellerini kullanan çokça dostumuz bulunuyor. Arkadaşlarımızdan Claas’ın sorunsuz olduğunu hep duyuyorduk. Gözlemlerimiz sonucunda Claas’ın Türkiye pazarına yeni sunduğu Trion 640 biçerdöverini satın aldık ve haziran ayı içinde kullanmaya başladık. Böylece ihtiyaç duyduğumuz bütün tarım ekipmanlarına sahip olduk” ifadelerini kullandı.

Trion 640 ile hasatta verimlilik arttı

Yeni biçerdöverle, hasatta verimliliğin arttığına dikkat çeken Cemil Gündüz, “Claas’ın Trion 640 biçerdöveri, yüksek performansı ve düşük yakıt tüketimiyle işlerimizi kolaylaştırdı. Makinenin performansı gerçekten üst düzeyde. Makinenin bize sağladığı en büyük avantaj, yakıt tasarrufu oldu. Ayrıca tarladaki dane kaybının en az düzeyde olması da ülke ekonomimiz ve biz üreticiler açısından çok önemli. Bu sayede tarım faaliyetlerimizi daha verimli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz” dedi.

Trion 640, tüm özellikleriyle kendine hayran bırakıyor

Cemil Gündüz, Trion 640’ın konforu artıran özellikleri beraberinde getirdiğini aktararak sözlerine şöyle devam etti: “Makineyi, hasat zamanında yaklaşık 10-12 saat boyunca ara vermeden kullanabiliyoruz. Bu yüzden güç ve yakıt tasarrufunun yanında konfor özellikleri de öne çıkıyor. Otomobillerde de bulunan dijital klima sistemi ve rahat koltuk bize büyük fayda sağlıyor. Akşam eve yorgun hissetmeden gidebiliyoruz. Bunun yanında Claas Trion 640’ın “follow me home” özelliği de ince düşünülmüş bir ayrıntı. Makineden indikten sonra, eve gidene kadar ışıklarını açık tutarak yolumu aydınlatması çok hoşuma gidiyor. Makine, en ince ayrıntısına kadar özenle hazırlandığı için ilerleyen dönemlerde büyük balya makinesi ve traktör ihtiyacımız olduğu zaman da Claas’ı tercih edebileceğimizi düşünüyorum. Böylesine ince bir detayı düşünen bir markayı, Türk çiftçisiyle buluşturan ASKO Makina’ya ayrıca teşekkür ederim.”

Serkan ANLAŞ – ASKO İş ve Tarım Makinaları Satış Müdürü

“Claas’ın satış sonrası servis hizmetlerinden çok memnunuz”

ASKO Makina distribütörlüğünde Türkiye’de yer alan Claas’ın, müşteriye en iyi şekilde hizmet vermeye odaklandığını ifade eden Gündüz, “Claas sadece ürünleriyle değil satış sonrası servis hizmetleriyle de çok iyi bir yerde bulunuyor. Trion 640, daha çok yeni olduğu için herhangi bir arızayla karşılaşmadık. Teknik personel, makinemizin planlanan kalibrasyon işlemlerini ve genel kontrolünü gerçekleştirmek için belli zamanlarda bizi ziyaret ediyor. Desteğe ihtiyaç duyduğumuz zaman, telefon görüşmesiyle veya direkt olarak teknik servisin kısa süre içinde, makinenin yanına ulaşmasıyla sorunumuz çözülüyor. Müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutan bir yapılanmaya sahip oldukları için Claas’ın satış sonrası servis hizmetlerinden çok memnunuz. Claas Trion 640 biçerdöverin bize sunduğu avantajlardan dolayı Claas’ı bütün çitfçilere tavsiye ediyorum” açıklamalarını yaptı.

Yeni seri biçerdöver çiftçilerle buluştu

2022 yılında Türk çiftçisine yeni makineler ile en iyi hizmeti vermeyi amaçladıklarını ifade eden ASKO İş ve Tarım Makinaları Satış Müdürü Serkan Anlaş ise “Claas olarak vizyon ve misyonumuz doğrultusunda yüksek teknoloji makineleri, çiftçimizin beğenisine sunarak, tarımsal mekanizasyonda verimliliği ve kapasiteyi artırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2022 yılı itibariyle yeni seri makine modellerimizden olan Trion 640 modelini çiftçimizle buluşturduk. Amacımız yüksek teknolojili makineleri, Türkiye’ye getirip tarımsal verimliliği artırmak. Tekirdağ Marmara Ereğlisi Yeniçiftlik mahallesinde tarım faaliyetinde bulunan Cemil Bey’e teslimatını gerçekleştirdiğimiz Trion 640’ın 80 dönümlük kanola tarlasında yüksek kapasitede verimli bir şekilde çalıştığını gördük” ifadelerini kullandı.

“Claas tarım makinelerinde konfor ön planda tutuluyor”

Claas tarım makinelerinin güç ve performansı gelişmiş teknolojik ekipmanlar ile birleştirilerek konforlu bir çalışma imkanı verdiğini kaydeden Anlaş, “Kanola bitkisi, zorlu şartlara sahip bir ürün. Makinenin kapasitesi ve verimliliği çok yüksek olduğu için hasatta dane kaybı minimum düzeyde oluyor. Claas Trion 640’ın, verimli tarım yapmanın yanında yüksek teknolojiyi kullanması, sağlamlığı, yakıt tasarrufu, bakım kolaylığı ve bakım masrafının az olması çiftçilere büyük avantajlar sağlıyor. Trion 640 biçerdöverin kabinine binen çiftçileri, çok konforlu bir çalışma ortamı bekliyor. Makine operatörleri, hasat döneminde 24 saat boyunca biçerdöveri kullanmak durumunda kalabiliyor. Bu yüzden makine konforu çok önemli bir yerde bulunuyor. Operatörün çalışmayı bitirdikten sonra ertesi güne daha zinde başlaması için Claas tarım makinelerinde konfor, güç ve performans ön planda tutuluyor. Bu avantajlar, operatöre hem maddi hem de manevi anlamda çok büyük kazanç sağlıyor. ASKO Makina olarak çiftçilerimizin tarım çalışmalarında verimi yükseltmek için ürün ve hizmetlerimizle çözüm sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Manisalı çiftçiler, yüzde 50 hibe destekli tarım makine ve ekipmanlarını teslim aldı

SONRAKİ HABER

Tümosan Genel Müdürü Halim Tosun: Yerli ve milli traktör ve tarım ekipmanlarımızla binlerce üreticiye dokunuyoruz

BENZER HABERLER
Total
0
Share