Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Bakanlık, ‘Tarım Cebimde’ uygulamasını hayata geçirdi

Çiftçilerin, üreticilerin ve piyasanın gelişmesine katkıda bulunma hedefiyle hayata geçirilen ‘Tarım Cebimde’ uygulaması hakkında konuşan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci bu ‘yerli’ uygulamanın hayata geçmesinin ciddi öneme sahip olduğunun vurgusunu yaptı.

‘Tarım Cebimde’ uygulaması ile çiftçilerin üretim verimliliğinin artırılması hedefleniyor. Uygulamanın tanıtım toplantısında konuşan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Dijitalleşme konusundaki çalışmalarımız, tıpkı diğer çalışmalarımızda olduğu gibi planladığımız şekilde içerik planlaması ve takvimsel olarak herhangi bir aksaklık yaşanmadan devam edecek” ifadelerini kullandı.

“Yerli ve milli bir uygulama”

Bakan Vahit Kirişci, “Tarım Cebimde uygulaması, mobil bir uygulamadır. Burada paylaşacağımız da uygulamanın ilk versiyonudur. Tıpkı diğer yazımlar gibi bu da süreç içerisinde mutlaka kendini güncelleyecektir. Tarım Cebimde 1.0, her bakımdan Bakanlığımıza ait yerli ve milli uygulamadır. İlk günden bu güne uygulamanın hayata geçirilmesinde dökülen akıl ve alın teri Bakanlığımız personeline aittir. Bir diğer ilgi çekici yönü, herhangi bir özel bütçe oluşturulmaksızın kendi iç kaynaklarımızla bu uygulamayı hayata geçirmiş olmamız ve iç kaynaklarımızın bu uygulama için seferber edilmiş olmasıdır” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Fiyat sabitlenmesi üreticilere olumlu yansıyacak</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Class Quadrant 2200 ile saha avantajı kazanın</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share