Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

BAŞAK Traktör’e finalist ödülü

Dünya’nın en prestijli traktör yarışması olan “Tractor Of The Year (Yılın Traktörü)” yarışması sonuçları İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlenen EIMA Fuarı’nda 9 Kasım 2022 tarihinde açıklandı. BAŞAK 5120 Red Power modeli, yarışmayı “En Yararlı Traktör” kategorisi finalisti olarak tamamlayarak Türkiye’yi gururlandırdı.

ASKO Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdüren BAŞAK Traktör, dünyanın en önemli markalarının yarıştığı Yılın Traktörü Yarışmasını “Finalist” olarak tamamladı. Sakarya Üretim Tesisleri’nde tamamı Türk mühendis ve işçisi tarafından üretilen BAŞAK 5120 Red Power Stage V modeli; motor, şanzıman, hidrolik, konfor, yenilikçi teknik özellikleri, iş yapmayı kolaylaştıran seçenekleri, tasarımı ve çok fonksiyonlu yapısı ile dünya standartlarında bir traktör olduğunu ispatladı. BAŞAK 5120 Stage V EIMA Fuarı’nda finalist traktörlerin sergilendiği alanda 8-13 Kasım tarihleri arasında dünya devi markalarla görücüye çıktı. Avrupalı çiftçiler tarafından ilgi gören 5120 Red Power fuar süresince günde iki defa fuar alanında tur atarak gövde gösterisi yaptı. Yapılan açıklamada Türkiye’yi bu prestijli yarışmada temsil eden tek Türk markanın BAŞAK Traktör olduğu vurgulandı. BAŞAK Traktör‘ün ülkemiz ve dünya çiftçisinin sürdürülebilir tarım gerçekleştirebilmesi için çalışmalarına devam edeceği aktarıldı.

Sırbistanlı çiftçiler, Başak Traktör Fabrikası’nı ziyaret etti

BAŞAK Traktör Sırbistanlı çiftçileri ağırladı. BAŞAK Traktör, Sırbistan distribütörü ve Sırbistanlı çiftçileri modern BAŞAK Traktör Sakarya Üretim Tesisleri’nde ağırladı. Fabrika turunda traktörün üretim aşamaları çiftçilere tek tek anlatıldı. 2 saat süren fabrika turunun ardından Sırp çiftçiler Yılın Traktörü Finalisti 5120 Red Power ile test sürüşü gerçekleştirdi. BAŞAK 5120 modeli Sırp çiftçiler tarafından oldukça beğenildi. 108 yıllık tarihiyle ülkemizin en köklü kuruluşlarından olan BAŞAK Traktör, Sakarya Üretim Tesisleri’nde ürettiği traktörleri dünyada Japonya’dan Almanya’ya 50’den fazla ülkeye ihraç ediyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>SDF Türkiye, hedeflerine emin adımlarla ilerliyor</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Massey Ferguson MF 5S Serisi, “2023’ün Çiftlik Makinesi” ödülünü kazandı</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share