Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Başkan Yüce, “Tarımla büyüyen bir Sakarya hayali için çalışıyoruz”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 6 bin dönüm arazi üzerinde üretim gerçekleştiren tek belediye olarak, “Dünya Tarım Şehri” unvanına bir adım daha yaklaştı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Yakın zamanda dünya klasmanında yerimizi alacak ve Dünya Tarım Şehri unvanını şehrimize getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Sakarya, tarımda hayata geçirilen projelerle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Domatesten mantara, aromatik bitkilerden, kenevir üretimine kadar tarımın bir çok kesiminde mesai harcayan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin tarım politikalarıyla ülkenin tarımsal kalkınmasında lokomotif şehirlerden biri olarak anılıyor.

“6 bin dönümde kaliteli ürünler elde ediyoruz”

Sakarya’nın özellikle son dönemde tarımın en özel şehirlerinden biri haline dönüştüğünü belirten Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 4 buçuk yılda hayata geçirilen ve Türkiye’nin tarımsal kalkınma hamlesine güç katan çalışmaları tek tek anlatarak, yakında Dünya Tarım Şehri unvanını alacaklarının sinyalini verdi. Ekrem Yüce açıklamalarının devamında, “6 bin dönümde dünyada eşi benzeri olmayan yöntemlerle kaliteli ürünler elde ediyoruz. Bizden dünyanın haberi var ve yakında yeni unvanı da şehrimize getireceğiz. Göreve geldiğimiz günden bu yana kurduğumuz ‘Tarımla büyüyen bir Sakarya’ hayali için gündüz-gece çalışıyoruz. Tarımda marka şehir olduğumuzu Türkiye ve dünyaya göstermek istiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2023’te kırsal kalkınma projeleriyle 4,7 milyar liralık destek verdi

SONRAKİ HABER

Suruç Ovası’ndaki çiftçiler, GAP ile gelirini artırıyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share