Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

BKT ile saman yapımı ve diğer süreçler artık daha erişilebilir

Hindistan merkezli global lastik üreticisi olan BKT, geniş ürün yelpazesiyle mevsiminde bulunduğumuz saman hasadını daha kolay ve daha konforlu hale getirerek çiftçilerin verimliliğini yükselten adımlar atıyor.

Dünyanın birçok yerinde yaz mevsimi yaşanıyor ve tarımsal çalışmalar asla bitmiyor. Bu faaliyetlerin en önemlilerinden birisi olan saman yapımında da zorlu bir süreçten geçiliyor. Bu işin üstesinden en iyi şekilde gelmek için operatörler çim biçme makineleri, balya makineleri, römorklar, traktörler ve teleskopik yükleyiciler gibi çok çeşitli makinelerden destek alıyor. Saman işinde ise kusursuz performans sunarak çiftçilerin verimliliğini artıran lastikler kullanılması gerekiyor.

Çiftçilere önemli bir destek sunuluyor

BKT, kusursuz çekiş, azalan toprak sıkıştırma, yüksek yük kapasitesi, üstün dayanıklılık ve mükemmel sürüş konforu sağlayan lastikler geliştirerek bu ihtiyaçları karşılıyor. Bu nedenle, her zaman tarlada çalışan operatörlerin taleplerini dinlemeye, gündeme almaya ve karşılamaya özen göstermiş olan Hindistanlı çok uluslu şirket, çiftçilerin sağ kolu haline gelerek bu mevsimde çalışan çok çeşitli makineler için tasarlanmış ürünlerle saman yapımının her aşamasında önemli destekler sunuyor.

Toprak sıkışması ve diğer zorlu süreçler geride kalıyor

BKT’nin saman yapımına yönelik başlıca çözümleri arasında, yüksek güçte traktörlerde ve biçerdöverlerde kullanım için çok yönlü bir ürün olan AGRIMAX FORCE bulunuyor. IF teknolojisine sahip olan lastik, standart bir lastikten daha düşük şişirme basıncında ağır yükleri taşırken toprak sıkıştırmasını azaltıyor. AGRIMAX FORCE lastik, üst düzey kendiliğinden temizlenme özelliklerinin ve en iyi yakıt ekonomisinin yanı sıra mükemmel çekiş gücü sağlayarak çiftçiler için kusursuz bir yardımcı niteliği taşıyor. Yine AGRIMAX serisinin bir parçası olan AGRIMAX TERIS ise aynı şekilde yüksek güçteki biçerdöverler için uygundur. Bu BKT lastik, çekiş gücünün ve yüksek yük kapasitesinin olağanüstü performansa dönüştüğü karma operasyonlar için tasarlandı. AGRIMAX FORCE, zor koşullar altında ve anızlar mevcutken bile daha fazla direnç için özel bir yanak koruyucusuna ve güçlendirilmiş omuza sahiptir, böylece ürünün kullanım ömrü de önemli ölçüde uzuyor. Bir diğer önemli ürün olan AW 711, biçerdöverler için üretilen radyal türü bir lastiktir ancak aynı zamanda modern tarımda ve özellikle toprak işleme operasyonlarında kullanıma uyum sağlamak üzere tasarlandı. AW 711, özel sırt hamuru ile ister yumuşak ister sert yüzeylerde kullanılsın, uzun bir kullanım ömrü sağlıyor. Bu özelliklere ek olarak, yollardaki transfer sırasında düşük yuvarlanma direnci, yakıttan önemli oranda tasarruf sağlıyor.

Teleskopik yükleyici ve daha fazla kaldırma işlemi için en güçlü adaylar

Saman yapımının nihai aşamalarında çok önemli olan kaldırma işlemleri içinse BKT, teleskopik yükleyicilerle en iyi şekilde çalışan lastiklerin bulunduğu MULTIMAX serisini sunuyor. Bunun kusursuz bir örneği olan MULTIMAX MP 522, olağanüstü delinme direnci ile birlikte mükemmel stabilite ve çekiş sağlayan bir lastiktir. Kesilmelere ve yırtılmalara karşı özellikle dayanıklı olan MULTIMAX MP 527 kaldırma modunda olağanüstü stabilite sunan sağlam yanağıyla, operatörlere maksimum çalışma özgürlüğü sunuyor. Gözden kaçmaması gereken AS 504 ise teleskopik yükleyicilere veya römorklara takılan lastiktir ve olağanüstü dayanıklılığın ve çekişin yanı sıra üst düzey kendiliğinden temizlenme özellikleriyle çiftçilerin gözdesi oluyor.

Saman mevsimi de dahil olmak üzere en kapsamlı çözüm

İşlem sonunda saman balyalarının taşınması sırasında tarladan yola transferler için BKT, flotasyon serisinde üstün çekiş ve yüksek yük kapasitesiyle öne çıkan, en iyi ürünleri arasında adı geçen lastiklerini sunuyor. Traktörler ve römorklar için tasarlanan flotasyon lastikleri, uzun arazi yolculukları için önemli bir nitelik olan kusursuz kendiliğinden temizlenme özelliklerine sahiptir. Bu serinin en dikkat çekici ürünlerinden FL 635, hem yol hem de arazi kullanımı için uygun olan radyal bir lastiktir. FL 635 özel blok diş deseniyle, saman balyalama uygulamaları için geliştirildi. Zeminde optimum basınç dağılımı sağlayan taban izi sayesinde FL 635, değerli mahsulleri korurken toprak sıkıştırmasını önemli ölçüde azaltan bir lastiktir. Aynı seriye ait olan FLOTATION 558 de saman yapımı operasyonları için kusursuz bir destekçidir. Lastik, özellikle iyi toprak işleme için çekişin vazgeçilmez olduğu durumlarda öneriliyor. Yüksek yükleme kapasitesi göz önüne alındığında, FLOTATION 558 biçerdöverler ve balyalama makinelerinin yanı sıra tanker kamyonlar ve römorklar için de ideal lastiktir. Ayrıca FLOTATION 648 ürününün de biçerdöverler ve balyalama makineleri için uygun bazı boyutları bulunduğu belirtilmelidir. Hatta FLOTATION 648’in düşük basınçlarda çok ağır yüklerin taşınmasını sağlayan özel sırt tasarımı, toprak sıkıştırmasını azaltır ve mahsulleri hasardan koruyor. Bu ürünlerin her biri, çiftliklerde çalışan operatörlerin ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel bir çözümdür. BKT, saman mevsimi de dahil, her gün çiftçilere her türlü işlemi kolaylaştırabilecek ve verimliliği artırabilecek lastikler sağlamaya kararlıdır.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Agritechnica 2023, yoğun bir katılımcı kaydı ve tanıtım organizasyonuyla dikkat çekiyor

SONRAKİ HABER

Dar alanlar için yeni ve kompakt “JCB Loadall”

BENZER HABERLER
Total
0
Share