Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Bobcat, konsept ürünleriyle kesintisiz çalışmayı destekliyor

İş makinesi üreticileri en yeni ürünlerini Fransa’da gerçekleşecek olan Intermat 2024’te göstermeye hazırlanıyor. Bobcat’te fuarda otonom tekerlekli yükleyici konsept makineleri RogueX2 ve RogueX modellerini tanıtmayı amaçlıyor. Üretici tarafından operatör ihtiyacını ortadan kaldıran konsept ürünlerin, kesintisiz çalışmayı destekleyeceği belirtiliyor.

Bobcat’in RogueX2 konsepti lityum iyon akü ve elektrikli motoruyla sıfır emisyonsuz çalışmayı destekliyor. Hidrolik sıvı olmadan elektrikle çalışan kaldırma ve yatırma kinematiğine sahip makine, RogueX2 tekerlekli yükleyici, bir yıl önce Las Vegas’taki Conexpo’da tanıtılan RogueX konsepti temel alınarak geliştirildi. Bu gelişmeyle birlikte RogueX2 ve RogueX konsept makineleri, operatör ihtiyacını ortadan kaldırarak iş gücü eksikliğini gidermek için özel olarak kabinsiz tasarlanmış ve üretildi.

RogueX ve RogueX2 konsept yükleyicileri yeni patent ile tescil edildi

RogueX2 konseptinde içten yanmalı motorun yerini güç ve itiş gücünü elektrik motoruyla sağlıyor. Bu gelişmeyle birlikte aynı zamanda hidrolik sıvı ihtiyacı da ortadan kaldırılmış oluyor. RogueX2, elektrikli bataryanın çalışma süresini optimizesi ise raylar yerine tekerleklerle donatılıyor. RogueX ve RogueX2 konsept yükleyicileri için çok sayıda yeni patent tescil edildi. Doosan Bobcat Küresel İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Joel Honeyman, “Bu patentler, bir makinedeki yeni özelliklerden daha fazlasını temsil ederek kuralları nasıl çiğnediğimizi gösteriyor” diyerek inovasyonun önemini vurguladı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

HIDROMEK yenilikçi kazıcı yükleyici modellerini Agroexpo Fuarı’nda sergileyecek

SONRAKİ HABER

Erkunt Traktör, Ege bölgesine yönelik çözümleriyle Agroexpo’da

BENZER HABERLER
Total
0
Share