Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Case IH, 120 bg’ye kadar yeni Quantum serisini sunuyor

Case IH, bahçe traktörü ürün yelpazesini genişletiyor. Çeşitli donanım seviyelerinde dört modeli bulunan Quantum serisi, firmanın düzenlediği bir basın etkinliğinde tanıtıldı.

Case IH, Almanya’nın klasik şarap bölgesi Pfalz’da yeni Quantum traktörlerini tanıttı. Case IH’ye göre, her biri beş motor versiyonuna sahip dört modelle yeni Quantum traktörler, meyve bahçeleri ve sıralı ürünler için mükemmel bir çözüm sunuyor. Seri, V (esas olarak bağcılık için), F (esas olarak meyve mahsulleri için), N (V ve F arasında) ve CL (farklı sıra mahsuller için en geniş varyant) modellerini içeriyor. Bileşenlerin yüzde 70’inden fazlası yeni veya revize edildiğinden, yeni modeller önceki sürümlerden büyük ölçüde farklılık gösteriyor. 2023’ün üçüncü çeyreğinden itibaren sipariş edilebilecek Quantum CL haricinde, tüm yeni Quantum modelleri hemen temin edilebilir.

Quantum modelleri

Yeni Quantum serisi, her biri beş motor versiyonuna sahip dört V, F, N ve CL serisini içeriyor. 74 hp nominal güce sahip Quantum 80’den, 120 hp nominal güce sahip yeni üst model olarak Quantum 120’ye kadar uzanıyor. Yeni traktörlerin egzoz işlemi, FPT’nin Stage V F5C dört silindirli motorlarının kaputunun altında gerçekleşiyor. Üreticiye göre, FPT’nin yerden tasarruf sağlayan egzoz gazı teknolojisi, yeni motor kaputunun daha alçak bir tasarımını mümkün kılıyor ve her şeyden önce ön ve ara aks ataşmanları ile kullanıldığında net bir görüş sağlıyor.

Performans artışı

Quantum 80 ve FPT F5C 3,4 litrelik motor dışında, diğer tüm modellerde silindir başına dört supaplı 3,6 litrelik motorlar bulunur ve Seviye IIIB’ye kıyasla 13 hp’ye kadar daha fazla ve yüzde 14’e kadar daha fazla tork bir performans artışı sunuyor. Tüm yeni Quantum modelleri, standart dört tekerlekten çekiş ve yeni Quantum CL hariç isteğe bağlı olarak temin edilebilen süspansiyonlu ön aks ile donatıldı. Düz zeminli yeni tasarlanmış kabin için patentli kategori 4 çift filtre sistemi, tüm modellerde isteğe bağlı olarak fabrika çıkışı olarak mevcuttur. Daha sonra bir geçiş anahtarı kullanarak normal kategori 2 filtresi ile aşırı basınçlı kategori 4 filtresi arasında seçim yapabilirsiniz.

32 ileri ve 16 geri vitese sahip ActiveDrive2 şanzıman, 0,7 ila 40 km/s hızları mümkün kılar. İstenirse, şanzıman ek sekiz karınca vitesle genişletilebilir; Case IH’ye göre bu, hızın 0,17 km/s’ye düşürülmesine izin veriyor. Diğer özellikler arasında A sütunundaki yeni ekran ve Case IH’nin gelecekte dar paletli traktörlerde kullanıma sunulması planlanan AFS kılavuzluğu ve AFS Connect telemetri çözümleriyle tam uyumluluk yer alıyor.

Bahçenin uzmanı Quantum V

280/85R28 lastiklerle yalnızca 1063 mm’lik minimum dış genişliği, 980 mm’lik kabin genişliği ve dar şasisi ile Quantum V, dar sıra aralıklı eski üzüm bağlarına iyi uyum sağlıyor. Temel versiyonda Quantum V, klimalı ve havalı süspansiyonlu koltuğa sahip bir kabine, ActiveDrive2 şanzımana ve dört tekerlekten çekişli bir ön dingile sahiptir. Buna ayrıca bir Lift-O-Matic Plus mekanik arka askı kontrolü, mekanik spool valfleri ve isteğe bağlı akslar arası bağlantıları olan 64 l/dk’lık bir hidrolik pompa da dahildir.

Konfor detayları göz dolduruyor

Alternatif olarak, konfor için yeni kategori 4 kabin, klima ve LED ışık paketi içeren bir donanım paketi de mevcuttur. Dört tekerlekten çekişli ön dingile veya isteğe bağlı yaylı ön dingile ek olarak, fabrika donanımı ayrıca elektronik arka askı kontrolü, hidrolik alt direksiyon dengeleyicileri ve çamurluktaki hidrolik üst bağlantı için harici düğmeler, 80 l/dk’lık bir hidrolik pompa içeriyor. Elektronik kontrol üniteleri ve isteğe bağlı PowerBeyond ve ara aks bağlantıları ile operatörün rahatlığı artırılıyor.

Quantum N, bağlar ve belediyeler için yeni dar hatlı traktör

İlk kez tanıtılacak olan Quantum N (Dar), 1325 mm dış genişliği, 1145 mm genişliğindeki daha büyük kabini ve orta çerçevesi ile bağcılıkta yaklaşık iki metrelik sıra aralıklarına uygundur. Quantum V ve Quantum F modellerinde olduğu gibi, belirtilen iki donanım varyantı Quantum N için de mevcut bulunuyor.

Quantum F – meyve bahçeleri ve üzüm bağları için tasarlandı

1,5 m’lik ortak dış genişliğiyle yeni Quantum F, meyve bahçelerine ve daha geniş yeni üzüm bağlarına iyi uyum sağlıyor. Quantum V’de olduğu gibi burada da basit bir donanım varyantı ve maksimum konfor ve sezgisel kullanım için bir varyant mevcut bulunuyor.

Sıra bitkileri için yeni Quantum CL

Sıra ekinleri için yeni Quantum CL (Cultures en Ligne), Quantum F ile aynı operatör platformunu sunuyor. CL ve F versiyonları arasındaki temel farklar, standart Case IH traktörlerinde de kullanılan daha geniş ön akstır. 2.500 kg’lık izin verilen ön aks yükü ve 1584 mm’ye kadar flanştan flanşa boyutuyla Quantum CL’ye daha büyük lastikler takılabilir ve Case IH’ye göre meyve bahçelerinde ve karma çiftliklerde çok çeşitli görevleri kapsıyor. Özellikle engebeli arazide bu, elektro-hidrolik olarak devreye alınan dört tekerlekten çekiş ve diferansiyel kilidi ile birlikte daha iyi çekiş ve ek stabilite sağlıyor. Ek olarak, daha iyi çekiş ve daha fazla konforun yanı sıra verimli toprak koruması sağlayan VF teknolojisine sahip son derece esnek ve toprak koruyucu PneuTrac lastikleri de buraya monte edilebiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

MF 8S, Brezilya’da “Trator do Ano” ödülünü kazandı

SONRAKİ HABER

Yeni buğday ve arpa çeşitleri geliştirildi

BENZER HABERLER
Total
0
Share