Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

MF 8S, Brezilya’da “Trator do Ano” ödülünü kazandı

Massey Ferguson’un pek çok ödül alan MF 8S Serisi, Brezilya’da “Trator do Ano” (Yılın Traktörü) seçildi ve “200 BG Üzeri Traktörler” kategorisinde de birinci oldu. Yarışmada Massey Ferguson’un MF 4707 Serisi kabinli versiyonu da ödüle layık görüldü.

Massey Ferguson’un piyasaya sunulduğundan bu yana pek çok ödül kazanan MF 8S Serisi, uluslararası alanda ses getiren bir ödül daha kazandı. MF 8S, Brezilya’da düzenlenen “2023/2024 Trator do Ano”nun galibi olurken, ayrıca “200 BG Üzeri Traktörler” kategorisinin de birincisi seçildi.

Söz konusu değerlendirmede MF ayrıca 100 bg’ye kadar olan traktörlerde MF 4707 Kabinli traktör ile üst üste ikinci kez birinciliği kazandı. Ödül duyurusu, Brezilya’nın en büyük tarım teknolojileri ticaret fuarı olan Agrishow’da gerçekleştirildi.

Trator do Ano’nun değerlendirmesi, Ceará Federal Üniversitesi (UFC), Mato Grosso Federal Üniversitesi (UFMT), Santa Maria Federal Üniversitesi (UFSM), ve Jaboticabal Paulista Eyalet Üniversitesi (Unesp) gibi Brezilya’daki önemli devlet üniversitelerinden tarımsal mekanizasyon alanında doktora sahibi profesörlerden oluşan teknik bir komite tarafından yapıldı.

Ödüllü traktör, MF’nin en yeni motor teknolojisine sahip

Ödül alan MF 8S.265 traktör, motor teknolojisindeki en son AGCO Power 7,4 litrelik altı silindirli motorla çalışıyor ve 1500 devir/dak gibi düşük devirlerde bile tam güce ulaşarak mükemmel ekonomi ve sessiz çalışma sunuyor.

MF 8S serisinde bulunan yeni otomatik Dyna-7 şanzıman, dört kademede ve yedi kesintisiz viteste toplam 28 ileri ve geri vitesin verimli çalışmasını sağlıyor. Özel Protect-U tasarımı ile traktör, kabin ile motor arasında bırakılan 24 santimetrelik boşluk sayesinde iç ortamı gürültü, ısı ve istenmeyen titreşimlerden izole hale geliyor. Sadece 68 desibellik gürültü seviyesiyle, piyasadaki en sessiz ve aynı zamanda en konforlu kabinlerden birine sahip olan traktör, 3,4 metreküplük iç hacmi ile aynı zamanda en ferah kullanım alanı sunan modeller arasında yer alıyor.

Tarla faaliyetlerinde performansı ve çok yönlülüğü artırmak için tasarlanan MF 4707 kabinli traktör, gücünü AGCO Power motorundan alıyor. Elektronik motorun, hektar başına %10’a varan yakıt tasarrufu için yakıtın verimli bir şekilde kullanıldığı turbo ve ara soğutucusu bulunuyor.

Bir başka avantajlı tarafı da 12×12 şanzımanının çok yönlülüğü olan MF 4707 kabinli traktörün bu kategoride mekanik veya elektro-hidrolik mekik ile piyasada tek olma özelliği bulunuyor. En son teknolojiye sahip şanzımanı ile model, çiftçilere çok uygun maliyet/fiyat sunuyor.

Silaj, tahıl ve bahçecilik için ideal olan bu traktörün, pazardaki en iyi çalışan vites sistemine de sahip olmasıyla öne çıkıyor. Power Shuttle ile traktör hareket halindeyken ve debriyaj kullanmadan ileri-geri vites değişimi yapma imkanı veriyor. 3 bin kilogram kaldırma kapasitesi ve dakikada 65 litre hidrolik akış hızı bulunan bu traktörün kabini 360 derecelik benzersiz görüş açısıyla kullanıcıya gelişmiş konfor ve güvenlik sağlıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Zeytinyağı ihracatçıları Brezilya pazarında güçleniyor

SONRAKİ HABER

Case IH, 120 bg'ye kadar yeni Quantum serisini sunuyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share