Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Case IH, dev biçerdöver modeli AF11’in yeni versiyonuyla ilgi uyandırıyor

Avrupalı çiftçilere yönelik tek rotorlu dev biçerdöver modeli olan AF11’i Agritechnica Fuarı’nda tanıtan Case IH, aynı modelin New Holland CR11’deki gibi çift rotorlu versiyonunu ABD Louisville’deki (KY) Ulusal Tarım Makineleri Fuarı’nda sergileyeceğini belirtti.

New Holland Agritechnica’da, yeni çift rotorlu CR11 biçerdöver modelini tanıtırken CASE IH markası da aynı modelin tek rotorlu versiyonunu olan AF11’i Avrupa pazarına sunacağını belirtmişti. AF11 modelini tanıtmasının ardından CASE IH, New Holland CR11 ile aynı çift rotor sistemine sahip olacak biçerdöver modelini ABD’de de satışa sunacağını açıkladı. Marka yeni çift rötarlı AF11 modelini 14 Şubat’ta ABD’deki Louisville’deki (KY) Ulusal Tarım Makineleri Fuarı’nda müşteriler ile buluşturmayı planlıyor.

Yeni AF biçerdöver ile tek rotorlu eksenel akış

Yeni biçerdöver modelinde bulunan AFXL2 adı verilen sistemi, AF modellerine kıyasla toplam harmanlama ve ayırma alanında %50 artış sağlıyor. Aynı zamanda, dört elek ve iki tane helezonuna sahip yeni Cross Flow Plus temizleme sisteminin ise yüzde 32 oranında büyüdüğü görülüyor. Case IH’ye göre bu gelişme 13 dereceye kadar eğim telafisi sunuyor.

Yeni özellikler ve kapasite artışı verimi artırıyor

Yeni AF11 modelinin motor gücü 775 hp ve 1.500 litrelik dizel tankına sahipken, dane deposunun 20 metreküp taşıması gerekiyor. Makinenin boşaltma kapasitesi 210 l/s olarak belirtilirken AFS Pro1200 ekranları ise parlama önleyici bir yüzeye, Bluetooth özelliklerine ve Android tabanlı bir kullanıcı ara yüzüne sahip.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TÜMOSAN'ın 48. yılında “Geleceğe ilham veren buluşma”

SONRAKİ HABER
İstanbul tarım ürünleri ihracatında zirvede yerini aldı Türkiye'nin tarım ihracatı ocak ayında yıllık bazda yüzde 9,3 artarak 3,1 milyar dolara çıktı. Tarım dış satımının toplam ihracat içindeki payı ise yüzde 18,2 oldu. Türkiye'nin ihracatında önemli görev üstlenen İstanbul, tarım ürünlerinin dünyanın dört bir yana ulaştırılmasında ön sırada yer aldı. İstanbul, ocak ayında tarım sektöründeki 772,3 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Ocak ayında 7,2 milyar dolarlık dış satımla en fazla ihracat yapan il olan İstanbul, 772,3 milyon dolarlık tarım ürünleri ihracatıyla da öne çıktı. Böylece İstanbul, Türkiye'nin toplam tarım ihracatının yüzde 24,7'sini tek başına gerçekleştirdi. İstanbul'u 371,8 milyon dolarla İzmir, 316,1 milyon dolarla Gaziantep, 208,3 milyon dolarla Mersin, 113,6 milyon dolarla Antalya, 101,9 milyon dolarla Bursa, 92,9 milyon dolarla Ankara, 90,9 milyon dolarla Trabzon, 89,5 milyon dolarla Hatay ve 85,5 milyon dolarla Adana takip etti. İhracatta en fazla talep hububat ürünlerine oldu Tarım sektörünün en önemli ihraçlarından olan ve Türkiye’nin temel gıda ürünlerini kapsayan hububata talep arttı. İstanbul'da en fazla ihracatı 300 milyon 73 bin dolarla hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektörü yaptı. Buna takiben 245,8 milyon dolarla mobilya, kağıt ve orman ürünleri, 61,7 milyon dolarla su ürünleri ve hayvansal mamuller, 57,4 milyon dolarla meyve sebze mamulleri oldu. Kentten ocak ayında 55,5 milyon dolarlık fındık ve mamulleri, 19,7 milyon dolarlık kuru meyve ve mamulleri, 15,2 milyon dolarlık tütün, 9,2 milyon dolarlık yaş meyve ve sebze, 7,2 milyon dolarlık zeytin ve zeytinyağı, 407 bin dolarlık süs bitkileri ve mamulleri dış satımı yapıldı. İstanbul’u diğer iller takip etti İstanbul’un yanında tarım ihracatında öne çıkan diğer illere bakıldığında ise Gaziantep, Ankara ve Adana'da hububat bakliyat yağlı tohumlar ve mamulleri, Mersin Antalya ve Hatay'da yaş meyve ve sebze, İzmir'de ve Bursa'da mobilya kağıt ve orman ürünleri, Trabzon'da fındık ve mamulleri sektörleri başı çekti. Ocak ayında hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektörü Gaziantep'ten 237,9 milyon dolarlık, Ankara'dan 43,8 milyon dolarlık, Adana'dan 37,6 milyon dolarlık ihracata imza attı. Bu dönemde, yaş meyve sebze sektörü Mersin'den 95,9 milyon dolarlık, Antalya'dan 73,7 milyon dolarlık, Hatay'dan 53,5 milyon dolarlık dış satım yaptı. Mobilya kağıt ve orman ürünleri sektörü İzmir'den 67,4 milyon dolarlık, Bursa'dan 54,5 milyon dolarlık, fındık ve mamulleri sektörü Trabzon'dan 57,1 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

İstanbul tarım ürünleri ihracatında zirvede yerini aldı

BENZER HABERLER
Total
0
Share