Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Çiftçilerin “Traktör Yarışı” nefes kesti!

Orange Mind Event’in 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ne özel Adana Ceyhan’da düzenlediği “Traktör Yarışları” renkli görüntülere sahne oldu. 25 çiftçi, profi Traktör Türkiye’nin de medya sponsoru olduğu etkinlikte, Massey Ferguson traktörleri ile zorlu parkurları en kısa sürede tamamlamak için birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

Massey Ferguson, profi Traktör Türkiye, Agro TV, Türkiye İş Bankası, Bayer Türkiye ve Ceyhan Belediyesi sponsorluğunda Orange Mind Event tarafından organize edilen “Traktör Yarışları” bu yıl 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde Ceyhan’da düzenlendi. 25’e yakın çiftçinin katıldığı yarışmada derin çukurlar su ile dolduruldu ve kukalarla virajlar oluşturularak, zorlu bir parkur hazırlandı. Yarışmacılar, zorlu parkurları Massey Ferguson’un 50 beygir gücündeki MF 2615 modeli ile aşmaya çalıştı. Adana ve çevre illerinden yoğun katılımın olduğu etkinlik, izleyicilere heyecanlı dakikalar yaşatırken, zorlu parkurları en kısa sürede tamamlamak için birbiriyle kıyasıya mücadele eden çiftçiler, zaman zaman su dolu çukurların içinden çıkmakta zorluk yaşadı. Yarışma sonunda şampiyonluk ipini Cengiz Dursun göğüslerken, ikinci Hüseyin Dalgıç, üçüncü ise Cabbar Koç oldu. Dereceye giren çiftçilere mısır tohumu, mobil gübreleme destek servisi ve hediye çeki verildi.

“Ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz”

Traktör yarışlarına ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını kaydeden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, tarımın emek ve yürek işi olduğunu ifade etti. Toprağa hayat veren tüm çiftçilerin bayramını kutlayan Erdem, Ceyhan’ın Adana ve Türkiye tarımının göz bebeği ilçelerinin başında geldiğini belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduktan sonra ülkemizin tarım ve tarıma dayalı sanayiyle gelişebileceğini vurgulayan ve dünyanın birçok ülkesindeki tarım çeşitliliğini Türkiye’ye getiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürüdüklerini dile getirdi. Çiftçinin en önemli tarım makinelerinden biri olan traktörleri yarıştırdıklarını ancak amacın Ceyhan çiftçisinin Türkiye tarımına sunduğu katkının güçlü sesinin her alana yayılması olduğuna işaret eden Erdem, “Çiftçiyi, köylüyü baş tacı eden Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında ilerlerken gerek ilçemiz, gerek Adana’mız ve gerekse ülkemiz genelinde tarıma ayrılacak payın yanı sıra tarımdaki nüfusun azalması değil artışıyla muasır medeniyetler seviyesine ulaşılabileceğine inanıyorum. Tüm çiftçilerimizin yolu bahtı açık olsun” şeklinde konuştu.

MF 2615, zorlu parkurlara meydan okudu

Pandemi nedeniyle ara verdikleri saha etkinliklerine kaldıkları yerden devam ettiklerini belirten AGCO Türkiye Pazarlama Müdürü Emrah Akbaş, “Adrenalin ve heyecan arayan çiftçilerle bir aradayız ve bundan dolayı çok mutluyuz. Ağırlıklı Adana bölgesinden olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen çiftçiler, etkinliğe yoğun ilgi gösterdi” dedi. Zorlu parkurların yer aldığı yarışmada çiftçilerin 50 beygir gücündeki MF 2615 modeliyle kıyasıya mücadele ettiğini kaydeden Emrah Akbaş, traktör hakkında şunları söyledi: “Su dolu çukurların yer aldığı zorlu parkurda herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için 50 beygir gücündeki yerli modelimiz MF 2615’i seçtik. Traktörümüz zorlu etapları herhangi bir problem olmadan kolaylıkla tamamladı. Çiftçiler, traktörümüzün gücünü bir kez daha deneyimleyerek görmüş oldu.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Genç çiftçi Ceren Taş, “Traktör kullanarak, kadınlara ilham oluyorum”</strong>

SONRAKİ HABER

Savaş, gıda milliyetçiliğini körüklüyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share