Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Çim zeminler Ammann ile büyüyor

Ammann yol ve asfalt silindirleri çevreci motoru ve yüksek performansı ile peyzaj pazarının da tercih ettiği marka oldu. Türkiye’nin önde gelen çim saha üreticisi Çim Dünyası, üretim kapasitesini Ammann yama silindiri modeli ARX23-1 ile artırdı. Çim Dünyası Genel Koordinatörü Fahrettin Durmaz, “Keşke daha önce Ammann ile tanışabilseydik. Şu andaki başarılı konumumuz eminiz ki daha üst seviyelerde olabilirdi. Fark yaratan, hep önde olan bir makine” dedi.

Fahrettin DURMAZ – Çim Dünyası Genel Koordinatörü

Başta özel alanlar olmak üzere, park ve bahçeler, kamusal alanlar, havaalanları, spor kompleksleri, sosyal tesisler, oteller gibi geniş bir kullanımı olan hazır çim, özel alanlarda ve bu sektörde ustalaşmış firmalar tarafından üretiliyor. Bu doğrultuda İzmir Torbalı’da bulunan 250.000 m2’lik çiftlikte hazır çim üretimi yapan Çim Dünyası Genel Koordinatörü Fahrettin Durmaz, yüksek kalitede üretim için doğru makine ve ekipman parkının kurulması gerektiğini söyleyerek firmaları hakkında bilgi verdi. Üretim kapasitesini TSM Global güvencesinde pazar faaliyetlerine devam eden Ammann’ın yeni seri tandem silindiri ARX23-1 modeli ile artırdıklarını söyleyen Durmaz, alışılagelmiş asfalt uygulamalarının dışında bambaşka bir zeminde aynı amaç için silindir kullandıklarını ifade etti.

Üretilen çimler 81 ilde yerini buluyor

Çim Dünyası bünyesinde 10 yıldır Genel Koordinatör olarak görev aldığını söyleyen Fahrettin Durmaz, “Torbalı mevkiinde üretimini yaptığımız çimlerimizi, İzmir başta olmak üzere 81 ile gönderiyor, gerektiğinde uygulama desteği sağlıyoruz. Kısa süre önce ihracatına da başladığımız çimlerimiz sayesinde Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan, istihdam açısından olanaklarını iyileştiren bir şirket olmayı arzuluyoruz” sözlerini kaydetti.

Durmaz: “Birinci kalite üretim anlayışımız devam ediyor”

Gerek ürünler gerekse kullanılan ekipman olarak kaliteyi her zaman ön planda tuttuklarını ifade eden Fahrettin Durmaz, kalitenin kendileri için çok önemli bir kriter olduğun altını çizdi. Durmaz, “Firmamız, 5 ayrı üründe 15 yıldır müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma prensibi yürütüyor. Bu memnuniyet, aynı zamanda gelecek satışlarımızın referansı olmaya da devam edecek. Elde ettiğimiz ürünlerin Türkiye’nin dört bir yanında görmenin memnuniyetini yaşarken şimdi de yurtdışına hızlı bir start vermenin heyecanı içerisindeyiz. Bu ilkeler ile gelişimimizi sürdürüyoruz. Birinci kalite üretim anlayışımız her zaman yükselerek devam ediyor” dedi.

Üretimden, bakıma kadar tüm süreçte kalite odaklı yaklaşım

Ürettikleri ürünlerin yaygın bir pazara ulaşmasında dijital teknoloji nimetlerinden yararlandıklarına değinen Fahrettin Durmaz, “Şu anda gelişen teknoloji ile İzmir’den, Ardahan’a kadar birçok noktada ürünlerimiz yer alıyor. Bu kalitenin arkasındaki firma olmaktan ötürü de çok memnunuz. Sadece ürünlerimiz ile değil, ürettiğimiz ürünlerin uzun soluklu olabilmesi için tecrübelerimiz ile devam eden süreçlerimizde satış sonrası faaliyetlerimizin de önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz. Ürünlerin uygulama alanına iletilmesi ile başlayan bu süreç, uygulama ve bakım döngüleri ile devam ediyor. Sulama tekniklerinden kullanılan bakım malzemelerine kadar bir bütün olan bu süreçte kaliteden kaçınmak bazen sonun yaklaşmasını hızlandırmakta. Müşterilerimizin uygulama sonrası bakım süreçlerinde de yanında olmaktan memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kulllandı.

“Ammann silindirler ile daha önce yollarımızın kesişmiş olmasını isterdik”

Çim Dünyası olarak yatırımlarını sürdürdüklerini ve ürün kalitesini artırma noktasında çalışmalarını devam ettirdiklerini belirten Fahrettin Durmaz, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Ammann silindirin performansından çok memnun kaldıklarını ve üretimin ilk günden itibaren olumlu etkilendiğini vurguladı. Saha verimliliğimiz ilk günden itibaren ciddi düzeyde arttı. Hem makine seriliği hem düşük yakıt sarfiyatı ile tesisin gün başı maliyetlerinin önceki dönemlere göre düştüğünü söyleyebiliriz. Ammann ARX23-1 tandem silindiri işimizi çok hafifleten bir makine olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

Ammann ile çevre, konfor ve verimlilik odaklı üretim

Yeni seri Ammann ARX23-1 tandem silindirlerin güçlü ve çevreci motoru, sürüş konforu sağlayan operatör platformu, geniş bacak boşluğu, rahat koltuğu, yumuşak kalkış ve duruş teknolojisi, düşük ses seviyesi, yüksek manevra kabiliyeti, düşük işletme ve bakım maliyetleri gibi daha pek çok özelliğini incelediklerini belirten Fahrettin Durmaz, “Bizlerin sahada uzun saatler çalıştığı gerçeği düşünüldüğünde operatörün yorulmuyor olması bizim için en önde gelen kriter oluyor. Makine bakımlarını kolay yapabilmek, kullanırken konforun maksimum düzeyde olması, makinenin manevra kabiliyetlerinin işimizi kolaylaştırması ve düşük yakıt sarfiyatı birleştiğinde tam anlamı ile bir “voltranı” sağlanmış oluyor. Bu sebeple günün sonunda keyifli bir iş çıkarmak kaçınılmaz hale geliyor” sözlerini kaydetti.

Düşük karbon ayak iziyle çevreye duyarlı çalışma

Ammann’ın çevreci motoruna işaret eden Fahrettin Durmaz düşük yakıt sarfiyatı yanında düşük emisyon değerlerinin de önemine değindi. Durmaz, “Bizler doğaya yeşili kazandırırken kullandığımız makine ile de çevreyi kirletemezdik. Bu sebeple de Ammann tercihlerimizi sağlarken makinenin karbon ayak izinin en düşük seviyelerde olması bizler için çok önemliydi” dedi.

“Servis ekibi bir telefon kadar uzağımızda”

Ammann silindirler ile daha önce yollarımızın kesişmiş olmasını isterdik diye konuşan Durmaz, “15 yıldır bu sektörde hizmet veriyoruz. 15. yılın sonunda TSM Global ile yollarımız kesişti. Keşke daha önce Ammann ile tanışabilseydik. Şu andaki başarılı konumumuz eminiz ki daha üst seviyelerde olabilirdi. Fark yaratan, hep önde olan bir makine. Bu sebeple başta satış ve satış sonrası kanalındaki arkadaşlara teşekkürlerimizi borç biliyoruz. Bir telefon kadar uzağımızda olduğunuzun farkındayız” ifadelerine yer verdi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

JCB 532.70 AGRI, gelişmiş özellikleriyle zorlu saha koşullarının üstesinden geliyor

SONRAKİ HABER

Kuhn GF 13003'ün çalışma alanı genişledi

BENZER HABERLER
Total
0
Share