Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

JCB 532.70 AGRI, gelişmiş özellikleriyle zorlu saha koşullarının üstesinden geliyor

SİF İş Makinaları’nın, Türkiye tarım sektörüne sunduğu JCB 532X70 AGRI telehandler modeli; JCB Dieselmax Stage 5 motoru, JCB güç aktarma sistemi,performansı, kabin konforu ve kullanımı kolaylaştıran detaylarıyla tercih noktasında en üst sırada yer alıyor. JCB’nin tarım sınıfı teleskobik yükleyici pazarında 2022 yılını sektör lideri olarak tamamladığını belirten SİF İş Makinaları Endüstriyel Ürünler ve Teleskopik Yükleyici Ürün Müdürü Eren Mengütay, “Tarım sınıfındaki Stage 5 motora sahip yeni Seri III JCB 532X70 AGRI telehandler, iş makineleri arasındaki en sessiz kabine sahip. Makinemiz tahıl,hayvancılık, balya,yem,silaj, pirina ve kompost gibi tarım uygulamalarında olduğu kadar 24 saat çalışma esasıyla hareket eden geri dönüşüm, enerji ve orman ürünleri tesislerinde de geniş kullanım alanına sahip” dedi.

Eren Mengütay – SİF İş Makinaları Endüstriyel ve Teleskopik Yükleyici Ürün Müdürü

Türkiye iş makinesi pazarının taleplerini en iyi şekilde yanıtlamak için ürün gamını sürekli güncelleyen SİF İş Makinaları, 50 yıldan uzun süredir Distribütörü olduğu dünyanın en bilinen iş makineleri markaları arasında yer alan JCB’nin farklı modellerini müşterilerine sunmaya devam ediyor. Tarım sınıfında bulunan 3.2 tonu 7 metre yüksekliğe kaldırabilen, arazi şartlarına göre 4×4 ve 4×2 yürüyüş özelliğiyle yüksek performans sergileyen dünyanın en çok satan teleskobik yükleyicisi JCB TH532X70 AGRI modeliyle, tarım alanında faaliyetlerini sürdüren çiftçilere ve endüstriyel tesislere önemli avantajlar sunuyor. Türkiye tarım makineleri sektöründe önemli bir pazar payına ulaşan JCB’nin TH532X70 AGRI telehandler modeli hakkında SİF İş Makinaları Endüstriyel ve Teleskopik Yükleyici Ürün Müdürü Eren Mengütay önemli bilgiler verdi.

“Güç artışına rağmen yakıt tüketiminde %15 oranında azalma oldu”

JCB’nin tarım sektöründe kullanıma sunduğu yeni ürünü TH532X70 AGRI telehandler modeli hakkında önemli bilgiler paylaşan SİF İş Makinaları Endüstriyel ve Teleskopik Yükleyici Ürün Müdürü Eren Mengütay, “TH532X70 AGRI telehandler modeli, bu sınıfta müşterilerimizle buluşturduğumuz yepyeni bir makine. Makinenin; motor, şanzıman, aks, kabin ve hidrolik sistemleri başta olmak üzere tamamının yenilendiğini söyleyebiliriz. Makinemiz üzerinde Türkiye’de Mart 2023 tarihinde geçerli olan Stage 5 emisyon düzenlemesine uygun 81 kW (109 hp) JCB Dieselmax 448 Stage 5 motor bulunuyor. Maksimum motor torku 516 N.m @1400 rpm olan motor sıfırın altında 20 dereceye kadar hiçbir katkı olmadan çalışabiliyor. JCB TH532X70 AGRI’nin eski serilere göre motor gücünde ve hacminde artış olmasına rağmen yakıt tüketiminde %15 oranında bir azalma olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni Stage 5 motor ile makine baştan sona yenilendi

Sadece motor gücünde değil motorun yan parça ve teknolojilerinde de önemli değişiklikler meydana geldiğini belirten Eren Mengütay, “Motordaki otostop özelliği, başta erken DPF tıkanmaları olmak üzere erken mekanik aşınmaların önüne geçilmesinde etkili oluyor. 2 kat geliştirilmiş yakıt ve hava filtrasyon sistemi sayesinde periyodik bakım aralığını500 saate çıkardık. Motorda olduğu gibi güç aktarma sisteminde de önemli değişikliklere gidildi. Makinada JCB PS764 powershift 4 ileri 4 geri şanzıman kullanılmaktadır. TH 532X70 AGRI, tork kilidi özelliğiyle maksimum 40 km/s sürüş hızına çıkabiliyor ve %25 yakıt tasarrufu sağlıyor. LSD tip ön aks sistemi kaygan zeminlerde çekiş gücünü arttırmaktadır. Ayrıca, operatör frene bastığında şanzımanı devreden çıkarıp, makinenin daha sarsıntısız olarak durmasını sağlayan akıllı şanzıman ayırma özelliği lastiklerin ve fren balatalarının sarf ömrünün artmasını sağlamaktadır.

Kullanım tercihlerine en iyi yanıtı veriyor

JCB Teleskopik yükleyiciler (Telehandler) gelişmiş özellikleriyle çiftçilerin ve endütriyel tesislerin önemli yardımcılarından biri konumunda. Teleskobik erişimi, yüksek yük kaldırma kapasitesi,yüksek çevrim süreleri ve düşük yakıt tüketimi ile işletme verimliliğinin artmasına yardımcı oluyor. Eren Mengütay, farklı kullanım ihtiyaçlarına en iyi sonucu veren JCB TH532X70 AGRI modeli hakkında bilgilendirmeye devam etti. Mengütay, “Teleskopik yükleyicilerimizde 2 veya 4 tekerden çekiş modu bulunuyor. Bu sayede makine kullanıcıları yüksek hızlarda 2 çekeri, daha fazla güç gerektiren işlerde ise 4 tekerden çekiş sistemini kullanıyor. Sarsıntısız yürüyüş sistemi hareket halinde bomun süspansiyonunu sağlayarak kovadan malzeme dökülmesini engelliyor, sarsıntısız yürüyüş sayesinde operatöre konforlu bir sürüş imkânı sağlıyor. Hidrolik sistemde ise 140 lt/dk yağ debisine sahip piston tipli hidrolik pompa kullanılıyor. JCB’nin akıllı hidrolik sistem adını verdiği otomatik kova çırpma, otomatik SRS,otomatik ters fan, kabin içi ve dışından hava alınabilmesi, rejenerasyon,stroke sonu piston yastıklaması ve hidrolik çabuk ataşman bağlantı akıllı JCB hidrolik sistemin parçalarını oluşturuyor. Bu sayede konforlu kullanım ve daha yüksek verimlik elde ediliyor.Makinemizde arka römork hidrolik fren çıkışını standart olarak sunuyoruz. Bu sayede arkaya römork takılıp 10 tona kadar yük çekilebiliyor.

“JCB 532.70 AGRI, iş makineleri arasındaki en sessiz kabine sahip”

JCB yeni ürünlerinde sadece motorda değil makinenin tamamında önemli yenilikler yaptı. Yapılan değişikliklerle operatör konforu çok daha fazla artmış durumda. Açıklamalarına kabin kısmıyla devam eden Eren Mengütay, TH532X70 AGRI modelinin JCB’nin şu ana kadar ürettiği en iyi kabine sahip olduğunu vurguladı ve sözlerine şu şekilde devam etti:“Seri III Kabin, artık otomobil konforuna ulaşmış durumda. Kabin içerisindeki joystick üzerinden hem ileri geri yön hareketi hem de vites seçimi kolaylıkla yapılabiliyor.Kabin içerisindeki 7’’ renkli ekrandan operatör çeşitli çalışma modlarını ayarlayabilir ve makinanın performans değerlerini görüntüleyebiliyor. Operatörün ergonomisi bozmayacak şekilde koltuk ve joystickler eş zamanlı olarak hareket ediyor. Operatör, aynı araçlardaki gibi hava akışını istediği yere yönlendirme imkanına sahip.Kabin alanı önceki seri telehandler modellerine göre %12 arttı. Görüş açısı da eğimli ön cam, eğimli motor kaputu, alçak bom şase pim bağlantısı ve dikiz aynaları sayesinde %14 artırılmış durumda.Kabin ses seviyesi %50 azaltılarak 69 desibellik ses seviyesine erişildi. TH532X70 AGRI’nin iş makineleri arasındaki en sessiz kabine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Daha iyi aydınlatma için bom üzerindeki ve kabin aydınlatma lambalarında standart olarak led ışık kullanılıyor.Ön cam koruma demiri,kabin içerisindeki güneşlik koruması, havalı koltuk süspansiyonu, Bluetooth JCB teyp, 1.200 milimetre forklift çatalı ile 2.5 metreküp kovayı, müşterilerimiz makineyi satın aldıklarında standart olarak veriyoruz. Ayrıca JCB Livelink sisteminde de Stage 5 makinelere geçiş yaptık. Bu sayede çok daha geniş kapsamlı veriler alabiliyoruz. Bu özelliği 5 yıl boyunca müşterilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz.”

Telehandlerlar tarım sektöründe daha fazla yer almaya başladı

JCB’nin tarım sınıfı için özel olarak ürettiği TH532X70 AGRI modeli Türkiye’de daha çok yem,tahıl,balya,hayvancılık, silaj, pirina ve kompost üretim tesislerinde kullanılıyor. Eren Mengütay, TH532X70 AGRI’nin sadece tarımda değil, yüksek çevrim süresi gerektiren ve 24 saat çalışma esasıyla hareket eden geri dönüşüm, biyoenerji ve enerji tesislerinde de kullanım alanına sahip olduğunu belirtti. Mengütay, “Özellikle 24 saat esasıyla çalışan tesislerde bu makinelerin yüksek çevrim hızına sahip olabilmesi iki makineyle yapılan işin bir makineyle yapılabilme imkanına ulaşması veya birim zamanda daha fazla yükleme yapılabilmesi açısından oldukça avantaj sağlamaktadır. Müşterilerimiz yeni makinelerimizin performansını ve yakıt tüketimini oldukça beğendi. Makinemizin yanında verdiğimiz 2.5 metreküp kovası, tahıl, hububat,yem ve patates yüklemesinde işlerin daha kısa sürede daha az yakıt tüketerek yapmaları imkân tanıyor” dedi.

“JCB’nin tarım sınıfı iş makineleriyle 2022 yılını sektör lideri olarak tamamladık”

Yeni ürünleriyle müşterilerine en iyi çözümü sunmak için hizmet ağını ve kalitesini her geçen gün geliştirmeye devam eden SİF İş Makinaları, Türkiye’de iş makinelerinin kullanımın olduğu her pazarda müşteri bağını güçlendirmek için hareket ediyor. Müşterileriyle ve iş ortaklarıyla iyi bir bağ kurduklarına dikkat çeken Mengütay, “SİF İş Makinaları olarak  tarım sınıfı teleskobik yükleyici pazarını 2022 yılında sektör lideri olarak tamamladık. 2023 yılındaki ön satışlarımızla Türkiye’nin dört bir yanına makine gönderimlerimiz sürüyor. Makinelerimiz her bölgedeki farklı ihtiyaçlara yönelik en iyi çözümleri sunuyor. Mayıs ayı itibariyle yıl sonu hedefimiz olan makine satış adetlerimizi yakalamış durumdayız” dedi.

Planlı bakım aralığını 500 saate çıktı JCB TH532X70 AGRI’nin standart olarak 1 yıl (sınırsız çalışma saati) garanti kapsamında bulunduğunu söyleyen Eren Mengütay, “Buna ek olarak uygun ödeme koşullarıyla 5 yıla kadar uzatılmış garanti seçeneklerimiz de mevcut. Bakım sürelerinde de iyileştirmelerimiz var. Daha önceki makine serilerimizde olan ve farklı markaların uyguladığı 250 saat bakım aralığını 500 saate çıkardık. Bu düzenlemeyle müşterilerimiz, 2000 saatlik bir zaman dilimi içerisinde 8 değil 4 bakım yaptıracak. Böylece bakım maliyeti ve süresi önemli ölçüde azalmış oldu. SİF’İn geniş bir servis ağı bulunuyor.Ankara,Bursa,İstanbul Anadolu,İstanbul Avrupa,Adana,İzmir ve Diyarbakır’da olmak üzere 7 SİF servisi ve 25 yetkili servis ile ihtiyaç duyan her müşteriye 100 kilometre yakınlıktayız. İhtiyaç halinde 24 saat içerisinde makinelere hızlı bir şekilde müdahale edebiliyoruz. Geniş bir yedek parça stoğumuz bulunuyor. Bunun yanında teknisyenlerimiz, uzman mühendislerimizce uygulamalı olarak sürekli bilgilendiriliyor” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Kindhelm, geleceğin tarımını şekillendiriyor

SONRAKİ HABER

Çim zeminler Ammann ile büyüyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share