Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ÇKS başvuruları için yarın son gün!

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları yarın (31 Aralık 2022) son bulacak. Başvurular, e-Devlet üzerinden ücretsiz olarak yapılabilecek.

Üreticilerin kendi tasarruflarında bulunan arazileriyle, bu araziler üzerinde yaptıkları bitkisel üretim faaliyetlerinin kayıt altına alındığı ve bu kayıtlara göre tarımsal destek ödemelerinin yapıldığı bir uygulama olan ÇKS için son gün yarın. Çiftçiler 2023 üretim yılına ait ÇKS başvurularını e-Devlet üzerinden ve il/ilçe müdürlüklerine giderek yapabiliyor. Başvuru sürecini tamamlayan çiftçiler, başvurularındaki ürün beyanlarında değişiklik yapmak isterse, bu işlemi 2023 yılı şubat ayı içerisinde e-Devlet ve il/ilçe müdürlükleri aracılığıyla yapabilecek.

ÇKS başvurusu nasıl yapılır?

Kimlik bilgileri ve şifresiyle e-Devlet sistemine giren çiftçilerinarama kısmına ‘ÇKS’ yazıp, çıkan ‘ÇKS Kayıt Yenileme Başvurusu’ seçeneğini seçmeleri gerekiyor. Ardından çiftçilerin ‘yeni başvuru’ seçeneğine tıklanması ve aydınlatma metnini okuyup ‘onaylıyorum’ seçeneğini işaretlemesi gerekiyor. Bu aşamadan sonra ‘devam et’ butonuna tıklayarak sistemdeki kayıtlı bilgilerini görebilen çiftçiler, gerekirse ‘ürün bilgisi değiştir’ butonunu kullanarak güncelleme yapabilecek. Son ekranda başvuruya ait tüm bilgilerini görüntüleyen çiftçiler, ‘ilk destek ödemesi’nden mahsup edilecek başvuru ücretini görüntüleyerek onaylayacak ve böylece başvuru süreci tamamlanmış olacak.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>JCB Kleiner Teleskopik Yükleyici ile dar alanda üstün performans</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Fiyat sabitlenmesi üreticilere olumlu yansıyacak</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share