Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Denizli’de ikinci kez çiftçilere nohut tohumu desteği gerçekleştiriliyor

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2024 yılında 19 ilçede vereceği yüzde 50 hibe ile 70 tonluk nohut tohumu destek müracaatı başladı. Üreticiler, müracaatlarını bağlı bulundukları ilçe tarım müdürlüklerine Aralık sonuna kadar yapabilecek.

Tarım ve hayvancılık desteklerine 2024 yılında da devam edecek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, yeni yılın ilk 8 destek projesi arasında bulunan nohut tohumu destek projesi müracaatlarını başlattı. Denizli’nin 19 ilçesinde, su kısıtlaması uygulanan alanlar ile kıraç alanlarda nohut üretiminin yaygınlaşmasına destek sağlamak ve girdi maliyetlerinin azaltılması için hayata geçirilen proje ile yaklaşık 700 çiftçiye 7 bin dekar alanda ekilmek üzere yüzde 50 hibeli 70 ton nohut tohumu desteğinde bulunulacak. Çiftçiler, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek nohut tohumu desteğine bağlı bulunduğu ilçe tarım müdürlüklerine Aralık sonuna kadar yapabilecek. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin tarım ve hayvancılığın daha da ilerlemesi için çiftçi ve üreticilerin yanında olmaya devam ettiklerini söyleyerek, bu konudaki desteklerinin 2024 yılında da artarak süreceğini belirtti.

“Yoğun talep üzerine nohut tohumu destek projemizi bir kez daha başlatıyoruz”

Nohut tohumu destek projesinin ilki 2023 Mart’ta hayata geçirdiklerini ve üreticilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, kendisinin de nohut hasatlarına katıldığını hatırlatan Başkan Zolan, “Çiftçilerimize verdiğimiz kaliteli nohut tohumlarından çok verimli ürünler elde edildi. Çiftçimiz daha çok üretti, daha çok kazandı. Yoğun talep üzerine nohut tohumu destek projemizi bir kez daha başlatıyoruz. Çiftçilerimiz aralık sonuna kadar yüzde 50 hibeli nohut tohumu destek projemiz için bağlı bulundukları ilçe tarım müdürlüklerine başvurabilecek. Hedefimiz önümüzdeki yıl da verimli hasatlar gerçekleştirilip, çiftçimizin kazanmaya, mutlu olmaya devam etmesi. Projemizin şimdiden hayırlı bereketli olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Trakya Birlik, ayçiçeği alımlarını tamamladı

SONRAKİ HABER

ASKO Holding, Kanada’da şirket satın alıyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share