Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Dünya traktör pazarı 2019’u nasıl kapattı?

Dünya tarım makine imalatçı birlikleri kuruluşu Agrievolution tarafından yayımlanan “Dünya Traktör Pazarı” raporuna göre 2018 yılını düşüşle kapatan başta Avrupa pazarı olmak üzere birçok ülke, 2019’da pozitif değişim yaşarken, bazı ülkelerde görünüm negatifte kaldı.

Dünya tarım makine imalatçı birlikleri çatı kuruluşu Agrievolution (www.agrievolution.com) tarafından 2019 yılını da kapsayan “Dünya Traktör Pazarı” Raporu yayımlandı. Brezilya, ABD, Kanada, Avrupa, Türkiye, Rusya, Çin, Hindistan, Güney Kore ve Japonya’yı kapsayan raporun içeriğinde bazı Avrupa Birliği ülkeleri ile diğer ülkelerde satılan/trafiğe tescil ettirilen traktör sayılarının (toplam ve 30 hp üstü) 2019 dördüncü çeyrek için geçen senenin aynı dönemlerine göre yüzdesel değişimleri sunuldu. “Dünya Traktör Pazarı” raporuna göre 2019 yılında satılan/trafiğe tescil ettirilen traktör sayılarının 2018 yılının aynı dönemine göre başta Fransa, İspanya ve Almanya olmak üzere Avrupa, Güney Kore, Rusya, Japonya ve ABD pazarları yükseliş gösterdiği görüldü. Türkiye, Kanada ve Brezilya’daki traktör satışlarında ise düşüş söz konusu iken ABD ve Rusya’da 30 hp altı traktör satışlarında bir hareketlenme yaşandı. Japonya’da ise 30 hp üstü traktör satışları giderek yükseliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

John Deere’ın yeni 6M Serisi Türkiye’de

SONRAKİ HABER

Pamuk sezonu “John Deere” ile güvende

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share