Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

John Deere’ın yeni 6M Serisi Türkiye’de

John Deere’ın “Sıradan olanın ötesine geçenler için” ürettiği yeni 6M serisi, “Daha fazlasını bulacaksınız” sloganı ile Türkiye traktör pazarındaki yerini aldı. 6090M, 6120M, 6130M, 6140M, 6145M, 6155M, 6175M ve 6195M olmak üzere 8 farklı modelde çiftçilere sunulan yeni seri; motor, kabin konforu ve ergonomisi, hidrolik kaldırma kapasitesi, görüş ve manevra kabiliyeti ile dikkat çekiyor

John Deere tarafından her işin altından kalkan traktörler olarak nitelendirilen yeni 6M serisi, Türkiye pazarındaki yerini aldı. Çeşitli ihtiyaçlar için 8 farklı modelde çiftçilerin beğenisine sunulan 6M serisinde 4 farklı aks mesafesi, yepyeni kabin (konforlu ve sessiz), benzerlerinin üstünde kaldırma kapasitesi, üstün görüş ve manevra kabiliyeti, yüksek performanslı motor çeşitleri gibi geliştirilmiş ve artırılmış traktör özellikleri bir arada bulunuyor.

Kabin konforu ve ergonomisi

6M serisi, 70 dBA gürültü düzeyi ile sınıfının en düşük iç gürültü seviyesini sunuyor. Yeni seride güncellenmiş iç ve dış kabin stili ile sürücü konforu ve ergonomisi arttırıldı. Köşe direği ekranı ile daha geniş bir görüş alanı elde edildi. Genel motor ve şanzıman ayarları, sıvı seviyeleri, hidrolik askı bilgileri ve araç hızı gibi traktöre ilişkin bilgilere kolaylıkla ulaşılabiliyor. 6M serisi traktörler, ergonomik bir sağ konsol veya opsiyonel olarak kompakt CommandARM ile donatıldı. 12 LED çalışma ışığı içeren tüm 6M kabinleri, opsiyonel LED aydınlatma paketi, mekanik kabin süspansiyonu, müşteri ihtiyaçlarına uyacak üç koltuk seçeneği ile tasarlandı. iTEC-basic (yastık başı otomatik kumanda kontrol sistemi) 6M traktörlerde opsiyonel olarak veriliyor.

Hidrolik kaldırma kapasitesi

6M serisi traktörlerde tam kaldırma aralığında kaldırma kapasitesi (OECD 610 mm)’de 5150 kg ve kancalarda maksimum kaldırma kapasitesi ise 9050 kg’a kadar çıkabiliyor. Yasal toplam araç yükü miktarı sebebi ile daha iyi performans ve düşük sıvı tüketimi için daha geniş ve daha ağır ekipmanlar kullanım imkanı sunuyor ve aynı anda birçok ekipmanları yollarda yasal şekilde taşıyabiliyor. Yüksek hacimli hidrolik pompalarıyla, düşük motor devrinde çalışabiliyor ve basınç-akış dengelemeli hidrolik sistemi sayesinde yüksek verimlilik elde edilebiliyor.

Görüş ve manevra kabiliyeti

6M kısa şasili traktörler ön yükleyici bağlı olarak dahi 4,35 m gibi şaşırtıcı derecede küçük bir dönme yarıçapına sahip. En dar yerlerde ve ön yükleyici ile çalışılan işlerde mükemmel performans sağlıyor. Alçak kaput tasarımı 6,50 m ön görüş kabiliyeti sağlıyor ve ön ekipmanlara yönelik serbest görüş kabiliyetini artırıyor. Bu sayede sürücüler, daha kolay ön yükleyicili çalışmalara ve kapalı alanlarda daha iyi sürüş yeteneğine sahip oluyor.

Daha fazla güç…

Yeni 6M serisinde tarımsal uygulamalar için John Deere tarafından tasarlanmış motorlar bulunuyor. 6140M 4,5 l PSS motor biraz daha fazlasına ihtiyaç duyulan koşullar için, Akıllı Güç Yönetimi sayesinde maksimum 166 hp gibi son derece yüksek bir güç sağlıyor. 6M serisi, John Deere 4 ve 6 silindirli PowerTech motorlar ile donatıldı. Tüm 6M motorlarda yüzde 40 tork artışı mevcut. 6090M’den 6140M’ye kadar modellerde 20 HP IPM (Akıllı Güç Yönetimi) yer alıyor. Yeni seride alçak kaput tasarımını mümkün kılan kompakt motorlar yer alıyor. Motorlar, önceki modellere ve rakiplere göre daha iyi yakıt verimliliği sağlıyor.

6M ile evdeki rahatlık ile yollara taşındı

Yeni seri traktörler, hafif ve kompakt bir yapıda 20 hp ilave güç sunan güçlü motorlar sayesinde, ağır taşıma uygulamalarında çok uygun hale geliyor. 6090M-6120M serisi, kompakt yapıda, esnek performanslı olarak tasarlandı. Bu sayede biçme, kurutma, balyalama ve besleme hayvan yetiştiriciliğindeki gündelik işleri hızlandırıyor. Kısa dingil mesafesine sahip olması, bu seri traktörleri ön yükleyici ile yapılan işler için mükemmel kılıyor. 6130M, 6140M serisi, çok yönlü ürünler, tarlada daha fazla çekiş gücü daha büyük ekipmanla çalışma için oldukça uygun. Ön yükleyici işleri için yeterince esnek ve yolda oldukça güçlü. 6145M, 6155M serisi, sağlam, dayanıklı ve çok güçlü olması yıllar boyunca tohum ekme ve toprak işleme gibi tarla işlerinin ağır taraflarını da yapabilmesinin güvencesi oldu. 6175M, 6195M serisi, ağır hizmet tipi makineler ise işler büyük, çok ve zorluysa bu traktörler tam da çalışılması gereken makineler olduğu belirtiliyor. Büyük çiftlikler ve müteahhitler aynı zamanda bu traktörlerin üst seviye yol performansını da olumlu buluyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Mete Has, AGCO Türkiye Genel Müdürü oldu

SONRAKİ HABER

Dünya traktör pazarı 2019’u nasıl kapattı?

BENZER HABERLER
Total
0
Share