Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Erkunt ile meyvecinin kalbi Bursa’da atıyor

3-7 Ekim’de TÜYAP’ın düzenlediği ve bu sene 20.’si gerçekleşecek olan Bursa Tarım Fuarı’nda Erkunt Traktör, meyvecilik ve bahçe tarımıyla uğraşan çiftçilerin ihtiyaçlarını dikkate alarak yenilediği, Stage 5 emisyon standartlarına uygun yerli motoruyla, piyasanın küçük, çevik ve manevra kabiliyeti en yüksek traktörlerini sergilerken; ailenin en büyük üyesi olan Deutz motorlu ve yine Stage 5 emisyonlu, yüksek beygir gücündeki modellerini de Bursalı çiftçilerin beğenisine sunuyor.

Türk çiftçisi ile beraber tasarladığı traktörleriyle “Çiftçinin Gücü” olmayı aklına koymuş, ilk yerli tasarım traktörün üreticisi olan Erkunt Traktör, fonksiyonel ve modern tasarımlı meyveci traktörler üretmeye devam ediyor. Bugünün çiftçisinin bir traktörden daha fazlasını talep ettiğini bilen, kaliteli ve çağın gereklerine uyan ürünü en ekonomik fiyatla almayı ve traktörü kullandığı müddetçe arkasında ona destek olacak üretici firmayı görmek istediğini göz önünde bulunduran Erkunt, meyve üreticilerinden gelen talepler üzerine yıllar önce tasarlamaya başladığı traktörlerini, bugün M Serisi adı altında kocaman bir aileye dönüştürdü.

“eCapra, çiftçilerimizden tam not aldı”

Erkunt, kendi küçük ama marifeti büyük bahçe traktörlerini, özellikle fındık, zeytin, kiraz, vişne, narenciye, armut ve şeftali gibi küçük ağaçlar için tasarladı. M Serisi sayesinde, meyvelere çarparak zarar veren büyük traktörler bahçe tarımında tarih oldu. Her geçen gün Erkunt’a duyulan güvenin artmakta olduğuna ve müşteri memnuniyetinin önemine değinen Erkunt Traktör CEO’su Tolga Saylan, Türkiye’nin en önemli tarım fuarlarından biri olan Bursa Tarım Fuarı’nda büyük bir ekiple çiftçileri ağırlayacaklarını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti: “Tüketiciyi anlamak, onun ihtiyaçlarını karşılarken teknolojideki gelişmelerden geri kalmamak ve bir yandan da ona işini yaparken gereken konforu, performansı ve ekonomiyi sağlayacak traktörü tasarlamak çok önemli. Bu bakış açımız ile uzun yıllardır sürdürdüğümüz Ar-Ge çalışmaları, testler ve denemelerden sonra, kendi topraklarımızda Türk mühendislerinin Türk çiftçisi ile birlikte tasarladığı traktörlerimizde, yeni emisyon standartlarına uygun olan yerli üretim motorumuzu kullanmaya başladık. Türkiye’nin birçok yerinde yapılan saha çalışmalarında performansı denenen eCapra Engine marka motorlar, yakıt tüketimi ve performans açısından çiftçilerimizden tam not aldı.”

Tolga SAYLAN – Erkunt Traktör CEO’su

Bursalı çiftçiler, meyveci traktörlerimizin mimarları

Bursa, Meyveci traktörlerin kalbinin attığı yer ve her yıl potansiyeli artan yerli ve yabancı sektör paydaşlarını bir araya getiren büyük bir organizasyona da ev sahipliği yaptığını belirten Tolga Saylan, Yıllar içinde gelmeye devam eden talepleri ve saha çalışmalarımızdaki çiftçi buluşmalarımızı değerlendirdiğimizde, bahçe tarımının gün geçtikçe daha fazla önem teşkil ettiğini görüyoruz. Meyveci ve Bursa’nın birbirinden ayrı düşünülemeyeceğini bilmekle birlikte, Erkunt Traktör bu fuarda sadece Türkiye pazarında en çok ilgi gören bahçe traktörlerini sergilemekle kalmayacak. Stage 5 emisyon standartlarına uygun 4 silindirli Turbo Intercooler ve Common Rail yakıt enjeksiyon sistemine sahip Deutz motoru ve 16 ileri 16 geri Powershift transmisyonu, veya opsiyonel olarak sunduğumuz 16 ileri 8 geri Powershuttle seçeneği ile 126,5 beygir gücündeki Hasret 125 Lüks CRD5 modelimiz de sektördeki iddiamızı destekleyerek Bursa çiftçisinin beğenisine sunuluyor” ifadelerini kullandı.

Fuara özel yeni ürünler

Bursa çiftçisinin yakından tanıdığı Meyveci modelleri ve 52 beygir gücündeki Kısmet 50 Bahçe modeli ile Stage 5 emisyonlu Deutz ve yerli eCapra motorlarıyla bu fuarda sergilenecek ürünler arasında yer alacağını söyleyen Tolga Saylan, “67 beygir gücünden, arttırılmış motor gücü özelliği ile 73,6 beygir gücüne çıkan POWER modu ile 3 silindirli Nimet 70 Meyveci CRD5 ve 75,3 beygir gücündeki 4 silindirli Servet 80.4 Meyveci CRD5 modellerimiz, 16 ileri 8 geri Hi-Lo transmisyona ek olarak 32 ileri 16 geri sürüngen vites opsiyonlarıyla göz dolduracak. 38,8 km/sa maksimum hıza ulaşan ve arttırılmış motor gücü özelliğiyle 52 beygir gücünden 57 beygir gücüne çıkan POWER moduyla, 8 ileri 8 geri Carraro mekanik şanzımanlı ve mevcut 3A modeline göre %25 bir tork artışına sahip Stage 5 emisyonlu ve eCapra motorlu Kısmet 50 Bahçe modeli ise Bursalı çiftçilerle buluşacak modellerimiz arasında yer alacak. Pazara girdiği andan itibaren çiftçilerin yeni gözdesi olacak, üstün teknolojiyle üretilen, donanımlı, aynı zamanda havaya karışan zararlı egzoz gazlarını %93 oranında azaltan Stage 5 Ecapra motorlu ve Deutz motorlu yeni modellerimizle fuar alanında çiftçilerimizi bekliyoruz. Bursa Fuarı’nda bağ, bahçe ve tarla segmentlerinde en çok satan ürünlerimizin dışında 1984 yılından bu yana Tarım Makinaları Sektöründe kendi tasarım ve üretim kabiliyetleriyle toprak işleme makinalarının üretimini gerçekleştirdiğimiz Hisarlar markamız da olacak. Traktörün tamamlayıcı ürünü olan tarım ekipmanları konusunda uzman, geniş ürün yelpazesine sahip olan Hisarlar ve Erkunt stantlarımıza tüm çiftçi dostlarımızı davet ediyorum” sözlerini kaydetti.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

HASEL, tarım sektörüne yönelik ürünleriyle BURTARIM 2023’te

SONRAKİ HABER

Başak Traktör, BURTARIM 2023’te hedeflerine ulaşmayı bekliyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share