Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Görüş alanıyla sınıfının en iyisi: MF 5S Serisi

AGCO Türkiye güvencesiyle traktör pazarına sunulan ve görüş alanıyla sınıfının en iyisi olan MF 5S Serisi, 4 metrelik dönme dairesi yarıçapı, en dar eğik burunlu kaput ve pratik özellikleriyle dikkat çekiyor. Çiftçiler tarafından yoğun ilgi gören MF 5S, mandıracılık, hayvancılık ve tarla tarımında yüksek performansı düşük maliyetle sunuyor.

105 – 145 hp arasında maksimum güç sunan dört silindirli motorlarla donatılan MF 5S’i Essential, Efficient ve Exclusive paket seçenekleriyle satışa sunuyor. Bu paketler, çeşitli uygulamalara uyacak bir dizi performans ve konfor artırıcı özellik içeriyor. Tipik ekipman varyasyonları arasında hidrolik pompa çıkışı, spool valf kontrolü, AutoDrive, kumanda kolu kontrolleri ve kabin süspansiyonu bulunuyor. Exclusive modeller tam spesifikasyonlara sahip ve bu seçeneklerin yanı sıra, sekiz adede kadar elektrikli spool valfli 110 litre/dak’lık hidrolikler, hidrolik joystick, Multipad kontrolü, AutoDrive şanzıman, otomatik klima, kabin süspansiyonu, Superluxe havalı süspansiyonlu koltuk ve Datatronic 5 dokunmatik ekranlı terminal gibi özellikler sunuyor. Efficient paketi de üst pakete benzerdir, ancak arkada iki elektrikli ve iki mekanik spool valf, standart klima ve hava süspansiyonlu koltuk bulunurken, Datatronic 5 terminali bir seçenek olarak sunuluyor. Essential modeller, Multipad yerine bir T-kollu vites kumandasına sahiptir ve hidrolik kumanda kolu bir seçenek olarak sunuluyor ve AutoDrive yerine Dyna-4 şanzımanda Hız Eşitleme sunuluyor.

Ön yükleyici uzmanı

Yeni MF 5S Serisi traktörler, endüstri lideri manevra kabiliyeti, ince ve dik burunlu kaput üzerinden mükemmel görüş ve verimli yüksek akışlı hidrolikler sunan üstün ön yükleyici traktörler olarak biliniyor. Mükemmel şanzıman kontrollerinin yanı sıra frenle boşa alma özelliği ve kumanda kolu kullanılarak yükleme işlemleri çok daha kolay hale getiriliyor. Visio tavan seçenekleri ayrıca tüm kaldırma yüksekliği boyunca ataşmanın net bir görünümünü sağlıyor. MF 5S, “Ön yükleyici hazırlığı”olarak sunulmasının yanı sıra fabrikasyon olarak takılan bir ön yükleyici ile birlikte de mevcut. Yeni bir hızlı ataşman değiştirici de artık hem hidrolik hem de elektriksel yapıyı birbirine bağlayarak, ön yükleyicinin çiftlik avlusunda veya tarlada takılıp çıkarılmasını kolaylaştırıyor.

Serin ve daha konforlu kabin

Tüm MF 5S Serisi modelleri, operatörleri optimum konfor içinde tutan yüksek özellikli bir kabin ile donatıldı. Yeni bir HVAC hava sistemi, hava dağıtımını iyileştirerek operatörlerin yalnızca en rahat sıcaklığı ayarlamasına ve muhafaza etmesine olanak sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda buğu giderme ve buz çözme sürelerini de azaltıyor. Exclusive ve Efficient traktörlerde, yakın zamanda pazara sürülen amiral gemisi MF 8S serisinde kullanılan yeni bir kolçağı ve bunun üzerinde Multipad kumanda kolunu barındırıyor. Bu kol, ileri/geri mekik, askı ve spool valfler dahil olmak üzere bir dizi işlevin kontrolünü sağlıyor. Multipad ayrıca iki arka spool valfi (veya Datatronic 5 takılı olduğunda başka herhangi bir spool valfı) çalıştırmak için bir mikro joystick ile donatılabiliyor. Ön yükleyiciler, Multipad’in yanında bulunan ayrı bir joystick ile çalıştırılıyor. Datatronic 5’li traktörlerde bu ekran, konsolun sağında pratik bir konuma yerleştiriliyor. Essential traktörler, yan taraftaki küçük bir T kolu ile çalıştırılan şanzıman ve spool valfler için ayrı kollar ile daha kısa bir kolçak ile birlikte geliyor. Ön yükleyicili traktörlerde kumanda kolu, kolçağın önüne monte edildi.

Güç ile ekonomi

En yeni AGCO Power 4,4 litre, dört silindirli motorlar, güvenilir MF Hepsi-Bir-Arada teknolojisi ile Stage V emisyon düzenlemelerini karşılıyor. Bu zarif çözüm yöntemi, traktörün kullanım ömrü ile paralel ömre sahip olarak tasarlanmıştır ve bakım maliyetlerini düşürmeye yardımcı oluyor. AGCO Power tarafından geliştirilen, SCR sistemi, DOC ve kurum katalizörünü tek bir kompakt ünitede toplandı. Hepsi kabinin altına düzgün bir şekilde konumlandırıldı ve alçak, ince yapılı kaput üzerinden sektör lideri ileri görüş alanının korunmasına yardımcı oluyor. Zaten uzun olan bakım aralıkları artık, yağ ve yakıt filtresi değişimlerini 600 saate çıkarıyor ve bu da işletme maliyetlerini daha da düşürmeye yardımcı oluyor.

Güvenilir şanzımanlar

Tüm MF 5S Serisi traktörler, Massey Ferguson’un son derece saygın 16×16 vites Dyna-4 veya 24×24 vites Dyna-6, yarı powershift şanzıman seçenekleriyle sunuluyor. Her ikisi de son derece verimli ve kullanımı kolay Frenle-Boşa-Alma işlevine sahip. Exclusive ve Efficient modellerde, şanzımanlar standart olarak AutoDrive ile birlikte geliyor ve Multipad kumanda kolu ile kontrol ediliyor. AutoDrive, tarla çalışmasında dört veya altı vitesin ve ayrıca nakliye sırasında kademelerin otomatik olarak değiştirilmesini sağlıyor. Dyna-4 ile Essential versiyonları, vites değiştirildiğinde hız için en uygun vites değiştirme oranını otomatik olarak seçen Hız Eşitleme özelliğine sahip T-Kollu şanzıman kontrolüne sahip. Dyna-6 modelleri AutoDrive ile birlikte geliyor. Sürüngen vites tüm modellerde bir seçenek ve 34” lastiklerde 70 metre/saate veya 38” lastiklerde 80 metre/saate kadar hız sunuyor.

Güçlü askı, daha ağır yükleri kaldırır

Daha ağır yükleri kaldıracak şekilde yeniden tasarlanan askı sistemi kaldırma kapasitesi, selefinden % 7 daha fazla bir değer olan 5.700 kg’a çıkarıldı. Belirli durumlarda bu sistem 6.000 kg’a kadar kaldırabiliyor. Askı sistemi, daha fazla güç ve montaj esnekliği sağlamak için yeni bileşenlerden yapıldı. Kanca uçlu hidrolik orta kol artık bir seçenek olarak sunuldu. Yeni süspansiyonlu aks ile geliştirilen yeni ön askı, endüstri lideri 4 metrelik dönüş yarıçapını muhafaza etmeye yardımcı olan entegre bir tasarım. 2.500 kg’dan 3.000 kg’a çıkarılmış kapasitesi ile bu askı, operatörlerin daha büyük ve daha geniş ekipmanlarla aynı anda iki işlemi gerçekleştirerek verimliliği artırmasını sağlıyor. Askı sistemi, standart olarak iki spool valf içeren ve dörde kadar seçenekle güncellenmiş bir Ön Paket kurulumuyla birlikte geliyor. Müşteri taleplerine cevaben, askı artık ön kaplinler olmadan veya iki e-hidrolik ön kaplinlerle de sunuluyor. Tüm versiyonlar, kabindeki aynı kumanda kolu ile kontrol ediliyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Her işin üstesinden gelen traktör: John Deere 6120M

SONRAKİ HABER

Kuraklık gölgesinde tarım ve gıdaya dair olası senaryolar

BENZER HABERLER
Total
0
Share