Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Her işin üstesinden gelen traktör: John Deere 6120M

İPSO Tarım güvensiyle Türkiye traktör pazarına sunulan John Deere 6120M Serisi, kısa dingil mesafeleri ve kompakt yapılarıyla en dar alanlarda dahi ön yükleyici ile yapılan işleri ideal kılıyor. Ayrıca sınıfının en iyisi 4,7 ton kapasite ile ağır ekipmanlar kullanıldığında da zorlanmayan 6120M, alçak kaput özelliği sayesinde kullanıcılarının ön görüş seviyesini artıyor.

John Deere 6120M Serisi traktörler, Select, Premium ve Premium AT 3 farklı paket seçenek halinde sunuluyor. Select ve Premium paketin arasındaki en belirgin farklar ise şanzıman ve kabin içerisi konfor seçenekleri ile kabin süspansiyonu olarak göze çarpıyor. Select pakette AutoQuad ve Premium ve Premium AT pakette ise CommandQuad şanzıman yer alıyor.

Dış görünüm

6120M, her zamankinden daha şeffaf premium bir görünüm kazandıran tamamen güncellenmiş iç ve dış tasarıma sahip bir model olarak dikkat çekiyor. 6120M, ön aks süspansiyonu ve kabin süspansiyonu sayesinde de sürücü deneyimini maksimize ediyor.

Çelik Şasi

Traktörde sadece John Deere tarafından kullanılan çelik şase bulunuyor. Sürücü yorulmasını önleyen ve titreşimi sürücüye iletmeyen bu sitem, komponentlerin ömrünün de uzaması sağlanıyor. Çelik şasi, burulmalara müsaade ettiği için traktörün zemin tutuşu da önemli ölçüde artıyor. Kamyon ve otobüste kullanılan sistem 6120M modelinde bulunuyor ve motor, şanzıman gibi elemanlar, şasiye lastik takozlarla bağlı olduğu için titreşimleri kabine minimum düzeyde iletiyor. Bu da operatörün daha rahat çalışmasına olanak tanıyor.

Motor

6120M’de Faz IV Powertech Pss motor bulunuyor. 6 silindirli motorlar için 750 saate kadar yağ değişimine gerek duyulmuyor. 4 silindirler için ise 500 saate kadar yağ değişimine gerek olmadığı belirtiliyor. (Yakıt uygunluğu ve orijinal yağ ve filtre kullanıldığında ) IPM: arkada kuyruk miline ekipman bağlı iken 2,5 km/h’I geçtiğinde halen güce ihtiyaç var ise IPM otomatik olarak devreye giriyor. (kademeli olarak ekstra güç verir 20 bg’e kadar)

3 nokta askı sistemi ve hidrolik bağlantılar

Küçük şasili traktörün yeni ekstra sağlam kategori 3N arka bağlantısı, maksimum 5700 kg’a kadar kaldırma kapasitesine sahip. Üst çeki ya da pehlivan çekinin kontrolü kabin içinden sağlanıyor.

Kolay SCV erişimi

Traktörün arka bağlantı rayları arasında uygun bir şekilde yerleştirilen SCV grubu, 4’e kadar SCV veya 3 SCV Plus Power Beyond ve basınçsız geri dönüş devre valfi içeriyor ve hidrolik akış köşe direği ekranından kolayca ayarlanıyor.

Manevra

6M kısa şasili traktörler ön yükleyici bağlı olarak dahi 4,35 m gibi şaşırtıcı derecede küçük bir dönme çapına sahiptir. En dar yerlerde bile ön yükleyici ile çalışılan işlerde mükemmeldir.

Ön aks süspansiyonu

6120M’de TLS ön aks süspansiyonu yer alıyor. TLS, sabit dingile kıyasla toprağa yüzde 7 daha fazla güç, daha iyi çeki performansı için uzun çeki bileşeni, ağır yük çekmede güç zıplaması ektisini dengelemek için askı algılama sistemi senkronizasyonu, kendinden dengeleme, 100 mm süspansiyon hareketi, dingili duyarlılığının ve süspansiyon oranının otomatik olarak ayarlanması ve ön dingil poyralarındaki opisyonel fren diskleri ile arttırılmış frenleme kapasitesi imkanı sunuyor.

Kabin

6120M ile rahatsız edici sarsıntılarla vedalaşın ve tüm gün rahat şekilde işinize odaklanın. 6120M, bakım gerektirmeyen mekanik kabin süspansiyonu, artan sürücü verimliliği ve sınıfının en iyi konforu ile kendisini kanıtlıyor. Traktör, düşük kaput dizaynı sayesinde görüş alanını oldukça genişletiyor. (En yakın görüş noktası 6,5 m uzaklıkta) Kullanıcı dostu grafikleri, hassas dijital göstergeler ve gösterge paneli, tüm önemli sistemlere tutarlı bir genel bakış sağlıyor. Yeni sağ konsol ile tüm temel işlevleri tek bir yerden yapabiliyor. Ergonomik tasarım ile en önemli kumanda birimleri kolayca ulaşabileceğiniz biçimde kullanıma hazır. AutoTrac™ ve bölüm kontrolü tablet gibi dokunmatik özellikli, kullanımı kolay ve tamamen ISOBUS AEF sertifikalı bir ekran aranıyorsa, 4. Nesil 4240 ve 4640 ekranlar en iyi seçim olabilir.

Autoquad Plus ve Commandquad Plus

6120M, kavrama ayırma işlevine ve vites seçme butonuna sahip tek bir kademe değiştirme kolu ile işletiliyor. SoftShift teknolojisi, vites değişimlerinin, yük altında dahi yumuşak biçimde gerçekleştirilmesini sağlıyor. PowrQuad™ Plus’ın sunmuş olduğu tüm avantajlara ek olarak, otomatik vites değiştirmenin rahatlığı. 24/24 sürümleri sunuldu. AutoClutch işlevi sayesinde traktörü kavramaya basmadan durduruluyor. Çok sayıda dur kalk yapılıyorsa, bu özellikle çok önemli bir fark yaratıyor. Hidroelektrikli bir sistem yardımıyla otomatik olarak kademeleri değiştirebiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

BNP Parıbas Finansal Kiralama; “İş ortaklarımız ve çiftçilerimizin her zaman yanındayız”

SONRAKİ HABER

Görüş alanıyla sınıfının en iyisi: MF 5S Serisi

BENZER HABERLER
Total
0
Share