Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Grimme Varitron 470 ile farklı koşullarda dört sıra hasat

Grimme, yeni Varitron 470 kendi yürür patates hasat makinesi ile performans, yakıt tüketimi ve çeşitlilik konusunda yeni bir standart oluşturdu ve makinede dört sıra hasat edebilen modüler bir konsept ortaya çıkardı. 2 veya 4 sıralı, paletli veya lastik tekerlekli olmak üzere çiftçilere sunulan makine, farklı hasat koşullarına uygun olarak farklı çeşitlerde ayırıcı üniteleri kombine edilebilmesine olanak sağlıyor

1861 yılında Almanya’nın Damme şehrinde aile şirketi olarak kurulan Grimme, 159 yıldır patates teknolojileri üzerine makine üretiyor ve dünyanın 120 ülkesinde satış ve servis hizmeti sunuyor. Araştırma ve geliştirme yatırımlarını her geçen gün büyüten Grimme, geliştirilen yeni teknolojiler ve patentlerle beraber sektörde önemli işlere imza atıyor.

Grimme Varitron 470

40 yılı aşkın süredir patates hasadı için kendi yürür makineler üreten Grimme, Yeni Varitron 470 ile performans, yakıt tüketimi ve çeşitlilik konusunda yeni bir standart oluşturdu. Bu doğrultuda makinede dört sıra hasat edebilen modüler bir konsept ortaya çıktı. Bu konsept, farklı hasat koşullarına uygun olarak farklı çeşitlerde ayırıcı üniteleri kombine edilebilmesine olanak sağladı. Arka aksta lastik paletler veya geniş lastik tekerlekler kullanılarak, toprağa en az zarar ve olumsuz koşullarda en iyi tutunma sağlandı. Kaputun altındaki 435 ve 460 kW (590-620 hp) gücündeki Mercedes-Benz motor ile uzun çalışma sürelerine mükemmel uyum sağlandı.

Grimme Varitron 470 TerraTrac

MultiSep teknolojisi Grimme’nin 20 yılı aşkın süredir her sezonda tasarımı en iyiye ulaştırmak için geliştirdiği patentli ayırma (seperatör) sistemi olarak biliniyor. MultiSep teknolojisi, her koşulda patates yumrusunun en hassas ve nazik şekilde temizlenmesini sağlıyor. Bu sistemde temizleme spirallerinin uzaklık, yükseklik ve dönüş hızı ayarlama olanakları ile birlikte değişiklik tasarımlarda plastik segment çeşitleri ve kesek spiralleri ile tüm toprak koşullarında en iyi temizleme sonuçlarını garanti ediyor. Grimme kendi yürür hasat makinelerinde her zaman ileri teknoloji kullanılarak, operatörün rahat ve ferah çalışabilmesi için dokunmatik kontrol ekranları, joystik ve kamera monitörleri ile donatılmış geniş görüş açılı kabinlerle birlikte çiftçilere sunuluyor. Varitron kendi yürür patates hasat makinesi ürün gamında 2 veya 4 sıralı, paletli (TerraTrac) veya lastik tekerlekli olmak üzere farklı çeşitlere sahip.

Neden tam otomatik hasat makinesi?

  1. İş verimi yüksek, kısıtlı hasat sezonunda en etkin hasat imkanı ile zamandan tasarruf sağlanıyor.
  2. İş gücü gereksinimi düşük, daha az işçi ile çok daha fazla alan ekonomik hasat ediliyor.
  3. Daha az insan gücüne ihtiyaç duyulduğu için iş kazaları yaşanma olasılığı oldukça düşük.
  4. Yapılan çalışmalarda, tam otomatik hasat makineleri elle hasat kadar hasarsız hasat edebiliyor.
  5. Patates içerdiği yüksek su miktarı ile zedelenmeye oldukça müsait olduğu halde geliştirilen yeni teknolojilerle beraber bu hasarlar en az seviyede olup, ekonomik açıdan patatesin pazarlanma sorununu ve maddi kayıpları engelliyor.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Agroexpo traktör kampanyalarıyla 2020’ye damga vurdu

SONRAKİ HABER

TürkTraktör, New Holland ve Case IH ile pazar liderliğini 14. yıla taşıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share