Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hattat Traktör, yeni modelleriyle 2023 yılına hazır!

Hattat Traktör, çiftçilerin ihtiyaçlarını analiz ederek, en verimli traktörleri üretmek için var gücüyle çalışıyor. Bu kapsamda 2023 yılında, çiftçilerin tüm ihtiyaçlarına yönelik traktörleri pazarla buluşturacaklarına değinen Hattat Traktör İletişim Müdürü Fatih Büyükyahşi, “4 silindirli Stage 5 emisyon sınıfında bulunan traktörlerimiz, eski nesil traktörlere göre karma kullanımda yüzde 20’ye kadar tasarruf sağlayabiliyor. Yeni modellerimizi 2023 yılı itibarıyla satışa sunmayı planlıyoruz” dedi.

Fatih BÜYÜKYAHŞİ – Hattat Traktör İletişim Müdürü

Tekirdağ Çerkezköy’de % 100 yerli traktör üretmek amacıyla 2002 yılında kurulan Hattat Traktör, var olan üretim merkezini ve bölge ağını genişletmeye devam ediyor. Bu doğrultuda 4 kıtada 85 ülkede varlığını sürdüren marka, dünya geneline traktör ihracatı yapmaya devam ediyor. Profi Traktör Türkiye olarak Hattat Traktör İletişim Müdürü Fatih Büyükyahşi ile markanın genel durumu, Stage 5 emisyon standardı hazırlıkları ile yeni modelleri hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

“Türkiye’nin en yüksek yerlilik oranına sahip traktör markalarından biriyiz”

Markanın kuruluşundan ve çalışma alanlarından bahseden Hattat Traktör İletişim Müdürü Fatih Büyükyahşi, “1973 yılından bu yana otomotiv ve iş makineleri alanında faaliyet gösteren Hattat Grubu’nun bir kuruluşu olan Hattat Traktör, 1998 yılında kuruldu. Otomotiv, tarım ve iş makinesi grubunda Türkiye’nin en büyük OEM üreticilerinden biriydik. Bu tecrübemizi, 2002 yılından itibaren traktör üretimi için kullandık ve böylece Hattat Traktör ortaya çıkmış oldu. Yapılan Ar-Ge ve üretim süreçleri sonucunda 2007 yılında ilk Hattat marka traktörün seri üretimine başlandı. Markamız, Türkiye’nin yerlilik oranı en yüksek traktör markalardan biri” ifadelerini kullandı.

Gelişmiş üretim tesisi

Hattat Traktör’ün üretim kısmında 400 e yakın , Hattat Holding  genelinde ise toplam 3500’den fazla kişiden oluşan geniş bir kadroya sahip olduğunu ifade eden Fatih Büyükyahşi, “Hattat Traktör, yerli üretim adı altında üretim yapan firmalardan farklı olarak traktörde yer alan neredeyse tüm parçaları Türkiye’de kendi tesislerinde üreterek, montajını gerçekleştiriyor. Biz hem üretiyor hem de montajlıyoruz” dedi.

Traktörler gücünü 4 silindirli Common Rail teknolojili Stage 5 motorlardan alıyor

Yeni yıl itibarıyla pazara sunulacak traktörlerde yeni nesil teknolojilerin ön planda olacağına değinen Büyükyahşi, “2023 yılından itibaren 4 silindirli Stage 5 emisyon sınıfındaki traktörlerimizde elektroniğin ön planda olduğu Common Rail teknolojisi kullanılacak. Dolayısıyla bu motorlar, basıncı kendi otomatik ayarladığı için yakıt tüketimi ve çevreye saldığı karbon emisyonu konusunda da daha avantajlı bir yerde bulunuyor. Hattat Traktör, klasik model serisinde çiftçinin alışık olduğu görüntüyle traktör tasarlarken, modern seride de çiftçilerin taleplerini dikkate alarak, üretim yapıyor. Traktörlerimize son yaptığımız tasarımla birlikte led far ve aydınlatma gruplarını ekledik. Yeni tasarım detayları çiftçilerin ilgisini çok fazla çekti” sözlerini kaydetti.

85’den fazla ülkeye tarım ekipmanı ihracatı

Hattat Traktör, Türkiye pazarının dışında 85 ülkeye ihracat yaparak Türkiye’yi yurt dışında temsil ediyor. Markanın çalışma alanları ve pazara sunduğu çözümler hakkında konuşmasını sürdüren Büyükyahşi, “Sadece Türkiye’de değil yurt dışında da çalışmalar yapıyoruz. 85’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de en fazla ihracat yapan firma konumundayız. Bayi ağlarımızı da operasyon yaptığımız bölgelere göre planlıyoruz ve büyütmeye devam ediyoruz.  Afrika’dan Amerika’ya Avrupa’dan Asya’ya çok geniş bir coğrafyada varlığımızı sürdürüyoruz. Buzlar Ülkesi İzlanda da varız Afrika’nın çöl sıcağında bulunan Sudan’da da varız. Dolayısıyla bizim traktörlerimiz dünyanın en soğuk ve en sıcak iklimlerinde çalışabilecek şekilde dizayn ediliyor. Traktörlerimiz 4 mevsim en uygun çalışma koşullarını sağlıyor. Traktörlerimizi A’dan Z’ye kapsamlı bir test aşamasından geçiriyoruz. ‘Bump Track Test Merkezi’ dediğimiz bir tesisimiz var. Burada da 10 tondan fazla olan römorkları da test edebiliyoruz. Türkiye’de 10 ton ve üzeri testlerinin yapıldığı tek tesise sahibiz” dedi.

Klasik ve modern bir arada sunuluyor

Türkiye’de ve dünyada çiftçilerin traktör tercihlerinde ilk sıralarda yer aldıklarına dikkat çeken Büyükyahşi, “Çiftçilerimiz, Hattat Traktör olarak her zaman yanlarında olduğumuz için bizi tercih etmeye devam ediyorlar. Müşterilerimizi her bakımdan sonra arayıp memnuniyetleri ölçen anketler yapıyoruz. Böylece talep ve istekleri en iyi şekilde değerlendirebiliyoruz. Çünkü sonuçta traktörleri çiftçiler kullansın diye üretiyoruz. Çiftçileri memnun edemezsek traktörleri satamayız. Hattat olarak klasik ve moderni bir arada sunuyoruz. Artık klasik traktörleri de modern bir şekilde üretmeye başladık. Klasik seride bulunan 240G modelimizin şanzımanı 12 ileri+12 geri oranlı olarak güncelledik. Arka kaldırmayı da 3 ton kapasiteye ulaştırdık. Traktörde bir miktar fiyat artışı olmasına rağmen müşterilerimiz modele çok fazla ilgi gösterdi. Yeni ürünlerimizi yeni  yılda sunmayı planlıyoruz. Her türlü talep ve isteğe göre çözümümüz var. Yeni modellerimiz her zaman olacak. İmkanlarımız dahilinde en iyi traktörleri, ulaşılabilir fiyata müşterilerimiz ile buluşturmayı hedefliyoruz” sözlerini kaydetti.

“Geçen yıla göre daha fazla traktör satışı gerçekleştirdik”

Hattat Traktör’ün yılın ilk 9 ayında 2022 yılı pazar hedeflerine ulaştığını kaydeden Fatih Büyükyahşi, “2022 yılında geçen yıla göre daha fazla traktör satışı gerçekleştirdik. Traktörlerimizi bayilerimize göndererek, müşterilerimizin beklentilerini karşılamaya çalışıyoruz. Türkiye’de tarım verimliliğinin daha fazla artması için müşterilerimizin eski traktörlerini yenileriyle değiştirmeleri gerekiyor. Çünkü yakıt çok pahalandığı için eski traktörlerin verimliliği düşük kalıyor. Stage 5 motorlu traktörler, eski nesil traktörlere göre karma kullanımda yüzde 20’ye varan tasarruf sağlayabiliyor. Çiftçi, Stage 5 motora sahip bir traktörü satın aldığında 4-5 sene içerisinde maliyetini geri kazanabiliyor” ifadelerini kullandı.

Hızlı servis imkanı ve kaliteli çözümler

Satışta olduğu gibi satış sonrası servis ve yedek parça hizmetlerinin de müşteri bağlılığındaki en önemli etkenler olduğuna dikkat çeken Büyükyahşi, “Traktörler diğer motorlu araçlardan farklı olarak üretim amaçlı kullanıldığından dolayı çiftçinin geçim kaynağı oluyor. Herhangi bir arıza gerçekleştiği zaman servis hizmetinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi gerekiyor. Hattat Traktör olarak hızlı servis imkanı sunarak olası sorunlara hızlı çözümler üretiyoruz. Bu süreçte kilit nokta parçaların sevkiyatı oluyor. Yedek parçalarımızın çoğunluğunu kendimiz ürettiğimiz için hızlı müdahale sağlayabiliyoruz. Bu süreçlerin yanında fiyat avantajı da ortaya çıkmış oluyor” açıklamalarını yaptı.

“Dünyanın ilk 10 traktör üreticisi arasında yer almak istiyoruz”

Hattat Traktör’ün uluslararası bir marka olmak için ilerlemeye devam ettiğini belirten Fatih Büyükyahşi, “Dünyadaki ilk 10 traktör üreticileri arasına girmek için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu hedefimizi uzun bir zaman aralığına yaydık ve çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Sadece Türkiye’de değil yurt dışında da yapılanmalarımızı artırıyoruz. Yurt dışında güçlü bir ağ kurduk. Bünyemizde farklı ülkelerden pazarlama ve satış müdürlüğü yapan arkadaşlarımız var. Uluslararası bir marka yolunda olmaya ilerliyoruz” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>AG Products Duo ile tozu bertaraf edin</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Krone’nin Big M 1 ve Big M 450 biçme makineleri, yüksek beygir ve teknolojisiyle öne çıkıyor</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share