Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

John Deere, kompakt püskürtme makinelerini piyasaya sürüyor

Agritechnica’da lansmanı yapılan iki farklı modeli bulunan John Deere 300M serisi, kompakt boyutları ile dar erişim yollarına sahip çiftlikler için kolaylık sağlıyor.

John Deere, İtalyan püskürtme makinesi üreticisi Mazzotti’yi 2017 yazında satın alarak Ravenna’da üretilen yeni yeşil ve sarı püskürtme makinelerini, Stage V motorları ve kabini de dahil olmak üzere bazı teknolojilerini en yeni MAF modelleriyle paylaştı. İki yeni John Deere modeli olan 332M ve 340M’de hidrostatik trafonun en yüksek hızı, 50 km/saati buluyor. 332M, 175 hp’lik dört silindirli bir motorla çalışıyor. 24 metre ve 28 metre çelik veya hava destekli bomlarla sunulan motorun dönüş çapı 3,8 metredir.

Gelecek yıl Fransa, Polonya, İspanya ve Birleşik Krallık’ta satışta

Almanya Agritechnica fuarında sergilenen 340M’nin tank kapasitesi ise 4.000 litredir. Motor 225hp altı hazneli, bom seçenekleri çelik ve 36metreye kadar hava destekli versiyona sahip. Dönüş çapı 4,2 metre olup, hem çelik hem de paslanmaz çelik bomlar mevcut bulunuyor. Her iki tipte de bireysel nozul kontrolüne sahip. 50:50 ağırlık dağılımıyla her iki püskürtücünün iz genişliği 1,5-1,8 metre, 1,8-2,25 metre ve 2,25-3,0 metre arasında otomatik olarak ayarlanabiliyor. 332M ve 340M’nin dingil mesafesi sırasıyla 3,1 metre ve 3,4 metredir. Yeni Cat IV kabinin öne monte konumunun her yönden iyi görüş ve bom görüşü sağladığı ve koltukların hem asılı hem de ısıtmalı olduğu belirtildi. Halihazırda çekilir tip R700i’de kullanılan PowrSpray iki devreli sıvı sistemi, 300Ms’de 600 l/dak’ya kadar hızlı doldurma ve üç barda 750 l/dak’lık hassas çıkış sunuyor. StarFire alıcısı, G5 Evrensel Ekran ve JDLink ile donatılan iki yeni püskürtme makinesi, gelecek yıl Fransa, Polonya, İspanya ve Birleşik Krallık’ta satışa sunulacakken, önümüzdeki birkaç yıl içinde diğer ülkelerin pazarlarında da yerini alması hedefleniyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Organik tarım yapan üreticiler desteklenecek

SONRAKİ HABER

Kubota, iş ve otonom traktörleri ile yeni yılda yükselişe geçiyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share