Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

John Deere, Matterport dijital ikiz teknolojisini kullanacak

Ekipman ve makine üreticisi John Deere; Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Asya’da 60’tan fazla tesisin uzaktan yönetimi için sanal bir operasyon merkezi uygulamak üzere Matterport’un Dijital İkiz Platformunu ve 3D yakalama teknolojisini kullanacak.

Platform, ekiplerin ilerlemeyi uzaktan takip edebildiği, saha değişikliklerini planlayabildiği ve uzaktan iş birliği yapabileceği John Deere üretim tesislerinin simüle edilmiş dijital kopyalarını üretecek. Matterport’un Pro2 ve Pro3 kameralarını kullanan John Deere, tesis operasyonlarını optimize etmek için uzamsal olarak doğru, 4k çözünürlüklü dijital ikizler yakalayacak. John Deere çalışanları; varlıkları, malzemeleri ve araçları izlemek ile gerçek zamanlı IoT veri akışlarını entegre etmek için herhangi bir tesisin dijital ikizine uzaktan erişebilecek. Gerçek zamanlı olarak gerçekleşecek iş birliği sayesinde maliyetli saha ziyaretlerine olan ihtiyaç azalacak. Matterport’un Gelirden Sorumlu Başkanı Jay Remley, “Birkaç bölgeye ve zaman dilimine yayılmış tesisleri olan küresel işletmeler için, her bir alanı kendi benzersiz parametrelerine göre uzaktan optimize etme yeteneği, operasyon yönetimi için kritik bir kilit nokta” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

CASE IH, yeni kontrol ekranı ve GPS alıcı ile hasat süreci daha kolay

SONRAKİ HABER

AGROEXPO kapılarını 18. kez açıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share