Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

CASE IH, yeni kontrol ekranı ve GPS alıcı ile hasat süreci daha kolay

Markanın yeni AFS Pro 700 dokunmatik ekranı, Case IH 7-150 serisi biçerdöverlerinin çalışmasını ve izlenmesini daha da basitleştiren izleme yönetimi sunuyor. Çalışmayı basitleştiren ikinci sistem ise AFS 392 GPS alıcısı olarak dikkat çekiyor.

Sağ konsola entegre edilen yeni AFS Pro 700 dokunmatik ekran; makara, bıçak, elevatör, rotor, temizleme fanı ve aktarım hızları gibi tüm temel işlevlerin parmak ucuyla ayarlanmasını ve çalıştırılmasını, ayrıca verim izleme ve otomatik yönlendirme ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor. Ayrıca rotor ve eleklerden kaynaklanan tortuları ve kayıpları izleyen terminal ekranı, daha önce A sütunu ekranlarında gösterilen bilgileri de sunarak yakıt seviyesi ve motor sıcaklığı gibi verileri kesici çubuğun net bir görünümü ile sürücünün göz hizasında kontrol etmesini kolaylaştırıyor.

Üretkenlik arttı

Yeni bilgi ekranı hakkında konuşan Case IH EMEA bölge ürün müdürü Massimiliano Sala, “Entegre AFS Pro 700 terminali gibi Axial-Flow 250 serisi özellikleri 150 serisine getirmek, sürücü konforunu ve dolayısıyla makine üretkenliğini daha da artıracak” sözlerini kaydetti.

Yeni alıcı ile sinyal kaybı azaltıldı

AFS 372 düzeltme sinyali alıcısının yerini alan AFS 392 anteni, GPS sinyali alımını hızlandırıyor ve otomatik yönlendirme özelliklerini geliştiriliyor. Case IH, bunun operatörün uzun çalışma saatlerindeki iş yükünü hafiflettiğini ve makine verimliliğini en üst düzeye çıkardığını söylüyor. Yeni alıcı, sinyal kaybı olasılığını en aza indirmek için hem Galileo hem de Beidou uydularını kullanıyor. Daha hızlı RTX başlatma/yakınsama süreleri sağlayan Trimble’ın en yeni nesil yüksek hassasiyetli konumlandırma motorunu içeriyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Türk firmaları KOSGEB'in desteğiyle Sudan'da tarımsal potansiyeli güçlendirecek</strong>

SONRAKİ HABER

John Deere, Matterport dijital ikiz teknolojisini kullanacak

BENZER HABERLER
Total
0
Share