Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Kubota, alternatif yakıt seçeneklerine odaklanıyor

Kubota, tüm dizel motorlarında hidro işlenmiş bitkisel yağ (HVO) ve gazdan sıvıya (GTL) parafinik yakıtların kullanımını onayladı.

Araç sahiplerine ve operatörlere çalışma ortamlarına uygun alternatif bir yakıt seçeneği gelişme, hidro işlenmiş bitkisel yağ (HVO) ve gazdan sıvıya (GTL) parafinik yakıtların değerlendirmesini takip ediyor. Marka tarafından her iki motorun da Avrupa standardı EN15940 ile uyumlu olduğu belirtiliyor. Kubota İngiltere Şubesi Tarım ve Zemin Bakım Satış Müdürü Tim Yates, “Geliştirilen teknoloji, CO2 emisyonlarının izlendiği ve ölçüldüğü çevresel koşulları karşılaması gereken operatörler için muazzam bir avantajdır” dedi.

Kolay değişim

Onaylanan iki motorda da farklı yakıt kullanımı herhangi bir değişiklik yapılmadan gerçekleşebiliyor. HVO ve GTL’nin dizel ile karıştırılması güvenli olduğundan, yakıt depolarını yıkamaya veya filtreleri değiştirmeye gerek kalmıyor. Bu yakıtları kullanırken mevcut bakım aralıklarında veya garanti koşullarında da değişiklik olmuyor. Operatörler, dizele kıyasla daha düşük yoğunluklu parafinik yakıtların kullanılmasından dolayı motor performansında hafif bir düşüş fark ettiklerini söyleseler de bu değişiklik işlerin ilerlemesinde herhangi bir sorun oluşturmuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Fendt, hidrojen traktörünü çiftçilerle buluşturacak

SONRAKİ HABER

Bu toprakların traktörleri Konya’da

BENZER HABERLER
Total
0
Share