Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Kuhn GF 13003’ün çalışma alanı genişledi

Kuhn, 13 metre genişliğinde eklenebilen döndürücüsüyle kullanım kolaylığı sağlıyor. Kuhn GF 13003 kompakt makinesi, 12 rotoru ile 13 metre çalışma genişliği sunuyor. Yaklaşık 120 hp’lik orta büyüklükteki traktörlerin kullanımı gerekiyor.

Sistem için ön aks yükü dikkate alınması gerekiyor. Kuhn, tüm çalışma genişliği boyunca uygun zemin takibi vaat ediyor. Katlama mekanizması ve mafsalları sayesinde, sağ taraftaki iki dış rotor; ilk geçişte tarla sınırlarının ötesine yem atılmayacak şekilde hidrolik olarak içe doğru açı verebiliyor. Bu dönme hareketi makine kinematiğinin bir parçası olduğu için ek bir hidrolik kontrol ünitesi gerektirmiyor.

Yeni çatal kolları

Jiroskopun tasarımı ve yüksek dayanıklılığı, titreşimde önemli bir azalma sağlıyor. Kuhn’a göre ağır hizmet çatalları, çalışırken ihtiyaç duydukları esnekliği değiştirmeden önceki modellere göre iki kat daha uzun süre dayanıyor. Pervanelerdeki jant kapakları, tekerleklere ve sütunlarına sarılmasını önlüyor.

Operasyon ve karayolu seyahati

Katlama ve açma, eğme veya yığınları çaprazlamak için kazma gibi çeşitli işlevleri çalıştırmak için yalnızca kontrol kutusu ve iki hidrolik kontrol ünitesi gerekiyor. Tarlanın sonunda, HLC (Sürülmemiş Arazi Kaldırma Kontrolü) işlevi, tüm rotorların aynı anda yerden yüksekte kaldırılmasını sağlayarak dönüş manevralarını kolaylaştırıyor. Bu şekilde besleme sadece bir kez döndürülüyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Valtra, Kutlucan güvencesiyle yeni modellerini pazarla buluşturuyor

SONRAKİ HABER

CNH'nin net satışları yaklaşık 12 milyar ABD dolarına ulaştı

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share