Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Valtra, Kutlucan güvencesiyle yeni modellerini pazarla buluşturuyor

AGCO çatısı altındaki Fendt traktörleri uzun yıllardır Türkiye’de temsil eden Kutlucan Biçerdöver ve Traktör, iş birliğini genişleterek Valtra traktörlerin de distribütörlüğünü üstlendi. Yeni anlaşmayla Valtra traktörlerin en güncel modellerini pazara sunacakları belirten Kutlucan Biçerdöver ve Traktör Şirket Müdürü Berkcan Kutlucan, “Tarım alanındaki çalışma koşullarına farklı seçenekler sunan Valtra, Türkiye pazarına uygun bir traktör markası olacaktır” dedi.

Berkcan KUTLUCAN – Kutlucan Biçerdöver ve Traktör Şirket Müdürü

Ankara’da 1966 yılında tarım makine ve ekipmanları alanında hizmet vermek için kurulan Kutlucan Biçerdöver ve Traktör, bu alanda ilerlemeyi sürdürüyor. Dünya genelinde tarım makine ve ekipmanı konusunda çatı kuruluş konumundaki AGCO firması ile uzun yıllardır iş birliği içinde olan ve 2006 yılından bu yana Fendt markasındaki tüm ürünlerin satış, servis ve yedek parça hizmetlerini yürüten Kutlucan Biçerdöver ve Traktör, yine AGCO çatısı altında bulunan Valtra markasının da Türkiye distribütörlüğünü üstlendi. Yapılan anlaşma sonrasında Valtra traktörlerin güncel ve Türk çiftçisinin ihtiyaçlarına yanıt verebilecek modellerini pazara sunacaklarını belirten Kutlucan Biçerdöver ve Traktör Şirket Müdürü Berkcan Kutlucan, 2024 yılından itibaren önemli satış adetlerine ulaşacaklarını kaydetti.

AGCO ile iş birliği genişliyor

Valtra traktörlerin distribütörlüğünü üstlenmelerinin AGCO ile ikili ilişkilerini geliştiren önemli bir adım olduğuna dikkat çeken Kutlucan Biçerdöver ve Traktör Şirket Müdürü Berkcan Kutlucan, “AGCO ile 17 yıldır iş birliği içindeyiz. İlişkimizi geliştirmek adına Valtra traktörlerinin de Türkiye distribütörlüğünü üstlendik. Anlaşmamız sonucunda artık Kutlucan Biçerdöver ve Traktör olarak AGCO bünyesinde bulunan Fendt traktör ve hasat makinelerinin yanında Valtra traktörlerin de temsilciliğini üstlenmiş olduk. Bu anlaşma sonucunda Valtra’nın satış, servis ve yedek parça anlamında tüm hizmetlerini biz gerçekleştireceğiz” dedi.

Süregelen güven ilişkisi Valtra distribütörlüğünde etkili oldu

Tarım sektöründe dünya devi AGCO ile yeni bir anlaşma sağlanmasında karşılıklı güvenin önemine değinen Berkcan Kutlucan, “AGCO ile çalıştığımız süre boyunca taahhüt ettiğimiz tüm hedefleri başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Türkiye piyasasını iyi biliyoruz. Firma olarak ana iş alanımız tarım makineleri satışı olduğu için AGCO, Valtra konusunda da bize güveniyor. Markayı bizim temsilciliğimizde Türkiye pazarına sunmayı tercih etti” ifadelerini kullandı.

“Valtra, Türkiye pazarına uygun bir traktör markası olacaktır”

Berkcan Kutlucan, Valtra traktörleri temmuz ayı itibarıyla Türkiye’de 4 farklı seride satışa sunacaklarını söyledi ve detayları paylaştı. Kutlucan: “Temmuz ayı sonuyla ilk olarak Valtra’nın A, G, N ve T serisi traktörlerini satışa sunacağız. 105 beygirden başlayan A serisi traktörlerimizi ve 255 beygire ulaşan T serisi traktörlerimizi, Türk çiftçisiyle buluşturacağız. Tüm ürünlerimizin pazarda yüksek satış adetlerine ulaşması için gerekli çalışmaları yapıyoruz. 2024 yılında ise 400 beygire ulaşan Q ve S serisi traktörlerimizi de ürün gamımıza ekleyeceğiz. Tarım alanındaki çalışma koşullarına farklı seçenekler sunan Valtra, Türkiye pazarına uygun bir traktör markası olacaktır. İlerleyen süreçte yüksek satış adetlerine ulaşacağımızı tahmin ediyoruz.”

Yüksek kalitede üretilen Valtra, kişiselleştirilebilir bir deneyim sunuyor

Yüksek kalite ve donanım özellikleri bulunan Fendt traktörlere çiftçilerin ihtiyaçlarına göre daha ekonomik bir alternatif olacağını açıklayanKutlucan,Fendt traktörlerde de olduğu gibi Valtra traktörlerde de yüksek donanımlı ürünler getireceğiz.Yüksek donanımlı traktörlerin, tarım sektörü gelişmeye devam ettikçe çiftçiye, her zaman faydasının olacağına inanıyoruz. Valtra belirgin özellikleriyle kendine hayran bırakıyor. Buna örnek olarak geriye dönebilen koltukları mümkün olan bütün traktör modellerinde getirmeye çalışacağız. Valtra’nın en belirgin özelliği kişiselleştirilebilir olması. Müşteri talep ve ihtiyaçlarına göre traktörün rengine kadar birçok farklı opsiyon sunuluyor. Bu sebeple birçok farklı donanımda traktörler gelecek” dedi.

Türkiye genelinde yeni şubeler için çalışmalar sürüyor

Şu anda Ankara merkezli olmak üzere; Tekirdağ, Aydın, Samsun, Konya ve Adana olmak üzere toplam 6 satış noktasının bulunduğunu belirten Berkcan Kutlucan, Valtra traktör satışlarının ilk başta Kutlucan şubeleri üzerinden gerçekleşeceğini belirtti.

Servis ağı yaygınlaşacak

Valtra traktörlerin Kutlucan Biçerdöver ve Traktör satış noktalarından servis hizmeti sağlayacağını belirten Berkcan Kutlucan, Türkiye’de daha önce satılmış olan Valtra traktörlere de servis ve yedek parça hizmeti sunacaklarını belirtti. Sözlerine devam eden Kutlucan, “Valtra traktörler de Sanayi Bakanlığının belirlediği standartlara göre 2 yıl veya 2000 saat garanti hizmeti altında bulunuyor” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

“Kadınlar olarak varlığımızı bu sektörde daha fazla göstermeliyiz”

SONRAKİ HABER

Kuhn GF 13003’ün çalışma alanı genişledi

BENZER HABERLER
Total
0
Share