Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

KUHN, TWINPACT çift piston teknolojisinin 10. yılını kutluyor

Tarım makineleri alanında üretimiyle sektöre yön veren Fransa merkezli KUHN, 10 yıl önce büyük kare balya makineleri için devrim niteliğindeki TWINPACT çift piston teknolojisini tanıtarak bu alanda öncü olmuştu. Şu anda SB 1290 iD modelinde mevcut olan patentli tasarım, geleneksel balya makinelerine kıyasla %25 daha yüksek balya yoğunluğu elde edilmesine katkı sağlıyor.

KUHN’un patentli TWINPACT çift piston teknolojisi kullandığı teknoloji, makine üzerindeki yükü arttırmadan kompakt ve düzgün şekilli balyalar üretiyor. Böylece geleneksel balya makinelerine kıyasla kuru mahsüllerde %25’e kadar daha yüksek balya yoğunluğu elde edilmesine yardımcı oluyor.

Yüksek yoğunluklu balyalar, düşük güç gereksinimi

KUHN’un patentli TWINPACT çift piston sistemi, son derece yüksek balya yoğunluklarına ulaşmanın akıllı bir yoludur. Sonuç olarak, kuru saman koşullarında SB 1290 iD balya makineleri, geleneksel balya makinelerine kıyasla %25’e kadar daha ağır balyalar üretiyor. Bu arada makinedeki aşırı pik yüklerin önüne geçiliyor ve bu da düşük güç gereksinimi sağlanmasında etkili oluyor. Bu süreç, balyalama işletmesine hem geleneksel mahsul üretiminde hem de biyokütle operasyonları için enerji mahsullerinin yetiştirildiği en zorlu ortamlarda karlılık sağlıyor.

TWINPACT çift piston ile yüksek üretim kapasitesi

TWINPACT pistonu, üçgen bir çubukla bağlanan üst ve alt bölüme ayrılıyor. Her piston döngüsünde balyaya iki kez vuruluyor. Ayrıca daha küçük bir alanda çalışılarak darbe kuvveti eşit tutularak balya yoğunluğu artırılabiliyor. Daha ağır balyalara rağmen makine üzerindeki yük, geleneksel 120 x 90 (4 x 3) balya makinesiyle karşılaştırılabilirken, büyük boy aktarma organları, volan ve ana şasi ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Massey Ferguson'un Fransa'daki tesisi ISO 14001 sertifikasını aldı

SONRAKİ HABER

Gülenay Atakan: “Biz kadınlar için traktör sektörü bir fırsat”

BENZER HABERLER
Total
0
Share